Зошто не треба да одите на Orange Beach (Портокали бич)

Riken

...
Член од
9 декември 2008
Мислења
8.417
Поени од реакции
14.010
2013та на одмор со бившата.
Продавачкава:Where are u from?
Бившава:Makedonija
Продавачкава:Aaaaaa Skopjeeee
Бившава:Не, не Прилеп :D
На колега му се закачил некој дедо кога кажал дека е од Македонија и му викал.
-Скопје
Македонија
-Скопјанос, скопјанос, скопјанос.
Кочанос, кочанос да те ебам у старио гз :pos:
 
C

cige

Гостин
во Пештани газдарицата ми одеше по мене и проверуваше дали пуштам топла вода и колку пати готвиме
Со кој памет на одмор готвите. Ве жалам таквите.[DOUBLEPOST=1502226330][/DOUBLEPOST]
Не заслужуваат грците од нас пари,кога ке дознаат дека сме од Македонија не не погледуваат,не ни зборат,пред неколку дена на едни од Македонија беа во Грција на одмор гумите на колата им беа дупнати и колата им беше шкртана
Некои сами си ги оштетуваат возилата за да земат пари од осигурување.
 
Член од
4 јануари 2015
Мислења
1.128
Поени од реакции
471
Со кој памет на одмор готвите. Ве жалам таквите.[DOUBLEPOST=1502226330][/DOUBLEPOST]
Некои сами си ги оштетуваат возилата за да земат пари од осигурување.
Да,да во странство ќе оди човекот и ќе ја оштети колата
 
Член од
18 септември 2014
Мислења
782
Поени од реакции
718
Вчера се вратив од Грција.

Ова е местото за кое што ви зборувам:

https://www.facebook.com/pages/Paradise-Beach-Halkadiki/782416658477443?hc_ref=ARRg1iGd6i89LpjHsV-eg4dKeONNhcYwUoPb4wW4EraJxnMO811N5I1NecwqtlwKWd8&rf=340241436065745

https://www.facebook.com/pages/Orange-Beach-Chalkidiki/340241436065745?nr&nr_page_id=782416658477443

Плажава е приватна. Не е многу голема, 20 метра е и има претерано гужва. Буквално немаше каде да си ги оставиме торбите.

Има бар, и таму обично се врти газдарицата. Кога отидов да резервирам две лежалки за наредниот ден, ме праша од каде сум. И реков Македонија. Од тука натаму курвата почна да ми се понаша арогантно и да ми држи лекции по историја. Пази, сум и дошол пари да и оставам, на одмор а она почна да ме третира како црнец во 18 век во Америка. ОК, се спречкавме малку, утре дента одам, и еве ја пак. Гомна јадење бла бла. Тоа беше последниот пат што стапнав таму, нити ќе стапнам некогаш. Јас разбирам дека си имаме историски недоразбирања но еј... Дојден сум на одмор, а не да ме понижува газдарицата на плажата. Така да, секој македонец нека очекува да биде третиран како циган на оваа плажа.

Друга работа: Дивиот кампинг околу плажа беше незаконски отсекогаш, но од оваа година престанаа властите да прогледуваат низ прсти. Има рации секоја недела од 6 до 9 сабајле, во еден ден уапсија 13 луѓе. Казна за див кампинг е 400 евра од човек.

Текстов не ми е со поента "ајде да ги мразиме грците", за мене човек е човек. Келнерите околу мене ми се извинуваа, ми кажуваа дека газдарицата е морон итн итн. Запознавме семејство од Солун, си направивме пријатен муабет, итн.

Поентава на текстов ми е за курвава да осети на своја кожа како е кога ќе и се намали прометот што ние македонските туристи и го оставаме на плажата како будали. Истите тие македонци што таа ги третира како ѓупци.

Слободно можете да и залепите и рејтинг од 1 звездичка, нека и дојде умот. И верувајте, има многу подобри плажи од оваа.
Си направил една грешка. Македонија треба да заборавиш дека постои во Грција. Не ја ни спомнувај кога си таму. Едноставно тие 7 дена заборави од кај си, и кулирај никој не те чепка. А тоа да, има напалени патриоти и во Грција, и јас налетав на такви.
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.761
Поени од реакции
2.678
Со кој памет на одмор готвите. Ве жалам таквите.[DOUBLEPOST=1502226330][/DOUBLEPOST]
Некои сами си ги оштетуваат возилата за да земат пари од осигурување.
Сега да не ја претеруваме ! Има секакви причини зашто некој готви на одмор , си помислил на тоа ?
Во Грција да оштетиш кола за да земеш осигурување ? Па мечка ке родиш ....
 
C

cige

Гостин
Сега да не ја претеруваме ! Има секакви причини зашто некој готви на одмор , си помислил на тоа ?
Во Грција да оштетиш кола за да земеш осигурување ? Па мечка ке родиш ....
Си отишол на 5 дена и ќе губиш време за готвење. Па што било ќе јадеш тие денови, ослободи го мозокот од секакви мисли и обврски. Максимално одалечи се од секојдневие.
 
Член од
5 мај 2016
Мислења
1.324
Поени од реакции
852
Си отишол на 5 дена и ќе губиш време за готвење. Па што било ќе јадеш тие денови, ослободи го мозокот од секакви мисли и обврски. Максимално одалечи се од секојдневие.
Е де, де..голема работа па и да зготви нешто..а што ако си со деца мали, па и пребирливи?
 
Член од
28 септември 2012
Мислења
8.037
Поени од реакции
19.368
Јас лани ебев гркиња со фора дека цела Македонија е со фалсификувана историја. Толку беше воодушевена од моето "познавање" на историјата , за 2 дена со 3 частени пијачки се натрти. А спомнав само дека Аристотел и еден друг се големи филозофи и учители на Alexander the Great. :pos:

Иначе требало да го извадиш новчаникот , да и покажеш пар стотина евра и да и кажеш како си имал сериозна намера да ги потрошиш сите овде додека си на одмор, али сега со ова нејзино однесување одиш на друга плажа. Два пати го имам правено ова , и само ме гледат бледо како мало дете на кое ќе му земаш играчката.:LOL:
 
Член од
21 февруари 2012
Мислења
1.634
Поени од реакции
858
На Закинтос со кој и да правев муабет му кажував дека сум од Македонија, ни еден не изреагриа лошо, и тиe самите ме прашува прашања во кои содржи "Македонија" "каков е живтот во Македонија" и слично, ич не им чуе за тоа дека сум од Македонија. Eптен пријателски расположени луѓе. Бев ептен изненаден.
 

Solaire of Astora

A Hoonter must hoont
Член од
30 јули 2014
Мислења
3.924
Поени од реакции
10.872
На Закинтос кога ќе им кажев дека сум од Македонија, сите беа како - " Ејј Македонија супер ние сме браќа ово оно... ", такви муабети, ептен искулирани.
 

мкд владе

Гостин
Член од
21 ноември 2009
Мислења
12.318
Поени од реакции
9.035
На Закинтос кога ќе им кажев дека сум од Македонија, сите беа како - " Ејј Македонија супер ние сме браќа ово оно... ", такви муабети, ептен искулирани.
Да не праеше муабет со некој Срби :cautious:
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
33.235
Поени од реакции
49.663
Пички, идете тамо по острови кај што ги боли кур за македонското прашање.
Борбата се води тука на копно, у близина. Тука треба да ги притиснеме со годишно-одморска македонска пропаганда. На Халкидики, Неи Пори, а не у кушкундалево кај што им се тоа шпански села.
 

мкд владе

Гостин
Член од
21 ноември 2009
Мислења
12.318
Поени од реакции
9.035
Јас лани ебев гркиња со фора дека цела Македонија е со фалсификувана историја. Толку беше воодушевена од моето "познавање" на историјата , за 2 дена со 3 частени пијачки се натрти. А спомнав само дека Аристотел и еден друг се големи филозофи и учители на Alexander the Great. :pos:

Иначе требало да го извадиш новчаникот , да и покажеш пар стотина евра и да и кажеш како си имал сериозна намера да ги потрошиш сите овде додека си на одмор, али сега со ова нејзино однесување одиш на друга плажа. Два пати го имам правено ова , и само ме гледат бледо како мало дете на кое ќе му земаш играчката.:LOL:
Одсекогаш ме интересирало како стенкат гркињките :confused:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom