Идеална возраст за брак

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Оние кои одбиваат да се омажат/оженат ќе бидат протерани од Македонија и ќе платат казна од 20 илјади евра. :D
Дај боже!
Само нека ни обезбедат сместување и храна некаде подалеку од овде :D
 
Член од
20 септември 2011
Мислења
8.146
Поени од реакции
8.544
Убаво е секој да се проба во брак.
Мое мислење е, тоа треба да биде, по 25 години за да бидете формирана личност.
Брачните партени треба да бидат со исто образование, иста социјална положба, исти културни навики и со меѓусебна разлика во години, помала од три години. Таков брак има големи шанси да се одржи.
Инаку за горна граница на години.... Ѓорѓе Маријановиќ пее: Никогаш не е касно...
http://www.youtube.com/watch?v=X_iu9jwBqu8
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Машкото на 17најсе, женцкото од тринајсе до петнајсе години. Да има тамам време за репродукција, секое лете, дете.

А бе, кој кому и како, индивидуално е. Но, треба, маж со жена, во брак, за деца да нараѓаат и слако да си живеат.
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Според постари стручњаци, кои живееле во времето на Тито, веќе на 21 година си ripe за свадба. Како што ги имам такви и у фамилија, кога ќе ме прашаат за годините и ќе кажам дека сум 24 и сингл, ме гледаат ко црна овца :/ и настанува штама во просторијата.

Кој ги измислил ваквите глупости мене не ми е јасно? >.<
 
Член од
15 јануари 2012
Мислења
652
Поени од реакции
192
Според постари стручњаци, кои живееле во времето на Тито, веќе на 21 година си ripe за свадба. Како што ги имам такви и у фамилија, кога ќе ме прашаат за годините и ќе кажам дека сум 24 и сингл, ме гледаат ко црна овца :/ и настанува штама во просторијата.

Кој ги измислил ваквите глупости мене не ми е јасно? >.<
ist slucaj i kaj mene
 
Член од
15 јануари 2012
Мислења
652
Поени од реакции
192
Ne be, ke treba uste nekoja godina danok da plakam.
Osven ako ne resam problem:pos:
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Ај ќе речев нешто, ама ако те урочам форумски, ќе треба кафе да ти плаќам и колаче у Пастел пред да те одрочам
 
Член од
15 јануари 2012
Мислења
652
Поени од реакции
192
A dobro koga veke sum na temava da si odgovoram so moe mislenje. Ne pred 25 godina. Od pricina: fakultet, rabota, stan i sl.

Iako ima i isklucoci. Site vo mojata familija na 25 godini veke imale dve deca.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Ја немав.
Мислам дека не треба пред тринаесет за женско и петнаесет за жашко, минимум. Се друо е греота. Од тие возрасти нагоре, јебига. Лото нека играат. Ионака тате носи, мама меси до триеспет години најчесто.
 
Член од
15 јануари 2012
Мислења
652
Поени од реакции
192
Ја немав.
Мислам дека не треба пред тринаесет за женско и петнаесет за жашко, минимум. Се друо е греота. Од тие возрасти нагоре, јебига. Лото нека играат. Ионака тате носи, мама меси до триеспет години најчесто.
Nije valjda...:D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom