Изборни резултати од Локални избори 2009 (генерална дискусија)

Статус
Затворена за нови мислења.

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
Знаеш добро за што беше обвинет и што е битно од кого е обвинет, а и воопшто да немаше докази ЗОШТО не остави да се реши до крај случајот да докаже дека е невин и да испадне како прав пред законот ?
Ако веќе зборуваме за докази и против Груевски немаа никакви докази само колку да му рушат рејтинг ама џабе е ништо не помага на дупнат брод освен да го поправат навреме ама нема мозок за да се случи тоа.
Па зашо би се бранел јас за нешто и од некој кога истиот нема никакви докази за тоа што ме обвинува?:toe: За гујо има уште докази. Тврда градба се,стојат:)
 

TMPO

Obraz
Член од
31 октомври 2007
Мислења
1.728
Поени од реакции
26
2400 glasovi za Straso Angelovski i TMORO-VEP i VMRO-DP vo Skopje.
 
А

Ајсшутер

Гостин
Па зашо би се бранел јас за нешто и од некој кога истиот нема никакви докази за тоа што ме обвинува?:toe: За гујо има уште докази. Тврда градба се,стојат:)
Колку што има за Груевски толку има и за Заев и двете се тврда градба само една далеку поголема :)
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
Колку што има за Груевски толку има и за Заев и двете се тврда градба само една далеку поголема :)
Јас за ЗЗ не видов ништо конкректно кажано до степен ко шо кажаа за НГ. Ајде ако имаш некој поцврст доказ изнеси го овде па да видиме и тпј шо чоек е. Која градба е далекуи поголема? Ако збориш за цела струмица да,поголема е каде каде ама таа градба е на струмичаните.
 
А

Ајсшутер

Гостин
Јас за ЗЗ не видов ништо конкректно кажано до степен ко шо кажаа за НГ. Ајде ако имаш некој поцврст доказ изнеси го овде па да видиме и тпј шо чоек е. Која градба е далекуи поголема? Ако збориш за цела струмица да,поголема е каде каде ама таа градба е на струмичаните.
Малку отидовне офтопик али последне пост барем за ова колку што ти имаше докази па обвини за Груевски толку имам и јас, и зошто секогаш не се обидете пред да обвините да погледнете околу вас мене само ова не ми е јасно, а ако Заев ја има цела Струмица како што нарече тврда градба Груевски ја има цела Македонија и е на Македонците а не на Струмичаните,Прилепчаните или Велешаните ...
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
Ево еден добар приказ на Дневник за ситуацијата на локалниве...


 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
Малку отидовне офтопик али последне пост барем за ова колку што ти имаше докази па обвини за Груевски толку имам и јас, и зошто секогаш не се обидете пред да обвините да погледнете околу вас мене само ова не ми е јасно, а ако Заев ја има цела Струмица како што нарече тврда градба Груевски ја има цела Македонија и е на Македонците а не на Струмичаните,Прилепчаните или Велешаните ...
Доказите беа на телевизија бе друже.У право си ,офтопик ојдовме. АЈ ти уклучи фифата ја ќе уклучам креветот дома:)
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
Има две причини за вашата нервоза:

Причина бр. 1:
ВМРО-ДПМНЕ предвидуваа дека ќе ги освојат сите општини... На парламентарните избори БУКВАЛНО ВО СИТЕ ОПШТИНИ власта доби повеќе гласови... Од друга страна, СДСМ преогнозираа освојување на 10-15 општини... И тоа дефинитивно ќе се оствари... А амбициите на ВМРО-ДПМНЕ се распукаа како меур од сапун... ПУФ!:)

Причина бр. 2:
Власта пред 9 месеци имаше преку 470 илјади гласови... Сега има околу 140 илјади помалку... Ете зошто сте нервозни!

Народот се буди...
:helou:
 
Г

Гоццццце

Гостин
Малку отидовне офтопик али последне пост барем за ова колку што ти имаше докази па обвини за Груевски толку имам и јас, и зошто секогаш не се обидете пред да обвините да погледнете околу вас мене само ова не ми е јасно, а ако Заев ја има цела Струмица како што нарече тврда градба Груевски ја има цела Македонија и е на Македонците а не на Струмичаните,Прилепчаните или Велешаните ...
Македонија не е на Груевски.
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
Според Дневник, ДПМНЕ има освоено некаде повеќе од 385 000 гласови, значи, од изборите 2008 изгубиле околу 100 000 гласови!
Ajde na zdravje brichenje,ostanuvaat ushte 20%!
 

spaso

Search Pretty Girls from your city for night
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
Zaev predvidi deka ke pobedi SDS vo 30 opstini a ne vo 10-15 ,toa go izjavi za fokus i rece deka ke osvojat 300 000 do 350 000 glasovi ... kazete nesto na toa,stvarno sds i ponatamu ostanuvaat pateticni budali , a btw sovetite se vo polza na VMRO DPMNE vo soodnos 5,5 - 1 ili VMRO DPMNE ima osvoeno 55 soveti a sds 10 ... HAHAHAHHAHAH pateticni budali ste dzabe vi e se dodeka ne napraite eden REFRESH i site od dosegasnoto rakovodstvo na SDS ne go pratite na rehabilitacija,a i vie go znaete toa ne se pravete deka nesto odi vo korist na SDS ... videte deka ovie se najlosi izbori za sds vo nivnata istorija,vo vtor krug vi otidoa i Veles i Ohrid i Berovi i ostanatite kaj so ke ima vtor krug so isklucok na Resen i Krusovo kade se najzakoravenite komunjari.

I ne mesajte Babi i Zabi deka VMRO osvoil pomalku glasovi etc etc ,pa kako prvo ova se izbori so troen karakter pa malce razmislete sto govorite ne se ova parlamentarni,a ke vidite deka slednite parlamentarni ke gi izgubat SDS so 5 - 1 ili 6 - 1 minimum
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
matematika!

На парламентарните избори во јуни 2008 година, резултатите беа овие:
ВМРО-ДПМНЕ 481.501
СДСМ 233.284
Значи односот бил 2,06 : 1

Девет и пол месеци подоцна, на овие избори за советнички листи (што е најрелевантен показател), ја имаме оваа состојба:
ВМРО-ДПМНЕ 385.000
СДСМ 300.000
Сега имаме однос 1,28 : 1
Pak kje recham,aj na zdravje brichenje dpBne.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom