Зошто сте сами?

Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.735
Поени од реакции
24.383
Постои ли женско кое цени култура, амбиција, образование, животно искуство, колку книги имам прочитано, колку јазици зборувам....? Или работава е сведена на кеш, курчење на иста и згодно тело?
Постои, сигурна сум дека постои, ама образованието не е единествен фактор.
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Си имате мука, не велам не... ама дајте малце оптимизам ова она :)
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
Пилиња, не е до колата, до амбициозноста е. Имав дечко што имаше кола(ова апсолутно никогаш не ми бил некој фактор, најромантичните состаноци ми биле со пешачење и со точак), ама џабе кога на 30 години живееше со неговите и чекаше од мама и тате, а јас ставав бензин во колата затоа што лузерот беше невработен. Значи се бара амбициозност, партнер кој ќе гради заедно со тебе и нема да џаболебари. Претпоставувам многумина гледаат на колата како дел од амбициозност. Што знам...
Е, кажи им го ова.
Едноставно е, не можеш да бараш сериозна особа да се залепи до тебе ако ти не си сериозна особа. Не зборам за материјални работи тука, дали имал или немал кола да се возикате горе доле, али се познава човек што и да нема ништо во моментот, го гледаш дека е паметен, дека се труди, учи, работи, чита, сака нонстоп да напредува, знаеш дека од него ќе биде нешто. Јас искрено се восхитувам на такви особи, верувам дека на секоја што бара нешто сериозно и е битно.
 
Член од
17 ноември 2019
Мислења
59
Поени од реакции
38
Постои сигурно, ама ако нешто и фали :D
Иначе да, една од 100 треба да е негде математиката...горе доле.
Kako da ziveeme vo razlicni svetovi.....Sekako deka postoi pa bilo koe zensko da go prasas koga bi birala izmegu ona sto ti go kazuvas obrazovanie,jazici,kultura itn itn i sprotivno od toa izborot ke padne na prvoto.E prasanje e vie maskite sto sakate dali istoto ili kukli so silikoni .napuceni usni itn itn....Sakate vie za raka da drzite takva cuca koja dobro izgleda e sega za pamet nema garancija ,otkolku skromnicka devojka na koja oblini ne i se tolku bitni ama obrazovanie i se drugo moralno sto ide uztoa i te kako i e bitno.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.620
Поени од реакции
34.808
Постои ли женско кое цени култура, амбиција, образование, животно искуство, колку книги имам прочитано, колку јазици зборувам....? Или работава е сведена на кеш, курчење на иста и згодно тело?
... постои, ама ти ја бараш на „иста“, а таму се иде само за курчење! ;)
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Kako da ziveeme vo razlicni svetovi.....Sekako deka postoi pa bilo koe zensko da go prasas koga bi birala izmegu ona sto ti go kazuvas obrazovanie,jazici,kultura itn itn i sprotivno od toa izborot ke padne na prvoto.E prasanje e vie maskite sto sakate dali istoto ili kukli so silikoni .napuceni usni itn itn....Sakate vie za raka da drzite takva cuca koja dobro izgleda e sega za pamet nema garancija ,otkolku skromnicka devojka na koja oblini ne i se tolku bitni ama obrazovanie i se drugo moralno sto ide uztoa i te kako i e bitno.
Постојат доста машки, од она што го имам како контакти на луѓе на кои: oblini ne i se tolku bitni ama obrazovanie i se drugo moralno sto ide uztoa i te kako i e bitno. Тешко е да проценам ама некои добри 30%.
Друг ментален склоп е во прашање, а и години и години понижување си го направиле своето. Вие сте практично неиживеани, ако земеме генерации на назад.
 
Член од
25 август 2019
Мислења
263
Поени од реакции
471
Карактерот го заборави. :) Џабе ти е сето тоа ако си гомно од човек.
Не го заборавив, не се секирај. Муабетот ми беше за прв контакт а карактер е нешто што се осознава со денови или месеци.
 
Член од
17 ноември 2019
Мислења
59
Поени од реакции
38
Постојат доста машки, од она што го имам како контакти на луѓе на кои: oblini ne i se tolku bitni ama obrazovanie i se drugo moralno sto ide uztoa i te kako i e bitno. Тешко е да проценам ама некои добри 30%.
Друг ментален склоп е во прашање, а и години и години понижување си го направиле своето. Вие сте практично неиживеани, ако земеме генерации на назад.
Sakas da kazes deka zenite lecat kompleksi,frustracii na mazite izzivuvajki se ili jas pogresno svativ ?
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Sakas da kazes deka zenite lecat kompleksi,frustracii na mazite izzivuvajki se ili jas pogresno svativ ?
Neiziveani vo smisla na materijalisticko sfakjanje na zivotot. Ednostavno ste zaostanati vo ideoloska smisla i vo taa situacija golem del od odlukite gi donesuvate potsvesno. Namesto simbol na spiritualizam vie ste simbol za materijalizam vo denesnovo opstestvo. Nema nisto duhovno vo nikakva smisla, a toa mozes da go vidis vo umetnosta, filozofijata pa i tehnoloski otkritija.
 
Член од
17 ноември 2019
Мислења
59
Поени од реакции
38
Neiziveani vo smisla na materijalisticko sfakjanje na zivotot. Ednostavno ste zaostanati vo ideoloska smisla i vo taa situacija golem del od odlukite gi donesuvate potsvesno. Namesto simbol na spiritualizam vie ste simbol za materijalizam vo denesnovo opstestvo. Nema nisto duhovno vo nikakva smisla, a toa mozes da go vidis vo umetnosta, filozofijata pa i tehnoloski otkritija.
Ako nesto zameruvam na zenskiot pol e toa deka odlukite gi donesuvaat emocionalno,a koga e vklucena emocija greskite se cesta pojava.Tocno deka ziveeme vo svet na materijalnoto,ama podednakvo ucestvuvame vo gradenje na toj svet site,bas site bez razlika na pol.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom