ИТНО: Повикување број со звук иако е на тивко.

Член од
19 август 2014
Мислења
10
Поени од реакции
1
Здраво, како што имам наведено горе, итно ми треба дали некој знае дали е можно дали постои програма или веб страна на која можиш да напишеш телефонски број па од таму да ти звонат нешто како voicemail service или да пратат порака. И од таму ти звони со звук или вибрации пример безразлика дали си на силент или не. ( стварно ми е многу итно ако има некое чаре ве молам за помош)
Edit: телефонот не е приклучен на интернет и нема гпс уклучено, Андроид.
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.259
Поени од реакции
3.612
како бе да ти звони телефонот иако ти си го наместил без звук. Па ова иде нешто како да му звонам на некого на скајп а тој не ни пуштен во моменто па да знае дека му звонам за да ми крени. Мислам искрено не гледам никаква логика овде или бар јас не ја сфаќам. Ај малку подобјасни...
 

Amaterasu

123123113
Член од
17 април 2012
Мислења
1.144
Поени од реакции
1.102
Да може, ако спуштиш XORGATE PRO, само многу тешко се наоѓа. Прошетај малце по руски форуми, ќе најдеш.
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.107
Поени од реакции
3.956
како бе да ти звони телефонот иако ти си го наместил без звук. Па ова иде нешто како да му звонам на некого на скајп а тој не ни пуштен во моменто па да знае дека му звонам за да ми крени. Мислам искрено не гледам никаква логика овде или бар јас не ја сфаќам. Ај малку подобјасни...
И јас исто не разбрав што му е поентата и што бара (односно која е логиката во ова што го бара), ама кога ќе размислам претпоставувам неможе да си го најде телефонот а му е на сајлент и со исклучен интернет па бара некој ваков начин како да си го најде/спаси мобилниот, некој вид на „вонредно ѕвонење“ за изгубен телефон. Али јас лично незнам за вакво нешто...
 

King B

Bears. Beets. Battlestar Galactica.
Член од
24 јануари 2011
Мислења
1.801
Поени од реакции
4.076
Постои апликација за Андроид, Automator се вика али претпоставувам касно е да ја инсталираш :)
 
Член од
19 август 2014
Мислења
10
Поени од реакции
1
Фала за одговориве , поентата ми беше уствари преку друга програма(програмата да не е инсталиарна на телефонот оти го немам хахаха) или дали има веб страна за тоа, како што постојат некои Push advertisements, од програми на гоогле плеј стор ти емитува звук некој како звоно ама кратко демек See this offer below пишува или пример како voicemail service слично како google.com/voice што е, за да го најдиш телефонот ти звонат од таму и автоматски си има наместено со кој звук безразлика дали e на силент, вибрации или слично.[DOUBLEPOST=1414236352][/DOUBLEPOST]
Imase edna slicna programa od haxerot 4chan ama se plajka mn
kazimi kako se vika ili daj mi link ako ima od google search da vidam[DOUBLEPOST=1414236577][/DOUBLEPOST]
Да може, ако спуштиш XORGATE PRO, само многу тешко се наоѓа. Прошетај малце по руски форуми, ќе најдеш.
ова xor gate е уствари нешто слично како алгоритам незнам дали програмата така се вика, дан ја имаш случајно ? овие алгоритми по дискретна математика се учат
 
Член од
11 февруари 2009
Мислења
1.072
Поени од реакции
1.144
Фала за одговориве , поентата ми беше уствари преку друга програма(програмата да не е инсталиарна на телефонот оти го немам хахаха) или дали има веб страна за тоа, како што постојат некои Push advertisements, од програми на гоогле плеј стор ти емитува звук некој како звоно ама кратко демек
Има начин, баш сега специјално го испробав за да видам дали функционира кога телефонот е на silent мод. Преку веб прелистувач најави се на Playstore со мејлот на кој ти е регистрирантелефонот. После тоа одиш во setting и бираш Android device Manager:

Ке ти се појави мапа на која можеш да лоцираш каде се наоѓа телефонот и следниве опции:

Кликаш на Ring и телефонот би требало да ѕвони иако е на силент.

Единствен услов е на телефонот кој го бараш да има доток на интернет, што е многу нормално.
Па после тоа кажи да ли си успеал на овој начин да го најдеш телефонот за да знаеме колку функционира во реални ситуации.
 
Последно уредено:

Amaterasu

123123113
Член од
17 април 2012
Мислења
1.144
Поени од реакции
1.102
Фала за одговориве , поентата ми беше уствари преку друга програма(програмата да не е инсталиарна на телефонот оти го немам хахаха) или дали има веб страна за тоа, како што постојат некои Push advertisements, од програми на гоогле плеј стор ти емитува звук некој како звоно ама кратко демек See this offer below пишува или пример како voicemail service слично како google.com/voice што е, за да го најдиш телефонот ти звонат од таму и автоматски си има наместено со кој звук безразлика дали e на силент, вибрации или слично.[DOUBLEPOST=1414236352][/DOUBLEPOST]
kazimi kako se vika ili daj mi link ako ima od google search da vidam[DOUBLEPOST=1414236577][/DOUBLEPOST]
ова xor gate е уствари нешто слично како алгоритам незнам дали програмата така се вика, дан ја имаш случајно ? овие алгоритми по дискретна математика се учат
XOR не е е алогиртам, тоа е една ептен проста функција. Притоа во случајов нема врска со програмата, едноставно такво име и дале. Инаку јас ја имам програмата но за жал не можам да ти ја пратам, бидејќи не знам со каква цел ќе ја користиш....
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.082
Поени од реакции
447
Здраво, како што имам наведено горе, итно ми треба дали некој знае дали е можно дали постои програма или веб страна на која можиш да напишеш телефонски број па од таму да ти звонат нешто како voicemail service или да пратат порака. И од таму ти звони со звук или вибрации пример безразлика дали си на силент или не. ( стварно ми е многу итно ако има некое чаре ве молам за помош)
Edit: телефонот не е приклучен на интернет и нема гпс уклучено, Андроид.
ако не е приклучен на интернет, не е можно
 
Член од
11 февруари 2009
Мислења
1.072
Поени од реакции
1.144
Edit: телефонот не е приклучен на интернет и нема гпс уклучено, Андроид.
Сега прочитав дека телефонот не ти е приклучен на интернет, тогаш нема како да му зададеш далечинска команда и затоа не е остварлива твојата идеја. ГПС немора да има уклучено, ама интернет или било кава локална мрежа е неопходно.
 
Член од
19 август 2014
Мислења
10
Поени од реакции
1
XOR не е е алогиртам, тоа е една ептен проста функција. Притоа во случајов нема врска со програмата, едноставно такво име и дале. Инаку јас ја имам програмата но за жал не можам да ти ја пратам, бидејќи не знам со каква цел ќе ја користиш....
Ке ја користам со цел да и звониме на тетками што има телефон ама не може никако да емитува звук најверојатно од плочата е нешто и не може делот да се смени а нема баш пари за друг телефон, и исто така за јас да му звонам на брат ми што студира во битола за итни случаеви затоа што навечер кога спие исклучува звук и вибрации... не ни знам зошто друго би користел
 

Amaterasu

123123113
Член од
17 април 2012
Мислења
1.144
Поени од реакции
1.102
Ке ја користам со цел да и звониме на тетками што има телефон ама не може никако да емитува звук најверојатно од плочата е нешто и не може делот да се смени а нема баш пари за друг телефон, и исто така за јас да му звонам на брат ми што студира во битола за итни случаеви затоа што навечер кога спие исклучува звук и вибрации... не ни знам зошто друго би користел
Нема врска брат, ако немаш интернет на телефонот, па тогаш нема апликација која би можеле првично да ја пристапиме, џабе е :(
 
Член од
19 август 2014
Мислења
10
Поени од реакции
1
Треба јас да имам интернет на телефонот или од тетками и брат ми , зато што тетками има 3г мислам овој нет од операторот а за брат ми неам појма :D
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.259
Поени од реакции
3.612
Треба телефонот кој треба да му кажеш да ѕвони да има интернет активен. Не само сигнал од мобилен оператор туку и интернет или да е на wi-fi конекција постојано.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom