Игнорирање... Колку е успешно?

Член од
24 септември 2009
Мислења
245
Поени од реакции
35
Па да речеме дека е успешно. Но се што е претерано не е убаво. Така да и претераното ставање на игнор, ќе предизвика личноста да укопча дека и не сме заинтересирани уопште. Интересно е она ладно-топло :) Тоа многу збунува и пали :)
Се согласувам :D Jас така праам секад и најчесто ми успева :vozbud: Aли добро, треба да знаеш кога и да не претераш за да не го оддалечиш од тебе :)
 

igor108367

Dark Lord Sauron
Член од
25 јануари 2009
Мислења
2.516
Поени од реакции
113
Многу, баарем кај мене. Кога ќе видамнешто што сакам да го добијам, и ако таа ме игнорира полудувам. Ама тоа е а си имам и граница на толерантност и ако видам дека со сила убавина не бива или дека премногу високо лета се откажувам прилично брзо.

Од друга страна јас сум многу дирктен и вавкви методи не користам и не се педомсилувам или слично. Ако ми се допаѓа добро, ако не тоа е тоа.
 

InSuLaNeR

A man who never was a boy.
Член од
13 јули 2009
Мислења
878
Поени од реакции
107
Кога некој ме игнорира и јас го игнорирам и не се замарам со тоа!!!!:nenene:
 
Член од
5 февруари 2010
Мислења
290
Поени од реакции
58
Игнорирањето од твоја страна успева само кај личност на која искрено и значиш и ја интересираш (без разлика дали станува збор за искрена љубов или пак ткае негативни чувства кон тебе). Што се однесува до мене кога некој ме игнорира, не се грижам и не се трудам да привлечам внимание - негова/нејзина работа.
 
S

StormRage

Гостин
Не го имав пробано претходно... ама добив совет и пробав уствари излезе дека работи :)
 
Член од
23 септември 2010
Мислења
645
Поени од реакции
385
До сега не пишав на темава ве игнорирав, и ме сака некоја сеа?
 
Член од
27 август 2012
Мислења
1.024
Поени од реакции
2.539
Игнорирање само успева кај особа што и се свиѓаш или те сака.Може од тоа игнорирање уште повеќе да се заангажира околу тебе. Понекогаш е добро и слатко кратко игнорирање, колку да му зафалиш.;)
 

.:MadMan:.

Ретардиран
Член од
20 август 2010
Мислења
843
Поени од реакции
1.781
Хах палело, да ако било кој у врска глуми папуча, мене да ме игнорираат и ја игнорирам од инает...Од кожа ме вади тоа игнорирање или уцена...никад нема да попуштам ако сака на глава нека стои.
Никад не сум игнорирал, со намера уууу теорија на заговор сеа ќе ја стаам на игнор и поише ќе ме сака, или че се попали лудница смешки :D.
 

BiG_kIsS

You talk too much... Let me shut you up
Член од
4 септември 2007
Мислења
3.414
Поени од реакции
2.923
Кај мене не пали. Може да се нервирам на почетокот, ама после се ладам доста брзо. Нема потреба од играње игри топло-ладно. Ако некој е заинтересиран, нема да си игра. Мислам дека игнорирањето како начин да направиш некој да те сака повеќе или да е позаинтересиран, е детско.
Сигурна сум дека пали кај некои луѓе, и можеби тоа е најдобриот начин со нив.
Јас никогаш не сум игнорирала некој со цел да направам да е позаинтересиран за мене. Никогаш не сум ни размислила на тоа уствари. Ако некој игнорирам, тогаш има друга причина :)
 
П

Пепси_

Гостин
epten optimisti toplo ladno sredno drapaj si madeto znacelo ljubov :pos:
 
M

MIL

Гостин
Najtesko mi e da ja ignoriram , a da sum jako vljuben vo nea ... Nekako tesko mi uspeva , se predavam posle 10h ignoriranje :)
 
Член од
24 февруари 2012
Мислења
1.012
Поени од реакции
2.154
Najtesko mi e da ja ignoriram , a da sum jako vljuben vo nea ... Nekako tesko mi uspeva , se predavam posle 10h ignoriranje :)
А дали знае дека ја сакаш? Како се однесува таа со тебе? За игнорирање мора да постои причина.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom