ИТ фирми и пракси во Скопје

Член од
10 декември 2010
Мислења
6.148
Поени од реакции
7.090
Го видов пред малку, сепак фала на сугестија :)
 
Член од
4 февруари 2021
Мислења
12
Поени од реакции
18
Дали имал некој(знае некој што имал) искуство на интервју за позиција "Language Owner", стигнав до фаза на техничко и HR интервју но незнам како да се подготвам за истото. Пред интерјву ме прашаа дали имам познавања од Web Api. Би ми било драго ако има некој да сподели.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom