Играте WoW (World of Warcraft)?

Вено

Кишобран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
144
Поени од реакции
1
lol igrata e zakon a ne moze za 10 saata da dignes od 60na70 lvl ne e mozno na orginal...
 

Morbidnio

ај лав вариорс
Член од
17 февруари 2007
Мислења
456
Поени од реакции
1
abe ostai gi ne gi gledas kakvi se mislat mozat da ne lazat a ustvari od 60 do 70 e isto kako od 1 do 60 taka da...
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
Јок, 1-60 е 4 дена рекорд и може да се напраи за толку време ако следиш упатства и знаеш секој квест каде е, иначе стандард е 8-12 дена за играчи шо веке имаат 1 карактер (значи со искуство) а 15-20 дена за нови играчи.

60-70 се фаќа за 24 часа ако го натераш гилдот да не спие дел ден и да ти помага, а стандардно е 4-6 дена.

Се што кажав погоре е game time односно на пример коа реков 1-60 се фаќа за 10 дена мислев 20 дена од кои 12 саати дневно играш а 12 саати спиеш. Мислам дека ме свативте:helou:
 
Член од
2 февруари 2006
Мислења
1.500
Поени од реакции
160
HelionPrime напиша:
Za pocetnicite koja rasa za koja klasa
(So crveno se klasite koi se najpreporacani za rasata)
Alliance
-Night Elf:Warrior,Druid,Hunter
-Dwarf:Warrior,Hunter
-Human:Warrior,Paladin,Rogue,Hunter,Mage,Warlock,Priest
(Human se univerzalni site klasi se dobri kaj niv no ovie se podobri)
-Gnome:Mage,Warrior,Rogue
Horde
-Orc:Warlock,Warrior
-Troll:Priest,Hunter
-Tauren:Warrior,Shaman,Druid
-Undead:Rogue,Priest



Sledete go ova i vi vetuvam ke bidete mn jaki :P
NE многу ми се
***** Oooooooooooooooh! wasn't LOTR cool? ******
****** Can i be Legolas please? what do you mean that names already taken? just make him delete his character so i can play it? what do you mean it's copyrighted? Why do i dance like Micheal Jackson? ******
****** why's our area got no metals ? why can't i be level 20 so i can dual weild like Legolas ? why can't i be Legolas Goddammit right now? ******
:tapp:

А Dwarf

**** where's me axe? got it from start , cool. ****
**** where's me gun? got it from start , cool. ****
**** Right , what's this about i need to kill things to get to the pub? ****
:pos:
Dwarf Hunter FTW! :icon_lol:

Него шала на страна искрено едно уште не ми е јасно, иако во Wow пред BC најјаки range оружја беа еден crossbow со 3.40АS и нормално лакот рокделар, сепак dwarf имаат +5 skill со пушки и stoneform (имун на отрови, болести и плус 10% армор), а NE +1% dodge и shadowmeld што и не е нешто ефективен стелт како на роуговите. И за PVP и за PVE stoneform > shadowmeld. Јас искрено би играл и играм dwarf hunter, па само гелдај го филмчето одпочеток онака побелен, замрзнат хантерот се шета сам по снежнана планина само со својата верна мечка и пушка... колку е само позакон од тоа педерите NE.

BTW Human немаат хантери
 

ZIKS

Ај за убо да е.
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
39
Morbidnio напиша:
ejjj undead Warlock ne cini ne kazuj grim
јас не велам дека не чини, туку како е според играта ( ако ме разбираш ), напишав дека во Cinematics во играта, може да се видат правилните раси, со нивните одредени класи.
Епа, ако си го гледал тоа, Undead-от имат два Infernals, што значи дека е Warlock. :)
 

ZIKS

Ај за убо да е.
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
39
krusha03 напиша:
Dwarf Hunter FTW! :icon_lol:

Него шала на страна искрено едно уште не ми е јасно, иако во Wow пред BC најјаки range оружја беа еден crossbow со 3.40АS и нормално лакот рокделар, сепак dwarf имаат +5 skill со пушки и stoneform (имун на отрови, болести и плус 10% армор), а NE +1% dodge и shadowmeld што и не е нешто ефективен стелт како на роуговите. И за PVP и за PVE stoneform > shadowmeld. Јас искрено би играл и играм dwarf hunter, па само гелдај го филмчето одпочеток онака побелен, замрзнат хантерот се шета сам по снежнана планина само со својата верна мечка и пушка... колку е само позакон од тоа педерите NE.

BTW Human немаат хантери
Тоа докажува дека човеков нема поим од играта, туку само прави Copy + Paster од на некоја друга страна, и му се има измешано во Paste-ирањето. :)
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
Хмм чудно, и јас мислам дека хјуманот немаа хантери, освен ако не им стаиле у TBC пошо сеуште не сум надградил (но кеш амиго)
 
Член од
23 февруари 2005
Мислења
2.460
Поени од реакции
43
Sephiroth напиша:
Хмм чудно, и јас мислам дека хјуманот немаа хантери, освен ако не им стаиле у TBC пошо сеуште не сум надградил (но кеш амиго)
Нема хантер кај humans и по надоградбата со TBC.

Момакот се има збунето нешто при препишувањето :) Би му советувал да погледне кај Orc hunter и неговиот pet :)
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.740
Поени од реакции
9.729
Не играм WOW. Не затоа што не чини, туку затоа што е заразна. Глеам од другариве
 

Swifty

Никола
Член од
5 февруари 2007
Мислења
992
Поени од реакции
2
Незнам колку саати иам утепано на неа.Моментално сум 70 lvl Dwarf Warrior-Skullcrusher server.Деновиве си го тестирам мојот нов Flying Mount :) Јес дека е играта многу заразна ама си имам поставено "граница" кога ми е доста за да не ги занемарам домашните обрски.Поздрав
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Ova ti e najzarazen virtuelen svet, vo japonija im ogranicija na 7 ili 8 casa igra dnevno posle toa nemozat da se logiraat, bidejki epten navlegvale vo igrata.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom