Зошто не оди кафе без цигара?

Jovana15

...
Член од
6 јули 2006
Мислења
134
Поени од реакции
0
Pa zavisi za kogo kako posto tie so pusat normalno ke im ide uz kafe cigara a tie so ne pusat mozat da pijat kafe bez cigara ;)
 
D

Delux

Гостин
Мерак е да пиеш кафе со чигарче,обично сам на балкон...тоа е светцка работа!
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Lele kafe i cigare e najdobra kombinacija sto moze da postoi
 
Член од
12 јануари 2006
Мислења
374
Поени од реакции
9
кафе без цигар?!нема шанса:nenene:!!па кафето е и за тоа измислено-да оди со цигара.и тоа е точно дека алкохолот подобро лизга со цигара(кој го кажа тоа само?да не го барам да го цитирам сеа,нека декшава)
ако не пушиш подобро откажи го кафето-не прави нешто меморално,нешто што не е дадено у 10те заповеди:baeh:
 

marga_k

HONEY
Член од
6 март 2006
Мислења
347
Поени од реакции
5
Zosto ne ide?
Pa ne ide, na tie sto se pusaci ne im ide, na drugite im ide.:wink:
 

Devil-King

Пациентот од Бардовци
Член од
3 февруари 2007
Мислења
1.009
Поени од реакции
67
E kako da ne ne idelo....ako si na KAFE MUABET -ne ide...zs go pies lezetski kafeto i cigarata ti e zanimacija....inace...sepak odi..imaat nekoja zadnicka tocka i dvete raboti...
 

pinky**

..all over again..
Член од
16 декември 2005
Мислења
383
Поени од реакции
4
mene voopsto ne mi idat ni cigarite ni kafeto!Ne mozam da gi smislam i dvete!:)nitu zaedno nitu oddelno!!
 
Член од
18 февруари 2007
Мислења
69
Поени од реакции
2
Не е морално со кафе да се запали цигара ама слатко е!!! Тема го натема ѓаволот!!! :)
 

RealGirL

My LiFе...My ST0Ry
Член од
13 февруари 2006
Мислења
2.348
Поени од реакции
19
Ако некогаш се откажам од цигарите,дефинитивно се откажувам и од кафето!
 

Ivy_K

/
Член од
29 мај 2006
Мислења
1.206
Поени од реакции
16
ako nemam cigara so kafe nekako ne mi odi:) Pusac sum i tie 2 raboti mi se obavezno u kombinacija:)

Ova za pusaci e mislam se podrazbira a ako ne si pusac normalno moze i bez:helou: :toe:
 

ЦРВЕНОКОСА

нескротлива
Член од
19 февруари 2007
Мислења
382
Поени од реакции
9
ПА НОРМАЛНО ДЕКА НЕ ОДИ КАФЕ БЕЗ ЦИГАРЕ АМА САМО ЗА ПУШАЧИ, А НЕПУШАЧИТЕ НЕКА УЖИВААТ СО НЕШТО ДРУГО-----ЛОКУМЧЕ НА ПРИМЕР...............:mist:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom