Избори 2008 - последен ден пред изборниот молк

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Абе еве повторно ќе кажам, од моето друштво, кое брои околу 10тина души 5 од нив беа со СДСМ членска книшка. Од тие 5 души, 4ца ќе гласаат денеска за ВМРО-ДПМНЕ, а останатите 5 кои биле горе-долу неутрални низ изминативе избори, на овие ќе го дадат својот глас за ВМРО-ДПМНЕ.

Што значи дека ако порано од тие 10 души гласовите биле вакви:

Јас- ВМРО-ДПМНЕ
2. Демократска Алтернатива
3. СДСМ
4. СДСМ
5. СДСМ
6. СДСМ
7. СДСМ
8. СДСМ
9. Не-ВМРО-ДПМНЕ
10. Не-БМРО-ДПМНЕ

Денеска се: 9 за ВМРО-ДПМНЕ 1 за СДСМ :kesa:
Хех, јас имам 8 другари. Од тие 8 другари, 7 беа СДСМ, а еден (јас) бев ВМРО, отпрвин ДПМНЕ, па НП. Сега, 7 се СДСМ, а јас повеќе не сум ВМРО. Не сум ни за СДСМ, не сум неточен. Како што на мојата фамилија и било тешко после 2006, никогаш. Ни зеде ова ВМРО-ДПМНЕ(СДСМ-лајт) од лебот.
 

lozar_kavadarci

ФЕНИ ШАМПИОНИ 2007/08
Член од
10 јануари 2008
Мислења
817
Поени од реакции
2
Абе ако дојдат СДСМ на власт-ќе влеземе во нато за 6 месеци ама со фиром. Од друга страна ВМРО-ДПМНЕ мислам дека сосем доволно направија за овие 2 години,но факт е дека немаат направено ништо посериозно-нити странски капитал,нити субвенции во земјоделството. Јас сепак мислам ВМРО-ДПМНЕ ќе победи доста убедливо на избориве
 

realen_07

Опозиционер
Член од
12 април 2008
Мислења
3.636
Поени од реакции
134
Шекеринска го предизвикува Груевски на ТВ дуел

вторник, 20 мај 2008

Биди јунак и немој да бегаш од женски фустан, му порачува Шекеринска на Груевски :pos:
Претседателката на СДСМ, Радмила Шекеринска уште еднаш, овој пат преку спот го повика премиерот Никола Груевски на директен дуел пред граѓаните.

Таа бара од премиерот да “биде јунак и да не бега од женски фустан“ затоа што народот сакал лидерите на најголемите партии да ги соочат своите аргументи.

Лидерката на СДСМ прифаќа дуел со претседателот на ВМРО-ДПМНЕ “на било која телевизија, кога сака и каде сака“, затоа што според нејзино мислење граѓаните не можеле да ја донесат вистинската одлука “без реклами и без цензури“, ако не добијат прилика да слушнат што за најважните прашања за инднината на државата мислат водачите на власта и на опозицијата.

Од Социјалдемократскиот сојуз велат дека “за жал другата страна досега не се одзва на ниту една покана од медиумите за изборен дуел помеѓу политичките лидери

Извор: http://kirilica.com.mk/vest.asp?id=7256
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Партии со Накрадули, Дебилијан, Влаткица Ѓорчева, Антонио Милошов (Аспарухов) не се арни за Македонија. А да не зборам за разни Аљи подваљи, Мендух - злодух и тн.

Затоа овие избори се непотребни, беспредметни и на нив Македонија и македонскиот народ ќе гласа за свој убедлив пораз.


Се додека нема нов субјект, нема напред, овие се како сидро, ленгер, не држат во место да тапкаме додека сите одат и грабаат нанапред. А според моето нескормно мислење, тапкањето во место додека другите грабаат напред е еднакво на назадување.

Јебига.
 

asterix_m

Регулатор
Член од
19 април 2006
Мислења
2.765
Поени од реакции
33
Партии со Накрадули, Дебилијан, Влаткица Ѓорчева, Антонио Милошов (Аспарухов) не се арни за Македонија. А да не зборам за разни Аљи подваљи, Мендух - злодух и тн.

Затоа овие избори се непотребни, беспредметни и на нив Македонија и македонскиот народ ќе гласа за свој убедлив пораз.


Се додека нема нов субјект, нема напред, овие се како сидро, ленгер, не држат во место да тапкаме додека сите одат и грабаат нанапред. А според моето нескормно мислење, тапкањето во место додека другите грабаат напред е еднакво на назадување.

Јебига.
Се согласувам со гарфилд, во правое е моменатлната политичка така нарелена елита е :drk:
 

realen_07

Опозиционер
Член од
12 април 2008
Мислења
3.636
Поени од реакции
134
Се согласувам со гарфилд, во правое е моменатлната политичка така нарелена елита е :drk:
И Јас се согласувам дека одприлика е така, ама ситуацијава е таква каква што е моментално.
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Слагам се и ја, затоа ќе си го поништам ливчето!
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.518
Поени од реакции
47.822
И Јас се согласувам дека одприлика е така, ама ситуацијава е таква каква што е моментално.
...... да твоите немаат теорија на избориве па затоа ти ги нарекуваш сите овде “испрани мозоци’’ и “пратиски војници’ а ти си као над политичко биЌе знам знам прав си и јас се солгасувам
 

realen_07

Опозиционер
Член од
12 април 2008
Мислења
3.636
Поени од реакции
134
...... да твоите немаат теорија на избориве па затоа ти ги нарекуваш сите овде “испрани мозоци’’ и “пратиски војници’ а ти си као над политичко биЌе знам знам прав си и јас се солгасувам
Немој така невистини да шириш, Јас ги нарекувам така само оние кои заслужиле, а за перење мозок, имам напишано два три коментара, подолги, па може да видиш кои се моите ставови.

Перење мозоци НАВЕЛИКО, 1990/2008.
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Се додека нема нов субјект, нема напред, овие се како сидро, ленгер, не држат во место да тапкаме додека сите одат и грабаат нанапред. А според моето нескормно мислење, тапкањето во место додека другите грабаат напред е еднакво на назадување.

Јебига.
А се додека НЕМА “НОВ“ СУБЈЕКТ сакале или не,како и да се вртиме пак некој од нив ќе биде на власт. Неможе нишо да се смени.

Евентуално “НОВИОТ“ субјект пак ќе произлезе од веќе постоечките така да... бајати опции нема да понудат ништо ново, тапа.
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.133
Надмина рејтингот на ВМРО 30 %.Нека продолжи со навредите Рада ќе надмине и 40 %.
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.133
Има,има...
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Шекеринска го предизвикува Груевски на ТВ дуел

вторник, 20 мај 2008

Биди јунак и немој да бегаш од женски фустан, му порачува Шекеринска на Груевски :pos:
Претседателката на СДСМ, Радмила Шекеринска уште еднаш, овој пат преку спот го повика премиерот Никола Груевски на директен дуел пред граѓаните.

Таа бара од премиерот да “биде јунак и да не бега од женски фустан“ затоа што народот сакал лидерите на најголемите партии да ги соочат своите аргументи.

Лидерката на СДСМ прифаќа дуел со претседателот на ВМРО-ДПМНЕ “на било која телевизија, кога сака и каде сака“, затоа што според нејзино мислење граѓаните не можеле да ја донесат вистинската одлука “без реклами и без цензури“, ако не добијат прилика да слушнат што за најважните прашања за инднината на државата мислат водачите на власта и на опозицијата.

Од Социјалдемократскиот сојуз велат дека “за жал другата страна досега не се одзва на ниту една покана од медиумите за изборен дуел помеѓу политичките лидери

Извор: http://kirilica.com.mk/vest.asp?id=7256
До кога ли ќе се палат луѓево на оратори?
Но тоа е логиката, ако знае да јаде гомна сигурно знае и да ги прави па други да сркаат. Тоа е целата логика на гнр...
 

Попај

Буржоазија
Член од
10 јуни 2006
Мислења
699
Поени од реакции
9
Партии со Накрадули, Дебилијан, Влаткица Ѓорчева, Антонио Милошов (Аспарухов) не се арни за Македонија. А да не зборам за разни Аљи подваљи, Мендух - злодух и тн.

Затоа овие избори се непотребни, беспредметни и на нив Македонија и македонскиот народ ќе гласа за свој убедлив пораз.


Се додека нема нов субјект, нема напред, овие се како сидро, ленгер, не држат во место да тапкаме додека сите одат и грабаат нанапред. А според моето нескормно мислење, тапкањето во место додека другите грабаат напред е еднакво на назадување.

Јебига.

Има има,Партија за европска иднина. :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom