Зошто сакате да имате сопруг/сопруга?

Член од
30 август 2008
Мислења
9
Поени од реакции
0
Као Прво у право си нема веќе зимање од Љубов сите се зимаат од КОРИСТ(желни за пари)...но жално е малдо Девојче од 20 год. со некој си Дедо 60 70 год....Али Ј.Б.Г таакво време дојде !!! :toe::toe:

Ку*от години и роднини не познава:):nenene:
 

Emma

Supergirl.
Член од
7 јуни 2006
Мислења
3.045
Поени од реакции
157
Да ми мења осигурачи по дома. Пошто ја одамна на сијалици застанав.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
Да меси зелник и секогаш при рака да имам топло газе
 
M

MIL

Гостин
Би сакал да имам сопруга поради средување на животот, искрена љубов и убаво чувство секое утро да се будиш покрај твојата љубов ...едноставо прекрасно ќе биде се :back:
 

THE_CHOSEN_ONE

1903-2012
Член од
13 август 2007
Мислења
3.724
Поени од реакции
1.333
За да добијам green card.

Ако има каурки на форумов што живеат во Америка слободно нека ме контактираат преку ПП.
 
Член од
25 ноември 2009
Мислења
692
Поени од реакции
191
Хм...тоа е една од целите на животот мислам смислата..Не сакам да останам сама макар и кизне колку пари и кариера да имам...Да не шантрам околу, па сметам дека најмногу од се за да не бидам сама, да имам некој покрај мене кој ќе ми биде подршка во се и ќе делиме се...
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.231
Поени од реакции
4.103
за да ми го копа лозјето... 3 години не е скопано, трње фати досега
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.115
Поени од реакции
7.761
За да ми прај манџа ,да ми роди деца ,и за клецање :toe:
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
За да се смее кога комшијата ќе го тупка по рамо.

Туку незнам дали читате ова не е подфорум чек дис аут.Следен вицкаст пост и сите слатко ќе се насмееме.
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Зошто нештата не се општонародно добро? Зошто тежнееме да имаме стан, кола... Ова е модификација на материјално добро со можност да збори и прави проблеми... :smir: Таму некаде во подсвеста се чекира ставката „мое е“ и се добива доза на сигурност и мир. Токму ова е понатаму во животот корен на многу проблеми: луѓето премногу сериозно си го сваќаат „мое“ па забораваат дека му треба внимание и одржување...
 

Stre3T Danc@

The definition of #BFABB
Член од
10 април 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
146
Па ќе го сакам бесконечно, што вели Крусер.. но, бидејќи така налага традицијата би требало да се венчаме, иако не е строго правило кое мора да биде исполнето. Всушност, сеедно е.. (не, не се водам според тоа како некој рекол, па мора да биде така), но понормално пред другите изгледа според традицијата. Обврските ќе си дојдат сами по себе.

Инаку, со карактерните особини на денешниве и upcoming генерации.. поише оди накај тоа дека ќе си останам соло :icon_lol:
Крај краева.. боље така отколку со некој кретен. :)
 

delfybuba

Schatje
Член од
22 октомври 2008
Мислења
1.212
Поени од реакции
93
Мажот кога е сам-живее како крал,но умира како куче.
Кога е со жена-живее како куче но умира како крал.
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
glupo prasanje
zosto sakate da imate sopruga ili soprug:pos2:
 
Член од
22 ноември 2009
Мислења
644
Поени од реакции
156
Па сигурно не за да ми готви, пери, чисти итн... сето тоа го можам и сам.
Сигурно не само поради сексот ако ништо друго барем за пари може да се најде нешто,
Сигурно не само за да ми роди дете, можам да си посвојам.
Најверојатно поради тоа што ќе ме разбира, исполнува, поради тоа што ќе ми биде убаво со незе и тогаш кога не правиме ништо...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom