Игнорирање... Колку е успешно?

Член од
13 септември 2007
Мислења
5.782
Поени од реакции
4.011
Дали кога некој ве игнорира го имате спротивниот ефект-таа личност повеќе да ве привлекува?
Или пак сте од оние што ако некој ве игнорира-го игнорирате и вие?
Секако, зборам за љубовни односи, привлекување, освојување и сл.

Дали сте го користеле овој „метод“ и како функционирал?
Дали сте биле во ситуација некој да ве игнорирал и тоа некако “магично“ да ве привлекува и заинтересира уште повеќе?

Поттикната од сликава
 
Член од
27 јуни 2009
Мислења
9
Поени од реакции
0
Meni je to prilizno bzvz...da ignorisem nekog koga volim ,da bih mu na taj nacin nesto dokazivala. Mozda sam to radila pre desetak godina,ali mislim da sam sada previse zrela za takve glooposti.

Ali bih se sklonila ako primetim da me neko ignorise. Ne bih smetala i vracala istom merom.
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.010
Поени од реакции
1.122
Ако ме игнорира нека иди у к*рац. Нормално дека ќе ми биди мака, ќе се нервирам некое време но дека ќе ја сакам повеќе no way!
Сваќам дека нема шанса и продолжувам понатаму, без разлика дали се работи за чупе кое сум го запознал или со која сум раскинал.
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Чим некој те игнорира, не сака да има ништо со тебе.
И минимално да ти се намерачил некој, пак ќе покаже интерес, а нема да те стави на игнор.

Чим тој што ми се допаѓа не сака да има ништо со мене, се повлекувам. Брзо ќе ми здосади да бидам единствена што дава некакви сигнали. Никогаш нема да се спуштам на тоа ниво да изигравам кутре и да трчкам по некого.

Дали сте го користеле овој „метод“ и како функционирал?
Не сум го. И да сакам-не можам. По природа сум директна личност и ако ми се допаѓа некој избегавам да играм игри “топло-ладно“. А ако некој е доволно слеп и да мисли дека сум рамнодушна/дека ми е сеедно/блабла и кога на чело ми пишува дека ми значи... негов проблем. :)
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
Познавам доста девојки кои се палат на игнорирање :toe: мене не ми влегува тоа во глава,колку повеќе дечкото ја понижува и не ја рецка таа толку повеќе го сака...доколку сум заинтересиран за некоја тоа веднаш го покажувам,не изигравам некој мачо мен или манга па сега трчај по мене а јас ќе се однесувам како холивудска ѕвезда :tapp: многу селска работа во секој случај,ама има луѓе коишто така сакаат :tapp:
 

Macedonia>>Europe

Faster Than Light
Член од
6 јуни 2007
Мислења
2.582
Поени од реакции
836
Хммм ова точно е... поточно успешно, јас барем знам таков сум по природа игнорирам се и сешто :) и успева кај женски за чудо. Најверојатно сметаат дека си мистичен или криеш некоја тајна или па си премногу само уверен, кој да ги знае во тоа перверзниот памет што кријат? :)
 
Член од
10 август 2008
Мислења
744
Поени од реакции
266
Нажалост, кај мене игнорирање палит.
Ко шо знајме сиве, чоекот секојдневно имат потреба од убај гестој, прегратка, поглед, обрнвење внимание бла бла..
Па, природно ми идат да го извлечам то од обратнополната единка (нормално, не кај секоја) аку не ми го пружат, а то се постигвит со трудење, па се појќе мислиш на него, ти влегвит в гла, и со то те привлеквит, дури и да не е некој wow тип.

... Isn't it ironic?:nesum:
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Дали кога некој ве игнорира го имате спротивниот ефект-таа личност повеќе да ве привлекува?
:nenene:
Баш таа личност помалку ме привлекува.Нема потреба некој да ме игнорира и понижува,а јас да праам будала од себе:pipi:
Или пак сте од оние што ако некој ве игнорира-го игнорирате и вие?
Ако некој ме игнорира,јас x2 го игнорирам:toe:


Дали сте го користеле овој „метод“ и како функционирал?
Едноставно директно сум кажала дека некој не ми се допаѓа,да не си гаи илузии или пак да му давам лажна надеж.....а доколку и по директното кажување некој не разбере,тогаш следува метод на игнорирање,ама само за да оттргнам некоја личност која не ми се допаѓа.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Дали кога некој ве игнорира го имате спротивниот ефект-таа личност повеќе да ве привлекува?
Кога ме игнорира некој што ми се допаѓа или слично, ми паѓа многу глупаво, анализирам зошто е тоа така, на крај заклучувам дека не е заинтересиран и се нервирам се додека не се појави некој друг или додека не престане да ми се допаѓа.

Дали сте го користеле овој „метод“ и како функционирал?
Јас никогаш не игнорирам некој намерно. Многу често ми се случува да изгледам како да игнорирам некој, а тоа да нема врска, туку заради мојата смотаност за флертување и слични појави се здрвувам, збунувам, не знам како да реагирам, па најчесто излегува дека игнорирам, а тоа нема врска.

Дали сте биле во ситуација некој да ве игнорирал и тоа некако “магично“ да ве привлекува и заинтересира уште повеќе?
Не, кога некој ми се допаѓа, ми се допаѓа каков што е, ако почне да ме игнорира, само уште повеќе ќе направи да се повлечам и тргнам од него. Јас и онака многу многу не пристапувам или се обидувам, па ако нешто случајно пробам и тој ме игнорира, веднаш инстант се враќам назад во својот оклоп и ќе се нервирам како што спомнав погоре и ќе си зборам на сама себе како сум идиот, како секогаш правам грешки и така натака.:toe:
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Све зависи од човек до човек, ама во љубовта најбитно е правилно да се дозира...
Ништо премногу, ништо премалце , све да биде во мерка и хармонија...
Е сеа, има една финта...Чист пример...Некои сакаат да бидат со машко што е доста посесивно, а некои мразат љубомора...
Не дека за тоа би прекинале врска него само тие мали нешта влегуваат во правењето на профилот на партнерот...Кој ќе успее да ја најде средината, не само за љубомора и посесивност наспроти рамнодушност , тој е на коњ...

Исто е и со игнорирањето...Ако превише игнорираш тогаш поголеми се шансите да те шутнат, ако премалце игнорираш ќе и стане досадно да се вртка околу тебе и све ќе отиде јабана...
 
R

RAYTHEON23

Гостин
Дали кога некој ве игнорира го имате спротивниот ефект-таа личност повеќе да ве привлекува?
Или пак сте од оние што ако некој ве игнорира-го игнорирате и вие?
Секако, зборам за љубовни односи, привлекување, освојување и сл.

Дали сте го користеле овој „метод“ и како функционирал?
Дали сте биле во ситуација некој да ве игнорирал и тоа некако “магично“ да ве привлекува и заинтересира уште повеќе?

Поттикната од сликава

овоа на сликата е репрезентативен примерок или???

а што ке биде кога игнорирањето стане почеста 'метода'
ако сум на игнор не се ни замарам:toe:

а друго е кога работата иде спонтано кога нема шема или пак од пријателство полека преминува во љубов...

и на крај мое мислење е дека игнорантноста се заснова првенствено на несигурност-притаена а потоа е како метод:toe:
 

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
Не, лично не сум користел "методот" и нема да го користам. Не сум таков. А за тоа ако некоја ме игнорира и тоа да придонесе после "магично" таа да ме привлекува, јок. Само ќе си го има оној вистинскиот ефект, оддалечување, и друго знаете што следува... :smir:
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Игнорирањето не е метода за привлекување, туку за одбивање.

Ако некого игнорирањето го привлекува, тој е мазохист.
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Игнорирањето за да привлечеш некого е без врска начин. Што знам, има луѓе што мислат ако некој нема интерес за него, ако почне да го игнорира дека ќе го сврти кон себе. А сигурно кај некого тоа пали.
Јас ако почувствувам дека некој ме игнорира губам интерес за таа личност.
 

Paranoik

내 ♡, ∞.
Член од
10 август 2008
Мислења
1.873
Поени од реакции
451
Женските многу често паѓаат на игнорирање.
Не знам што психа ќе беше тоа, да се палиш на нешто што не те рецка.
Не ми се јасни.
Мене, кога некој ме игнорира, едноставно се откажувам, немам намера да лупам во глава во ѕид, да трчам по некој, само за да го кревам неговото его.
А ако некого сум игнорирала, тоа било од причина што едноставно, особата не ме интересирала, не дека сум сакала да испаднам фраерка или нешто слично.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom