Зошто сте сами?

Член од
24 декември 2008
Мислења
394
Поени од реакции
222
Сам сум бидеќи тешко е да се најде соодветна партнерка, и ако пак се појави по дефолт е незаинтересирана.
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
А што сакаш ти од Форца?
Форца е дома под режим на жена му.
Форца длабоко во себе знае дека тој режим не му се допаѓа но веќе подолго време е навлезен и не може да смени ништо.
Затоа, мозокот на Форца користи релативизирање на работите за да си се теши дека се е како што треба, дека мора компромис, дека си се надополнуваат со жена му, дека животот им е топ, и таќе.
Уствари он пиел пиво, ама не уз утакмици, туку уз турските серии на жена му па затоа е така нервозен. Али јасно е. На него му е боље и вака beeing a puppy него да го убива самотија. Ај ваљда еден ден ке му пукне филмо па мош ќе посака да излезе од режимо.
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Уствари он пиел пиво, ама не уз утакмици, туку уз турските серии на жена му па затоа е така нервозен. Али јасно е. На него му е боље и вака beeing a puppy него да го убива самотија. Ај ваљда еден ден ке му пукне филмо па мош ќе посака да излезе од режимо.
Зошто вие тешко да прифатите дека некои имаат ок врски и не се подложени на посебна тортура?
Има разбирање, имаат пријатели, не се гушат еден со друг и така и треба да биде. Треба да има некаков баланс. За почеток двајцата треба да имаат работа што ја сакаат за да се исполнети како личности и да не ја носат фрустрацијата дома. За пристоен живот не треба многу. Сите тежнееме кон наоѓање на соодветна половинка, да не беше така немаше ниту да полемизираме во темава...
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Таквите не тежнеат, за нив не постои и нема да ја најдат. :sleep:
Личности без никаков ред по дома и надвор, не можат да се одделат од родителите, а не пак да живеат сами и да се погодат со некоја друга личност и да прифатат навики.

Ај се враќам во подрумот. Мора да слушам. :нинџ:
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Таквите не тежнеат, за нив не постои и нема да ја најдат. :sleep:
Личности без никаков ред по дома и надвор, не можат да се одделат од родителите, а не пак да живеат сами и да се погодат со некоја друга личност и да прифатат навики.

Ај се враќам во подрумот. Мора да слушам. :нинџ:
Само малце те закачаат :) Кога ќе бидат во заедница ќе го сменат текстот :)
 

bokser_mk

Баксуз
Член од
29 јануари 2012
Мислења
1.361
Поени од реакции
1.827
Jas velam deka podobro e sam otkolku da imas nekoja da te zamara ako nekoj ti pratil pokana na fb da proveruva kolku prijateli imas na fb site drugari otisle na ergenska ona ne te pusta te pusta ali so tegnenje vrsir raboti na nejzinata familija za bilo sto a ne go cenat toa i na kraj kova ke se vratis kapnat od rabota te tera da ja masiras i da ti se zali za nejzinata rabota a da ne kazam onoa drugoto koga ke si vo vrska bataluvas vezbanje taretani i od 80 kg stanuvas 120 kg
80% od vrskite i brakovite ako ne se taka pa ete i zatoa nekad najbolje sam
 

Ejebajgasad!!!

Фукара
Член од
4 септември 2017
Мислења
677
Поени од реакции
1.116
Инаку ми се гади од одредени личности кои уште се заглавени векови наназад и се замараат со туѓите животи оти секако немаат свој. Кои сте виде да осудувате некого оти е сам или да јадете лајна за тоа каков е неговиот однос со партнерот или партнерката? Има логика нели?
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Тешко се наоѓа компатибилна личност....од друга страна, има луѓе способни за мимикрија и сл. способности...ќе мислиш како се погоди овој/оваа таков каков што ми треба. Ќе те ебат у мозок цел живот, и тоа ако си "среќникот" и не приметуваш за што станува збор. Ако си Шерлок Холмс ондак веројатноста да останеш сам(или да си привремено сам од моменти на моменти) ти е доста голема и во тој случај си "несреќникот".
Љубовта е слепа, ама секогаш во еден правец....
 
Член од
19 декември 2017
Мислења
258
Поени од реакции
319
Расположен сум сабајлево да напишам нешо.
Ова што го читам погоре е последица на сексуалната револуција што започна пред 50год каде женската хипергамска (hypergamy - the action of marrying a person of a superior caste or class) се ослободи да прави што сака што резултира денес со се помал број на машки да имаат сексуален пристап, епидемија на осаменост, потиснување на маженственоста и издигнување на феминизмот. Да читам погоре изговори пдобро да сум сам итн, тоа се само изговори зошто денес мажите се повеќе и повеќе се откажуваат зошто неможат да ја сносат тежината на перформанс во ова брутално капталистичко општество што треба да ја докажат за да ебат нешто и имаат потомство. Факт е дека женското по природа е онаа што ја врши секслуалната селекција и кога ја има сета слобода и избор на глобална сексуална селексија на машки завршуваме со тоа дека се помал и помал процент на машки ќе имат сексуален пристап и можност за потомство бидејќи женсите се склони да ги задоволат нивните хипергамски потреби дадени од мајка природа, капитализмот има тенденција да ги зголемува економските разлики во населените и статистика е дека 10% од машките ги ебат 80% од женските. Работите се менуваат кога женските ќе наполни 30год и кога ќе ја удри фазата на просветлување тогаш драстично ги намалува стандардите бидејќи веќе не е актрактивна за топ машките и пробува да најде бета машко кое едвај чека да добие женско внимание и да стапат во брак во кој ќе добие 1 секс у месецот ако е добро момче и ја слуша.

Како што феминизмот ги изедначува машкото и женското во секој поглед така бројот на атрактивни алфа машки се намалува бидејќи од мали нозе не учат во школите во кои 80% се учутелки дека сме исти и дека машкото мора да дигне рука и да праша дали може да оди до ВЦ. Што се случува денес машкото мисли за да легне нешто треба да биде послушен и мирен дечко кој верува во еднаквости што ги прави женските суви како сахара, а женските се учат како треба кариерата да им биде прв приоритет бидејќи мора да бидат независни и неможат да се потпрат на машко бидејќи се неспособни, резултатот е епидемија на осаменост и раст на разводи.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.617
Поени од реакции
18.088
Луѓе што се очајни за секс и за спротивен пол, а расправаат за сродни души, перформанс во општеството, феминизам, капитализам, страв од дали ќе останат сами или дали ќе остават потомство, пред се имаат проблем со себе.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom