Зошто не оди кафе без цигара?

Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.773
i toa kako odi kafe bez cigara.super:)
 
Член од
9 март 2007
Мислења
483
Поени од реакции
6
Dodeka pusev nezamislivo mi bese kafe bez cigara.Koga go ispiv prvoto kafe bez cigara svativ deka bilo mnogu povkusno i go osekas praviot vkus na kafeto!( se odnesuva za sekoj vid na kafe)
Za pusacite:-probaj pa ke vidis!
 
Член од
31 јули 2006
Мислења
2.537
Поени од реакции
700
ееееее, стварно не знам зошто. Не можам да седнам да пијам кафе без да запалам цигара. А некогаш и обратно - цигарата не ми иде без кафе.
 
Член од
18 март 2007
Мислења
84
Поени од реакции
0
не пушам а редовно пијам кафе - ми оди некако :)
 

Mesaja

Dot.
Член од
14 јуни 2005
Мислења
5.532
Поени од реакции
16
Иде бе, како не иде.
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
24
Поени од реакции
2
не сум пушач да ви кажам, али сите ме убиват со цигарите кога ќе отидам на кафе со пушачи. Никад нема да ги прифатам цигарите, уф одвратно!
 

ForFokSake

The Only Thing To Fear Is Running Out Of BEER !
Член од
26 јануари 2007
Мислења
429
Поени од реакции
0
Абе греота е да пиеш кафе а да не палиш цигара.Јас дури така почнав и со пушење.Не пушам речиси редовно но со кафе секогаш.Многу ми прави мерак.А некои што викаат дека после јадење идело мене искрено ич не ми иде.Многу лошо.А дури пиеме кафе ако пушиме цигара демек имам што да правиме нешто да држиме уз рака и да иде да клиза.Абе тој што не пуши ич нека не почиња ама да знае дека кафе без цигара не иде
 

**The Beauty**

and the beast
Член од
4 февруари 2007
Мислења
552
Поени од реакции
11
Pa vise koga se trujam, do kraj da se trujam. 2 in 1, ali mislam deka nikogas ne bi mozela da pijam kafe bez cigara, dve.
 

DBG

Член од
26 март 2007
Мислења
212
Поени од реакции
6
ја не пушам,а и не пијам ни кафе, замене е се исто дали е бес или со цигара Ч)))
 
Член од
23 март 2007
Мислења
2.370
Поени од реакции
62
Kafe bez cigara?!:ban?: ......Kofein bez nikotin?!:nenene: .... Maz bez zena?!:baeh: .....Izmisleni se za zaedno.....:)
 

mr.wicket

limitless..
Член од
20 јуни 2005
Мислења
5.127
Поени од реакции
519
Кафе без цигара е исто ко скара без пиво.
А поготово коа ќе се погоди моменти на добро друштво.. мх мх мх
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
457
ццц читам и се чудам што се нема да најдеме на форумов бе. АЛООООО се прашува ЗОШТО НЕ ОДИ КАФЕ БЕЗ ЦИГАРА? и е за оние активни пушачи побогу. Не за оние што не пушат па викаат „Абе иде зашто да не иде„ фората е да СИ ПУШАЧ А ДА ПИЕШ КАФЕ БЕЗ ЦИГАРА тоа е фората. Не иде кафе без цигара зашто не иде Бони без Клајд, Кларк Кент без Супермен, Тони Хокс без скејт, Боб Марли без џоинт:) ете зашто
 

JeCILaDy

Move Away
Член од
18 април 2006
Мислења
2.350
Поени од реакции
22
Не пушам и не можам да сфатам зошто не оди :))
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
mr_wicket напиша:
Кафе без цигара е исто ко скара без пиво.
А поготово коа ќе се погоди моменти на добро друштво.. мх мх мх
Е јас не пијам пиво уз скара, а не можам да пијам кафе без цигара. :pos:

Сеа зошто не оди. Епа не оди.:) Во природата сите убави нешта се во пар. :pipi: :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom