Зошто сакате да имате сопруг/сопруга?

Член од
4 јули 2008
Мислења
230
Поени од реакции
9
Nekam da se mazam:toe:...znaci ne sega brzo, i ako moram toa radi prezime na deteto(koga bi go imala). Zs ako mi e pogodena vrskata ne mi znaci mnogu potpisot vo maticno.:wink:
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
Нејќам сопруг, но кога би сакала, тоа би било за да имам кому да ги оставам кучињата, кога ќе сакам да заминам некаде на одмор.
 
Член од
12 февруари 2008
Мислења
323
Поени од реакции
4
предходно бев на тема во врска со љубов сите таму се сакаат сите некого страсно љубат а во оваа теманикој не сака да се мажи или жени или парнерот да им изигрува слуга двајца да се во брак е потребно за да не останеш на стари години сам да створиш потомок за да остане после тебе за да те спомнуваати понатакаа за да створиш деца кои ке имаат безгрижен живот треба да се има двојца сопруг и сопруга а тука ќе ја вметнеме и љубовта меѓу нив
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
sakam da imam zena koja ke mi gi pere alistata, ke mi cisti po doma, ke mi vika drugarki za razbivanje na bracnata monotonija i taka.
 
D

devojcence

Гостин
za da bidam ispolneta,sigurna,zadovolna. da iam so koj od sabjle da pijam kafe i muabet i decinja i ostanato... da ne nabrojuvam ,ovie nekolku raboti se edni od najbitnite:)))
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Брак ти е права ствар, можеш да прднеш пред неа кога сакаш и да не речиш извини:vozbud:
 

Strumi4an4e

Кајгана Момче
Член од
1 март 2007
Мислења
240
Поени од реакции
1
ТАЈ Е ШАШАВ СО САКА ДА СЕ МАЖИ ИЛИ ЖЕНИ !!!! Живеј додека си млад и УБАВ кога ке остариш никој нема да те сака...Ке те Сака само од Корист !!:helou::helou:
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
pa i sea te saka od korist mori strumicance da ne si taka mlado u ubavo kur so ke te saka nego sekoj saka moma ubava nikoj nejke baba grbava.
 
A

Anck-Su-Namun

Гостин
Души4е, да не се мучи да го проаѓа цел град за да ме поземе од дома, вака кај него ќе живеам (он у центар е) :)

и така...
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
предходно бев на тема во врска со љубов сите таму се сакаат сите некого страсно љубат а во оваа теманикој не сака да се мажи или жени или парнерот да им изигрува слуга двајца да се во брак е потребно за да не останеш на стари години сам да створиш потомок за да остане после тебе за да те спомнуваати понатакаа за да створиш деца кои ке имаат безгрижен живот треба да се има двојца сопруг и сопруга а тука ќе ја вметнеме и љубовта меѓу нив
Јас на пример пишав таков пост, затоа што ми е глупаво реално да пишувам на темава.
Како може да има вакво прашање? Се знае дека доколку се има партнер кој се сака, доаѓа и желбата за заеднички живот или брак. Значи тоа не е сакам или нејќам онака општо.
А ако е една замисла, сакам поради тоа или нејќам поради тоа ... тогаш подобро и да се нема ни сопруг ни сопруга. Тогаш нека биде некој оглас како: барам чистачка, барам човек кој ќе ме чува кога ми е страв од грмотевици, барам човек кој ќе ми купува што сакам и кога сакам, барам жена што ќе ме задоволува во кревет кога ми текне итн.
 

Ganimed

La Petite Seduction
Член од
18 јули 2008
Мислења
303
Поени од реакции
18
i jas baram logika na neshtata, ama nema...zimi sve vistina e...:pos2:
 
Член од
14 јули 2008
Мислења
1.449
Поени од реакции
50
..се уште не сакам..ама кога би била постара да..би сакала..некој паметен..некој полн со разбирање..со почит кон мене..едноставно тој мене да ми биде десната рака..а и јас нему..едноставно двајцата меѓусебно да си ги исполнуваме деновите...часовите...минутите...:pipi:...да ми биде рамо за плачење за секој можен пр..а и ајс нему(а тоа ретко се дешава кај машките)....:smir:
 

Strumi4an4e

Кајгана Момче
Член од
1 март 2007
Мислења
240
Поени од реакции
1
ее

pa i sea te saka od korist mori strumicance da ne si taka mlado u ubavo kur so ke te saka nego sekoj saka moma ubava nikoj nejke baba grbava.
Као Прво у право си нема веќе зимање од Љубов сите се зимаат од КОРИСТ(желни за пари)...но жално е малдо Девојче од 20 год. со некој си Дедо 60 70 год....Али Ј.Б.Г таакво време дојде !!! :toe::toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom