Игнорирање... Колку е успешно?

Член од
18 јуни 2014
Мислења
8
Поени од реакции
7
Кај мене е straight forward, ако сум заинтересирана нема друго и тоа е, нема причина за игнорирање, можеби не е доволно заинтересирана личноста ако и треба стимул со доза на игнорирање? Но не пали тоа, барем кај мене не, повеке сум за директен пристап одколку игнорирање и дешифрирање.
 
Член од
1 декември 2011
Мислења
2.680
Поени од реакции
3.053
Bre bre.
Ovde ispagja nikoj nikogo ne ignorira i nikoj od nikogo ne saka da bide ignoriiran.
Pa sto dosaden zivot ste imale vie!
Spored mene - zenskoto ignorira, maskoto N. I. K. O. G. A. S.
Osven ako stvarno saka da me kazni. Ama od igri toplo-ladno da me ignorira? Toa samo zenite go pravat. A mazite treba sekogas da se zagreani kako pecka :)
 
Последно уредено:
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.689
Bre bre.
Ovde ispagja nikoj nikogo ne ignorira i nikoj od nikogo ne saka da bide ignoriiran.
Pa sto dosaden zivot ste imale vie!
Spored mene - zenskoto ignorira, maskoto N. I. K. O. G. A. S.
Osven ako stvarno saka da me kazni. Ama od igri toplo-ladno da me ignorira? Toa samo zenite go pravat. A mazite treba sekogas da se zagreani kako pecka :)
A kade se zapisani ovie zakoni,zenite trebalo da ignoriraat a mazite da bile non stop zapaleni,demek sekoja zena okulu sebe nekolku zagreani sutraci so ke se glupiret okolu princezata!Aaaa znaci ova e ednakvost megu polovite!:cautious:
 
Член од
1 декември 2011
Мислења
2.680
Поени од реакции
3.053
A kade se zapisani ovie zakoni,zenite trebalo da ignoriraat a mazite da bile non stop zapaleni,demek sekoja zena okulu sebe nekolku zagreani sutraci so ke se glupiret okolu princezata!Aaaa znaci ova e ednakvost megu polovite!:cautious:
Nema ednakvi polovi. Polozite treba da bidat tretirani ramnopravno, toa znaci pravoto vo drzavata da ne pravi razlika za toa dali toj sto gi ostvaruva svoite prava e zena ili maz.
Za masko-zenskite odnosi kolku sto znam, vo nasava drzava, seuste nema zakoni (ama moze da donesat ne vikam ne). Sega za sega, nasive ni odnosi se baziraat na nekoi si nepisani pravila.
Ako treba da napisam zakon nwkoj za ova, kazi, ke gi opfatam site delovi od masko zenskite odnosi, phd sum na temava.
 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.689
Nema ednakvi polovi. Polozite treba da bidat tretirani ramnopravno, toa znaci pravoto vo drzavata da ne pravi razlika za toa dali toj sto gi ostvaruva svoite prava e zena ili maz.
Za masko-zenskite odnosi kolku sto znam, vo nasava drzava, seuste nema zakoni (ama moze da donesat ne vikam ne). Sega za sega, nasive ni odnosi se baziraat na nekoi si nepisani pravila.
Ako treba da napisam zakon nwkoj za ova, kazi, ke gi opfatam site delovi od masko zenskite odnosi, phd sum na temava.
E pa pocni da rabotis na noviot zakonik ama gledaj da im odgovara samo i samo na zenite,posto sega toa e moderno!:notworthy:
 
M

Moon Child

Гостин
Bre bre.
Ovde ispagja nikoj nikogo ne ignorira i nikoj od nikogo ne saka da bide ignoriiran.
Pa sto dosaden zivot ste imale vie!
Spored mene - zenskoto ignorira, maskoto N. I. K. O. G. A. S.
Osven ako stvarno saka da me kazni. Ama od igri toplo-ladno da me ignorira? Toa samo zenite go pravat. A mazite treba sekogas da se zagreani kako pecka :)
Не само што не се игнорираат, овде на овој форум луѓето не ни имаат односи.
Една жена овде ако напише нешто во врска со сексот, одма 10 мажјаци и се пуштаат мислејќи дека е промискуитетна, и лесно ќе ја ќарат, а 20 ја осудуваат, ко да сторила смртен грев.
Еднаш на времето, Марсовка отвори тема за Секс бадиња. Узбуна се дигна.
Ќе помислиш луѓево во Македонија незнаат секс што е.
 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.689
Не само што не се игнорираат, овде на овој форум луѓето не ни имаат односи.
Една жена овде ако напише нешто во врска со сексот, одма 10 мажјаци и се пуштаат мислејќи дека е промискуитетна, и лесно ќе ја ќарат, а 20 ја осудуваат, ко да сторила смртен грев.
Еднаш на времето, Марсовка отвори тема за Секс бадиња. Узбуна се дигна.
Ќе помислиш луѓево во Македонија незнаат секс што е.
I so ima ignoriranjeto vrska so sexsot,prajme muabet za megucovecki odnosi,vo slucajov masko-zenski odnosi koi vo Mk se na edno mnogu nisko nivo.Edna od pricinite e i ignorirnjeto toest arogancijata.
 
M

Moon Child

Гостин
I so ima ignoriranjeto vrska so sexsot,prajme muabet za megucovecki odnosi,vo slucajov masko-zenski odnosi koi vo Mk se na edno mnogu nisko nivo.Edna od pricinite e i ignorirnjeto toest arogancijata.
Моето мислење има врска со лицемерноста на форумов и со фрустрираноста.
Со глумењето светци и светици.
Тоа сакав да кажам.
 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.689
Моето мислење има врска со лицемерноста на форумов и со фрустрираноста.
Со глумењето светци и светици.
Тоа сакав да кажам.
Da ama temata e ignoriranje i kontraefektite od istoto,za frustracii na forumov i posiroko nova tema!;)
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Една ме игнорира ама не сум ни јас на пато најден па да и се умилкувам... она губе!!!
Не случајно во зборот игнорира има букви како игнорира игнорира игнорира игнорира игнорира игнорира плус по некоја резерва во случај да некоја буква избега со кои се поставува јасна порака дека во случај на игнорира, може да се создаде контра ефект некој некого да ногира.

Зато така.
 
Член од
15 април 2019
Мислења
1.086
Поени од реакции
1.542
ic ako ne sum zainteresirana ne sum, ako sum sum, gluposti zivi mi se toa. spontano i prirodno treba da se odvivaat rabotite, plus so se odnesuva do mene srkogash i bez isklucok sum realna i ne letam po fraeri nego si ja znam merkata so bi se reklo istoto si go ocekuvam od drugata strana, ne sum nevospitana i bezobrazna ko osoba i gledam pocit pred se. i nekoj sto e zaintereiran se prepoznava odma taka da glumenje ludilo ne pomijuva kaj mene. pa duri i glupo e moze da se kaze.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom