Зошто сте сами?

Член од
3 август 2019
Мислења
91
Поени од реакции
110
Ne ocekuvav deka vaka mnogu ke me falat na sajtov, kako sum mnogu fin decko. Ama toa e sto mozam jas tuka, sto je je!!!!
 
Член од
12 март 2015
Мислења
1.569
Поени од реакции
3.215
Генерално, секој е сам првенствено заради своите недостатоци. Ретко кој може да ги прифати, согледа и да ги надмини истите.
Поединечно гледано, среќа да се погоди добар момент, карактерно компактибилна личност со која можеш да изградиш каква таква функционална врска.
Човековата глупавост и лакомост најчесто води во пропаст, па оттаму и толку многу single поединци на денешницава кои бараат преку лебот погача.

Голем дел од животот одбирав да сум сам, иако сум можел да бидам во неколку добри и квалитетни врски. Тоа не значи дека сум бил повеќе или помалку среќен, едноставно сум ја сакал самотијата како таква, сум знаел да се носам со тоа. Донекаде добро, ако се одлучите да работите на себе. Лошо, доколку тоа време не го искористите за нешто паметно.
Во моментите кога сум бил со партнерка најчесто ми фалел делот во кој осаменоста ми дава одреден мир, но од друга страна и секоја врска си носи свој позитивен немир.
Не е сe' баш така црно-бело ;)
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
Член од
10 август 2013
Мислења
541
Поени од реакции
928
Аман бе човек, иди легни нешто, ако треба плати чим пари бараат само, што да ти кажеме.
Може од што си досаден не ти обрнуваат внимание.
А шо ти као се навреди сега цуро?! :D
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Никој не знае.....сиво накај црно е :D
Попрецизно кажано у LCD TV стил. Од black према deeper black. Надаме се само дека нема да прејде до OLED deepest black level. :D
Автоматски споено мислење:

Од поодамна се спремав да го напишам ова ама се нешто друго излегуваше. За волја на вистината, постои многу едноставно објаснување за тоа зошто било кој е сам. И тоа просто математички може да се разгледува.
Постојат неколку варијабили.... и тоа: компатибилност а во тоа ќе влезат сите особини, желби, проекции и по уште нешто да не навлегуваме толку не е ни толку битно.....сродна душа со други зборови.
Друга важна работа е таа кај се движиш и меѓу какви жени во поглед на компатибилноста.
Трета важна работа е да можеш да познаеш која е за тебе која не.
Четврта важна работа е колку си уникатен во таа првата варијабила, и колку такви компатибилни личности постојат во тој круг кај што се движиш.
Пример да дадам, ако во еден круг на движење имаш некои 100 жени и ако 10 од нив се компатибилни со тебе, би требало од 10 пати да ти упали.
Оваа е некоја така проста калкулација, ако се разработи добро може и методологија да се развие за наоѓање на сродна душа на база на ова.....не наплаќам за ова, без пари е идејата :)
Па шо си чекал до сеа бе буразеру бе? Изгледа си уживал да не гледаш дали ке стигнеме до OLED deepest black.
Не е битно веќе. Важно ни го покажа пато кон не-осаменоста. :D
 
Последно уредено:

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Попрецизно кажано у LCD TV стил. Од black према deeper black. Надаме се само дека нема да прејде до OLED deepest black level. :D
Идам со една као на полу дејт да се видиме кои сме што сме.....она ко демек разочарана сакала дете со донатор да има, иначе докторка. Што ќе и видиш памет .... бетер од другиве, да не се знае што се сака. :facepalm:
Има една фалинка кај жениве, не разбираат што со што оди. Бараат комбинации од контрадикторни особини....затоа е толку дееп дарк работата.

Сега ќе се јави некоја која е надвор од тие 95% и ќе соли памет :D
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Идам со една као на полу дејт да се видиме кои сме што сме.....она ко демек разочарана сакала дете со донатор да има, иначе докторка. Што ќе и видиш памет .... бетер од другиве, да не се знае што се сака. :facepalm:
Има една фалинка кај жениве, не разбираат што со што оди. Бараат комбинации од контрадикторни особини....затоа е толку дееп дарк работата.

Сега ќе се јави некоја која е надвор од тие 95% и ќе соли памет :D
Каков е бе тај полудејт бога ти пољубим? Ваљда до пола и го начука чим така.
Дај Буда да се јаве некој од тие 5 %, ама нема потреба да ни соле акл, и така ни е веќе пре-пре-презасолен туку треба да не покане на еден факин цел дејт.
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Каков е бе тај полудејт бога ти пољубим? Ваљда до пола и го начука чим така.
Дај Буда да се јаве некој од тие 5 %, ама нема потреба да ни соле акл, и така ни е веќе пре-пре-презасолен туку треба да не покане на еден факин цел дејт.
Пази ситуција од пред некој ден.
Ми доаѓа една од оние да не речам утепани(греота е мора да се снаоѓаат луѓево некад) у канцеларија и ми нуди од оние 200 ден перфеми.
Али добра цура. Правам филм јас пробуем еден друг трет, купуем еден од тие. И поаѓам накај кујна и викам седи едно кафе да пиеме....се туткаше, раце почнаа да и се тресат и се ебе се гледа....вика не фала. И полека ги собира тоа парфемите, си викам еби си мајката, не те молам....си имам женска :facepalm:
Колку сум глуп по некад, не користам еден обичен факт кој што кажува биди досаден кога станува збор за пичка.
Ќе ме караш знам :)
П.С. Знам тој ден на темата "денов звучи како" ја ставив индиан самер од дорс, и како заврши таа почнува
И ја ставам на рипит нормално.....секогаш ги слушам добрите песнички по неколку пати. И влегува оваа.....луда работа хахахахахх
 
Последно уредено:
Член од
7 декември 2019
Мислења
15
Поени од реакции
42
Пази ситуција од пред некој ден.
Ми доаѓа една од оние да не речам утепани(греота е мора да се снаоѓаат луѓево некад) у канцеларија и ми нуди од оние 200 ден перфеми.
Али добра цура. Правам филм јас пробуем еден друг трет, купуем еден од тие. И поаѓам накај кујна и викам седи едно кафе да пиеме....се туткаше, раце почнаа да и се тресат и се ебе се гледа....вика не фала. И полека ги собира тоа парфемите, си викам еби си мајката, не те молам....си имам женска :facepalm:
Колку сум глуп по некад, не користам еден обичен факт кој што кажува биди досаден кога станува збор за пичка.
Ќе ме караш знам :)
А по што заклучи ти дека и се ебе БАШ СО ТЕБЕ во тие 10 минути?
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Член од
7 декември 2019
Мислења
15
Поени од реакции
42
Ти да не беше?
Се надевам мислењево ти е интерна шала со другиот член, а ако не е - поразителен начин на размислување, и пак ќе прашам по што заклучи?

п.с. Да бев јас ќе немаше муда да ми речеш да пиеме кафе :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom