Зошто не треба да одите на Orange Beach (Портокали бич)

Член од
31 јули 2008
Мислења
2.387
Поени од реакции
994
Вчера се вратив од Грција.

Ова е местото за кое што ви зборувам:

https://www.facebook.com/pages/Paradise-Beach-Halkadiki/782416658477443?hc_ref=ARRg1iGd6i89LpjHsV-eg4dKeONNhcYwUoPb4wW4EraJxnMO811N5I1NecwqtlwKWd8&rf=340241436065745

https://www.facebook.com/pages/Orange-Beach-Chalkidiki/340241436065745?nr&nr_page_id=782416658477443

Плажава е приватна. Не е многу голема, 20 метра е и има претерано гужва. Буквално немаше каде да си ги оставиме торбите.

Има бар, и таму обично се врти газдарицата. Кога отидов да резервирам две лежалки за наредниот ден, ме праша од каде сум. И реков Македонија. Од тука натаму курвата почна да ми се понаша арогантно и да ми држи лекции по историја. Пази, сум и дошол пари да и оставам, на одмор а она почна да ме третира како црнец во 18 век во Америка. ОК, се спречкавме малку, утре дента одам, и еве ја пак. Гомна јадење бла бла. Тоа беше последниот пат што стапнав таму, нити ќе стапнам некогаш. Јас разбирам дека си имаме историски недоразбирања но еј... Дојден сум на одмор, а не да ме понижува газдарицата на плажата. Така да, секој македонец нека очекува да биде третиран како циган на оваа плажа.

Друга работа: Дивиот кампинг околу плажа беше незаконски отсекогаш, но од оваа година престанаа властите да прогледуваат низ прсти. Има рации секоја недела од 6 до 9 сабајле, во еден ден уапсија 13 луѓе. Казна за див кампинг е 400 евра од човек.

Текстов не ми е со поента "ајде да ги мразиме грците", за мене човек е човек. Келнерите околу мене ми се извинуваа, ми кажуваа дека газдарицата е морон итн итн. Запознавме семејство од Солун, си направивме пријатен муабет, итн.

Поентава на текстов ми е за курвава да осети на своја кожа како е кога ќе и се намали прометот што ние македонските туристи и го оставаме на плажата како будали. Истите тие македонци што таа ги третира како ѓупци.

Слободно можете да и залепите и рејтинг од 1 звездичка, нека и дојде умот. И верувајте, има многу подобри плажи од оваа.
 

Solaire of Astora

A Hoonter must hoont
Член од
30 јули 2014
Мислења
3.945
Поени од реакции
10.948
Јас имам дијаметрално спротивно искуство со плажава. Немав потреба да резервирам лежалки ден однапред, односно имаше слободни лежалки дента кога отидов, услуга топ, келнерот супер комуникативен, фин народ и убави девојки, плажата перверзии.

Можда си грд па те дупела намерно газдарицата.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.072
Поени од реакции
17.376
Јас имам дијаметрално спротивно искуство со плажава. Немав потреба да резервирам лежалки ден однапред, односно имаше слободни лежалки дента кога отидов, услуга топ, келнерот супер комуникативен, фин народ и убави девојки, плажата перверзии.

Можда си грд па те дупела намерно газдарицата.
Можда не си кажал од каде си :D :D

Иначе не е дека нема butt hurt постови членот, али сепак ова е апла.
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
1.767
Поени од реакции
3.036
@paraglajder
Стај ја и оваа тема во потпис сега. Со здравје да ти се множат.....
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
8.647
Поени од реакции
13.839
... ќе те оправдав, ако не ќе го користеше во објаснувањето зборот „ кур_ва“ !
и ако била толку наметлива што не и даде веднаш до знаење да се тргне од тебе, а ако од инат не го стореше тоа ТАА, спакувај се и БЕЗ ДА ПЛАТИШ замини си? м? ќе видиш што молење ќе стори и извинување !
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.387
Поени од реакции
994
@Solaire of Astora Да одиш пак. Слободно оди на места кај што те третираат како чергар, штом не ти смета.

А штом ме спомна лично, ќе ти кажам: Изгледам доста добро и имам успешен деловен живот.
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
33.367
Поени од реакции
49.922
Идам повеќе пати на втор крак (у ствари само таму идам) и никад не сум отишол на Портокали, а мудата ми ги отекоа више сите за таа плажа, колку била убава и тн.
Нема ни да идам таму, не заради темава него затоа што мрзам со кола да идам на плажа, сакам до кај 50 метри да ми е плажата од сместување, за да можам коа сакам да тркнам до соба.
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.387
Поени од реакции
994
@paraglajder
Стај ја и оваа тема во потпис сега. Со здравје да ти се множат.....
И да, во потпис оставам теми како оваа што ги пишам како предупредување за ВАС. Али во ваши очи сум хејтер.

Некои луѓе се скроени да бидат омаловажувани, ако не ви смета тоа слободно одете и нека ве стрижат, што да ви кажам.

Други луѓе одат на одмор за да одмараат, а не да трпат гомна од газдарицата курва на плажата пошто она сите македонци ги третира како чергари.

Не ти смета да бидиш третиран како чергар? Оди.[DOUBLEPOST=1502126506][/DOUBLEPOST]Инаку кога реков "Има рации секоја недела" сакав да кажам еднаш неделно, во брзање го пишував постот.[DOUBLEPOST=1502127056][/DOUBLEPOST]Значи не е проблемот во келнерите, персоналот, гостите. Јас супер си поминав со дечките, итн. Избирам да не одам на плажа кај што сопственикот на таа плажа одбива да ме третира како човек САМО поради тоа што сум македонец.

Бев, и сум, секогаш коректен и културен секаде каде што сум бил.
 
Последно уредено:
M

MD_

Гостин
Во пмс била газдарицата :D

Шала на страна во Грција ме имаат прашувано од каде си и откако ќе им одговориш Македонија едноставно си ќутат и тоа е тоа не замараат многу. Од друга страна соседиве на исток се тешки гњаважи, кажи дека си од Македонија поготово во муабет со постарите генерации и ќе те отупат со един народ две држави глупости
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.761
Поени од реакции
2.678
Друже ,
Како да ти кажам , мене во Пештани газдарицата ми одеше по мене и проверуваше дали пуштам топла вода и колку пати готвиме :mad: !
Будали има секаде на светот , Грција не е исклучок !
Уште треба да знаеш дека северот на Грција , грк не гледаш , се е од Турција или од околу Црно море , кои се дојдени на место на одселените македонци , турци и бугари . Така да они и живеат од историја .
Сега рака на срце , повеќето веќе ги боли ќоше за тоа ама има и такви како твојата пријателка :D .
П.С.Еден мој другар го немаат пуштено во јавна куќа на Крит пред 15 години , откако кажал дека е од Македонија :pos:
 
Член од
4 јануари 2015
Мислења
1.128
Поени од реакции
471
Не заслужуваат грците од нас пари,кога ке дознаат дека сме од Македонија не не погледуваат,не ни зборат,пред неколку дена на едни од Македонија беа во Грција на одмор гумите на колата им беа дупнати и колата им беше шкртана
 

Kajgana Shop

На врв Bottom