Зошто сте сами?

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
E dobro de pa da se bide samec i ne e nekoja tolku mnogu strasna rabota, so tekot na godinite covek se naviknuva na toa da bide sam i sloboden !
Podobro sam i sloboden cel zivot otkolku so pogresna licnost koja ne me privlekuva fizicki ili pak licnost so koja delime razlicni sfakanja i stavovi za zivotot !
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.870
Поени од реакции
7.555
E dobro de pa da se bide samec i ne e nekoja tolku mnogu strasna rabota, so tekot na godinite covek se naviknuva na toa da bide sam i sloboden !
Podobro sam i sloboden cel zivot otkolku so pogresna licnost koja ne me privlekuva fizicki ili pak licnost so koja delime razlicni sfakanja i stavovi za zivotot !
Нема лошо во тоа али кога ќе видиш скоро сите од твоја генерација веќе се ожениле/омажиле па дури и деца имаат шетаат со количка а ти си сам е малку лошо.

Јас сум сам највеќе затоа што сум доста срамежлив, не сум некој премногу комуникативен па секогаш е проблемот тоа :(
 
Член од
20 јануари 2013
Мислења
399
Поени од реакции
472
Зашто дојде курвинско време,алчно време секој си гледа за себе ,не сака да се жртвува за да успее бракот врската,ако види повеке пари ке ти кидне и ич око нема да трепне и се ке остави позади себе... И си викаш што ке се замарам кога го знам исходот... и така полеке ке се навикнеш
Колку бракови и врски се растурија од тие причини еее
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.225
Поени од реакции
78.816
Зашто дојде курвинско време,алчно време секој си гледа за себе ,не сака да се жртвува за да успее бракот врската,ако види повеке пари ке ти кидне и ич око нема да трепне и се ке остави позади себе... И си викаш што ке се замарам кога го знам исходот... и така полеке ке се навикнеш
Колку бракови и врски се растурија од тие причини еее
опкружен си со шабанарија, тоа е проблемот
 
Член од
24 август 2015
Мислења
241
Поени од реакции
346
Зашто дојде курвинско време,алчно време секој си гледа за себе ,не сака да се жртвува за да успее бракот врската,ако види повеке пари ке ти кидне и ич око нема да трепне и се ке остави позади себе... И си викаш што ке се замарам кога го знам исходот... и така полеке ке се навикнеш
Колку бракови и врски се растурија од тие причини еее
мн точно напишано ама не е тоа само жените да ја киднат ехее колку случки мажите бегат со некоја побогата.. да ти е страв во денешно време да се жениш/мажиш
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.598
Поени од реакции
38.751
Многу замараат денешниве жени највишe со оваа технологија, смрт. И жена и све ќе ти се одмили, гњавење од јутра до сутра. Дај и на жена мобилен исто како torture device да си стаен.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.938
Поени од реакции
35.344
Не сте биле сами подолго време, па затоа ви изгледа како слобода. Пробајте 10 години па ќе го правиме пак муабетот.

Убаво било да си сам бе. :facepalm::facepalm::facepalm:
 

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.127
Поени од реакции
2.765
Многу замараат денешниве жени највишe со оваа технологија, смрт. И жена и све ќе ти се одмили, гњавење од јутра до сутра. Дај и на жена мобилен исто како torture device да си стаен.
Со тој мобилен нон стоп што го користат абе ни ручек да ти напраат, ни пајнца и тенџере да ти измијат туку чекаат мажот да напрајт ручек... Е такви се денешниве жени...
 

Horny Junkie

АТЕИЗАМ,МУЗИКА, СЕКС,УМЕТНОСТ, ДРОГА!
Член од
21 јуни 2018
Мислења
45
Поени од реакции
15
Пре перфектен сум,по перфектно суштество нема да се роди...нема друго објаснување сам на врвот.
не сериозно сега...неќам одговорност,се плашам од врска на некој начин многу обавези има...ама то незначи дека сум сам никогаш не сум сам да чим не сум сам зошто пишам во темата ама мислам дека сакаше да праша зошто не сте во врска а не зошто сте сами,немора да сте во врска за да имате односи и врвите време заедно...
Уствари за полесно да сфатиш сум во некој вид врски без посветеност...ретко го има кај нас пошто многу ограничени сме во мозоците...а нема поубо нешто за луѓе шо не се за брак..
 
Последно уредено:
Член од
14 октомври 2018
Мислења
346
Поени од реакции
426
Постојано некои други цели ми биле во преден план... Прво факултет, стабилна работа, стан ... А годините си минуваат. И кога ќе си го вратиш филмот сваќаш дека си имал погрешни приоритети...
Мислам ок е сето тоа, но знам неколку што стапија во брак уште додека студираа, наместо како мене да барам некаква идеални предиспозиции за истото, која можеби никогаш и нема да ги исполнам.
 

G1-Killer

Life is a game
Член од
18 декември 2009
Мислења
352
Поени од реакции
452
Зошто сум сингл, as short as possible!!
No money aka poor :D
appearance 4 out of 10
Доста е

P.S. Спомнав дека на 24год ќелавам ко да имам 45???
 
Член од
15 април 2019
Мислења
1.086
Поени од реакции
1.542
Затоа што демек целам кон идеал а уствари ништо.
Со други ѕборови каѕано пошо сум проста ко пасуљ.
 
Член од
14 мај 2019
Мислења
1.486
Поени од реакции
-759
Затоа што демек целам кон идеал а уствари ништо.
Со други ѕборови каѕано пошо сум проста ко пасуљ.
Ceni se povekje, ne se vregjaj samata sebe, taka kje dobies povekje pocit od okolinata. Probaj.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom