ИТ фирми и пракси во Скопје

LustingVertigo

Puppets. I pull their strings,they dance.
Член од
1 декември 2017
Мислења
464
Поени од реакции
463
На инает ке отиде на пракса и ќе им плука во кафето :D
Куров ми го прецица со тоа кафето по сите теми замараш, ако сакаш и ќе ти свршам в'кафе испијај го не туку ми јади ку*ов насекаде, fuck off already.
 
Последно уредено:

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
11.464
Поени од реакции
23.927
Куров ми го прецица со тоа кафето по сите теми замараш, ако сакаш и ќе ти свршам кафе испијај го не туку ми јади ку*ов насекаде, fuck off already.
Море со вакво однесување и кршење на камења ти се многу, дома такви муабети мајмун еден.
 

LustingVertigo

Puppets. I pull their strings,they dance.
Член од
1 декември 2017
Мислења
464
Поени од реакции
463
Море со вакво однесување и кршење на камења ти се многу, дома такви муабети мајмун еден.
Ти прв почна да дискутираш за off-topic тема, не ни ти се обратив и те игнорирам насекаде каде што јадиш ку* по форумов.

Од километри се познава дека единственио контакт со женска особа во животот ти била мајкати, prick.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.192
Поени од реакции
195.470
Дали 32K е добра сума за Junior позиција ?
Па нели примарно ти беше да учиш нешто? Жими се арно ти прават што те чепкаат по постовиве, џабе се лутиш.
 

LustingVertigo

Puppets. I pull their strings,they dance.
Член од
1 декември 2017
Мислења
464
Поени од реакции
463
Па нели примарно ти беше да учиш нешто? Жими се арно ти прават што те чепкаат по постовиве, џабе се лутиш.
Да, прашав за React колку да добијам малку повеќе инфо каде да почнам да од корен да го проучам, бидеќи досега се водев по документација/stackoverflow/youtube кога имав потреба додека користев React и бев само љубопитен од каде поискусните девелопери го проучуваа.

Не реков дека се лутам, само сакав да имам до знаење дали сумата е ОК за почеток. Очекував и трол коментари и ги добив, but there's nothing I can do about it. А тоа што @Lester Freamon е 30 годишен overweight boomer virgin и нема никаква позитивна намера освен да става bullshit коментари, што очекува? Многу нормално дека ќе го третирам со истата терапија.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.192
Поени од реакции
195.470
Да, прашав за React колку да добијам малку повеќе инфо каде да почнам да од корен да го проучам, бидеќи досега се водев по документација/stackoverflow/youtube кога имав потреба додека користев React и бев само љубопитен од каде поискусните девелопери го проучуваа.

Не реков дека се лутам, само сакав да имам до знаење дали сумата е ОК за почеток. Очекував и трол коментари и ги добив, but there's nothing I can do about it. А тоа што @Lester Freamon е 30 годишен overweight boomer virgin и нема никаква позитивна намера освен да става bullshit коментари, што очекува? Многу нормално дека ќе го третирам со истата терапија.
Не знам за другово ама Лестер е се само не е оувервејт 30 годишен вирџин :D

Ако продолжиш да пребираш и да се мислиш ништо нема да направиш. Нема што да прашуваш по форуми, колку и да ти нудат, почнуваш. После година ако мислиш дека си за повеќе, се продаваш за повеќе.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
11.464
Поени од реакции
23.927
Да, прашав за React колку да добијам малку повеќе инфо каде да почнам да од корен да го проучам, бидеќи досега се водев по документација/stackoverflow/youtube кога имав потреба додека користев React и бев само љубопитен од каде поискусните девелопери го проучуваа.

Не реков дека се лутам, само сакав да имам до знаење дали сумата е ОК за почеток. Очекував и трол коментари и ги добив, but there's nothing I can do about it. А тоа што @Lester Freamon е 30 годишен overweight boomer virgin и нема никаква позитивна намера освен да става bullshit коментари, што очекува? Многу нормално дека ќе го третирам со истата терапија.
Иако не заслужуваш да си го арчам времето на тебе, ќе те цитирам уште еднаш.
На форумов може да ти помогне некој само ако е: апла наивен, или не ти го прочитал постот во темата за Охрид:
Не работам како келнер, програмер сум сега...

Доколку муштеријата почнеше да лечи комплекси на мене, се случуваше пример пивце на глава да му истурам, да му плукнам малку вкафе или шанкерот ќе го направеше тоа за мене и баш ми беше убаво кога ќе го гледав како го пие кафето некој си арогантен копук што лечи комплекси на вработените.

You give bullshit = you receive bullshit

Никогаш кон никого прв немав почнето кавга/расправија/аргументи, секогаш истиот пристап беше *Повелете*, *Да ви препорачам нешто* . Ако ја почна на дур работата, two can play at that game. Ако си порача најнормално/културно, фала богу не сум некој си дебил да штетам без потреба. Јас ќе си послужев и ќе си бев раат', исто и муштеријата.
Епа другари, ако сте ненормални може да се обидете да му помогнете на ваков лик и да се срамите самите во компаниите каде што работите. Можам да замислам како би изреагирал кога ќе има дедлајн за одреден проект или ако клиентот/претпоставените му подвикнат малку.
 

LustingVertigo

Puppets. I pull their strings,they dance.
Член од
1 декември 2017
Мислења
464
Поени од реакции
463
Иако не заслужуваш да си го арчам времето на тебе, ќе те цитирам уште еднаш.
На форумов може да ти помогне некој само ако е: апла наивен, или не ти го прочитал постот во темата за Охрид:


Епа другари, ако сте ненормални може да се обидете да му помогнете на ваков лик и да се срамите самите во компаниите каде што работите. Можам да замислам како би изреагирал кога ќе има дедлајн за одреден проект или ако клиентот/претпоставените му подвикнат малку.
You deserved a cookie fr fr.

Поим немаш како е да работиш угостителство и да се замараш со Македонски потпросечен менталитет на 40 степени пред плажа.
ИТ/Угостителство се две сосем различни бранши, незнам што споредуваш. Башка тоа беше пред 5 години, имав само 15/16 години.

Се кладам дека во животот немаш ништо потешко од вилушка кренато.

Чекам да ми ѕвониш кафе да пиеме иначе. Баш спартански се постави во инбокс ама тежок случај си.

Обичен keyboard warrior, 9К мислења во 5 години. Интересно...
 
Член од
19 ноември 2020
Мислења
2.034
Поени од реакции
7.450
@LustingVertigo ако те чита некој вработен во Алокејт овде на форумов што мислиш какво мислење ќе има за тебе кога ќе почнеш со работа и како ќе се постави со тебе со оглед на однесувањето?
 

LustingVertigo

Puppets. I pull their strings,they dance.
Член од
1 декември 2017
Мислења
464
Поени од реакции
463
@LustingVertigo ако те чита некој вработен во Алокејт овде на форумов што мислиш какво мислење ќе има за тебе кога ќе почнеш со работа и како ќе се постави со тебе со оглед на однесувањето?
На работа единствен контакт со колеги ми е на daily-то сабајле 15тина мин, со вкупно 6-7 месеци во ИТ светот што ми се, се нема случено досега никогаш да се зафатам/скарам со некој. Тие 8 сати што се, се работа. Code, push , leave. За тоа сум таму, за тоа имам потпишано договор.

За дегени како @Lester Freamon , неможам да си го сменам мислењето и однесувањето. Едно е на работа, друго е со тип со напреден аутизам.
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
10.619
Поени од реакции
23.982
На работа единствен контакт со колеги ми е на daily-то сабајле 15тина мин, со вкупно 6-7 месеци во ИТ светот што ми се, се нема случено досега никогаш да се зафатам/скарам со некој. Тие 8 сати што се, се работа. Code, push , leave. За тоа сум таму, за тоа имам потпишано договор.

За дегени како @Lester Freamon , неможам да си го сменам мислењето и однесувањето. Едно е на работа, друго е со тип со напреден аутизам.
Со ваков пристап, само можам да ти посакам среќа. Тешко дека ќе имаш ти кариера во ИТ.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
11.464
Поени од реакции
23.927
You deserved a cookie fr fr.

Поим немаш како е да работиш угостителство и да се замараш со Македонски потпросечен менталитет на 40 степени пред плажа.
ИТ/Угостителство се две сосем различни бранши, незнам што споредуваш. Башка тоа беше пред 5 години, имав само 15/16 години.

Се кладам дека во животот немаш ништо потешко од виљушкар кренато.

Чекам да ми ѕвониш кафе да пиеме иначе
. Баш спартански се постави во инбокс ама тежок случај си.

Обичен keyboard warrior, 9К мислења во 5 години. Интересно...
Со мала корекција во право си, немам повеќе од тоа кренато, плус потекнувам од аристократско семејство и со измеќари не пијам кафе, туку истите ме служат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom