Играте WoW (World of Warcraft)?

halfelfpaladin

The Black Paladin
Член од
23 август 2011
Мислења
235
Поени од реакции
97
Па пред да ти биде се тоа раскажано,јас би ти кажал парично, ако планираш да играш на официјални сервери, ќе те кошта 4006 денари да ја купиш играта со сите експанзии и плус уште 800 денари секој месец претплата за да играш.


Е сега ако пак планираш да играш на пиратски сервери е друга приказна, тогаш треба да најдеш добар пиратски сервер и најчесто на нивните форуми имаат скоросите објаснето од каде да ја симнеш, колку меморија ти треба и како да се приклучиш на нивниот сервер.
 

Velix

Kirk Hammett
Член од
18 мај 2012
Мислења
674
Поени од реакции
207
Може некој да ми објасни како на си направам профил за да почнам да ја играм и јас. :)
 
Член од
27 април 2011
Мислења
2.305
Поени од реакции
3.042
> Играм WoW со паузи од 2004
> Играв на retail само дур vanilla после тоа сум на приватни сервери
> Животот ми е среден колку толку...неам многу време а и не играм WoW во моментов
> Денес гледам оргиналната WoW е на 50% попуст
> Вакви игри неможам да ги играм casual ако ја зеам ќе идам nolife mode

Дали да ја зеам или да не ја зеам FUUUCK
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.043
Поени од реакции
8.849
Играта е сменета и има многу промени што ја прават casual friendly. Сега немораш ни guild да имаш ни да бидеш обврзан со неделни рејдови, има Looking for Raid и Dungeon Finder систем што ти овозможува да си најдеш група во секое време и да видиш се што ти нуди играта. Нормално наградите се снижени во споредба со регуларно рејдање со guild, но кој се замара со тоа.

Јас што ради работа а што ради намален интерес не играм веќе од лани но планирам да ставам некој месец и да ја изиграм експанзијата кога ќе искочи.

Оригиналната игра ги вклучува сите експанзии до Mist of Pandaria.
 
Член од
27 април 2011
Мислења
2.305
Поени од реакции
3.042
Играта е сменета и има многу промени што ја прават casual friendly. Сега немораш ни guild да имаш ни да бидеш обврзан со неделни рејдови, има Looking for Raid и Dungeon Finder систем што ти овозможува да си најдеш група во секое време и да видиш се што ти нуди играта. Нормално наградите се снижени во споредба со регуларно рејдање со guild, но кој се замара со тоа.

Јас што ради работа а што ради намален интерес не играм веќе од лани но планирам да ставам некој месец и да ја изиграм експанзијата кога ќе искочи.

Оригиналната игра ги вклучува сите експанзии до Mist of Pandaria.
Да да ги знам сите промени и никад не би бил задоволен само со LFR raiding...
Има попуст и на battle chestot и на MoP .

Мене највеќе ме влече да се вратам ради новата експанзија али као што се навлекуем ја све друго ќе запоставам xD

Ќе видиме ...
 

ToXic_

Booyah!
Член од
19 март 2009
Мислења
275
Поени од реакции
196
Да да ги знам сите промени и никад не би бил задоволен само со LFR raiding...
Има попуст и на battle chestot и на MoP .

Мене највеќе ме влече да се вратам ради новата експанзија али као што се навлекуем ја све друго ќе запоставам xD

Ќе видиме ...
И јас планирам да почнам де ВоД ми се чини ќе биде интересно но сепак времето ќе каже
 
Член од
27 април 2011
Мислења
2.305
Поени од реакции
3.042
Јебига се вратив на retail после 7 години

Чао чао социјален живот :icon_mrgr:
 

Amaterasu

123123113
Член од
17 април 2012
Мислења
1.114
Поени од реакции
1.023
Играва ја оставив пред 2 години, ама сеуште ми се случува понекогаш да сонувам како трчам низ Westfall....
 

Gh0$T

BanishedFromMyOwnWorld
Член од
4 октомври 2008
Мислења
271
Поени од реакции
19
дајте некој добар линк за доунлоад на Катаклизам! Ме фати нешо мерак да флезам да видам како е:vozbud:
 
Член од
14 јануари 2011
Мислења
262
Поени од реакции
97
дајте некој добар линк за доунлоад на Катаклизам! Ме фати нешо мерак да флезам да видам како е:vozbud:
Ката искочи уште во 2010, од тогаш има многу промени, така да таа експанзија не ти е меродавна, пошто некои ја сметаат за најлоша експанзија евер.
 
Член од
27 април 2011
Мислења
2.305
Поени од реакции
3.042Пфффт ова ми се дешава кога не ја играм xD

Може да се шитне gift gametime ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom