Зошто девојките не ги сакат добрите момчиња?

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.294
Поени од реакции
45.816
a tie sho im bea ukradeni zenskite gi vikaa papuchari.
Папучар е тој што бива строен и управуван од жена му.
Тие што им се крадени жените се викаат рогоњи.

Иначе, да, сакаат добри момци, ама тоа е обично после 28/9 години кога ќе виснат цицките, кога ќе почнат да се формираат гушата и целулитот, и кога биолошкиот часовник почнува да куца немилосрдно. Сакаат ама од немајкаде.

На 22/23, кога се им било исправено, на крај на памет не би им дошол тој тип на човек, ама за понатака, ради кротката и питома природа си е таман, пошто на него сеуште може да се пренесат старите навики и он тие театри да ги прифати.
 
Член од
28 декември 2015
Мислења
3.391
Поени од реакции
5.863
Не кажав такво нешто, туку кажав дека трчкањето по лоши момци/девојки мислам дека е пролазна ствар и генерално се сведува на физичка привлечност. За сериозна врска/брак си бираат добри, фини, културни, паметни, духовити...такви кои можат да бидат добри партнери и добри родители.

Бтв, терминологијата не кочи малку. Битно е да се дефинира што подразбирате под тоа лош, а што под тоа добар. Ако под тоа лош подразбирате некој кој има свој став и умее да ви се спротистави независно од вашиот однос, а од друга страна под добар подразбирате некој кој е млак и секој ваш збор за него е заповед...ам тогаш лошото е дефинитивно подобро.

А ако под лош подразбирате некој што ве третира како стока, тогаш најголем дел се залетуваат по таквите само врз основа на таа иницијална физичка привлечност. И или е нешто кратко, или нажалост преминува во нефункционални и токсични врски.
Обично лица кои се привлечени кон "лоши" партнери покрај тинејџерите се и лица кои никогаш не ја надминале адолесценцијата во емотивна и психолошка смисла, и на 30-40 ќе бидат вечни тинејџери.
Во тоа светло може да се гледа на интересот кон пропалици, кримоси, џанаци, насилници...dosadno mije so fini decki ehehe. Многу забеган стандард е очекувањето да едниот партнер го забавља и возбудува другиот со секакви срања. А има и мазохистички настроени особи, за нив нема чаре :angel:
Од машка страна тука е дихотомијата на жена-светица и швалерка-курва во кревет но тоа е веќе друга тема.

Кога човек ќе размисли колку дисфункционални луѓе штанца нашево општество на човек му преседнува утринското кафе :coffee:
 
Член од
1 септември 2021
Мислења
28
Поени од реакции
71
Обично женски со ниска самодоверба ги привлекуваат и можат да останат со лоши момци, зашто би трпела некој да се изживува со мене ако имам високо мислење за себе и можам да си дозволам многу подобар партнер.

Tоа е најверојатно некој психолошки фактор како последица на дисфункционалност у тек на развој на личноста или сл. но пред се лесно може да се манипулира со тој тип на девојки.
 
Член од
19 декември 2017
Мислења
258
Поени од реакции
319
Обично женски со ниска самодоверба ги привлекуваат и можат да останат со лоши момци, зашто би трпела некој да се изживува со мене ако имам високо мислење за себе и можам да си дозволам многу подобар партнер.

Tоа е најверојатно некој психолошки фактор како последица на дисфункционалност у тек на развој на личноста или сл. но пред се лесно може да се манипулира со тој тип на девојки.
Ти имаш погрешна престава што значи лошо момче. Незнам зошто мора да лупаш ментално растројство за девојка која што преферира машки со малце појше тестастерон и за нијанса не се досадни.

1630838698620.jpeg
1630838706079.png
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.275
Поени од реакции
27.730
Папучар е тој што бива строен и управуван од жена му.
Тие што им се крадени жените се викаат рогоњи.

Иначе, да, сакаат добри момци, ама тоа е обично после 28/9 години кога ќе виснат цицките, кога ќе почнат да се формираат гушата и целулитот, и кога биолошкиот часовник почнува да куца немилосрдно. Сакаат ама од немајкаде.

На 22/23, кога се им било исправено, на крај на памет не би им дошол тој тип на човек, ама за понатака, ради кротката и питома природа си е таман, пошто на него сеуште може да се пренесат старите навики и он тие театри да ги прифати.
Mozebi zosto iskustvoto gi poducuva da bidat so stabilen covek a ne nedorasnat, ama mozebi sum greska.
Sepak, jas sum samo zena, sto moze ja da znam za zenite, se e na baza na fizicki osobini.
 
Член од
22 јули 2011
Мислења
1.010
Поени од реакции
1.129
Папучар е тој што бива строен и управуван од жена му.
Тие што им се крадени жените се викаат рогоњи.

Иначе, да, сакаат добри момци, ама тоа е обично после 28/9 години кога ќе виснат цицките, кога ќе почнат да се формираат гушата и целулитот, и кога биолошкиот часовник почнува да куца немилосрдно. Сакаат ама од немајкаде.

На 22/23, кога се им било исправено, на крај на памет не би им дошол тој тип на човек, ама за понатака, ради кротката и питома природа си е таман, пошто на него сеуште може да се пренесат старите навики и он тие театри да ги прифати.

Ептен е реално напишаното.
Се чаталат додека им е топ телото, потоа кога само ќе почувствуваат за нијанса дека телото им доживува промени, е тогаш ја менуваат и плочата и попуштаат.
 
Член од
1 септември 2021
Мислења
28
Поени од реакции
71
Ти имаш погрешна престава што значи лошо момче. Незнам зошто мора да лупаш ментално растројство за девојка која што преферира машки со малце појше тестастерон и за нијанса не се досадни.

Прегледај го приврзокот 305848
Прегледај го приврзокот 305849
Гледам дека повеќето имаат своја некоја замисла за лош/добар.
Јас кажав што значи за мене лошо момче и мене ми се привлечни самоуверени и забавни но овие се карактеристики што може и добри и лоши момци да ги поседуваат.
Демек ако е нежен према мене не може забавен да биде?
 

LustingVertigo

Snopdan Dogovich
Член од
1 декември 2017
Мислења
753
Поени од реакции
1.007
Можеби трчаат по лоши момци оти му делуваат нели "cool" и го имаат тој "rebel without a cause" стил, но исто така има плус тука дека можеби девојките мислат дека со нив ќе си поминуваат поинтересно/поубаво отколку со некој бубалица/мамина маза.
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Гледам дека повеќето имаат своја некоја замисла за лош/добар.
Јас кажав што значи за мене лошо момче и мене ми се привлечни самоуверени и забавни но овие се карактеристики што може и добри и лоши момци да ги поседуваат.
Демек ако е нежен према мене не може забавен да биде?
Дечките се имаат изнагледано филмови, па и сами си прават :D
Знам примери на добри по понашање дечки, кои впрочем имаа охохо појас во карате, еден и боксер беше;), нит им фалеше самодоверба нит финансиска сигурност, ама џенцките ги заобиколуваа на млади години. Нив им беа интересни типчиња кои ги вадеа ауспусите на колите и се правеа мајмуни на паркинг!
Нормално овие првиве покасно се оженија, па и со понекоја од оние што кмишеа на тој паркинг. Вториве се со променлив успех, тие што порано добија по чело станаа луѓе, некои си останаа клошари и во тој филм и до ден денешен:toe:
Ама у глобала не е добрина или лошоќа пресудниот фактор, женското бара сигурност! На повозрасни години кога тикатаката ќе им проработи, одма ја препознаваат, додека во пубертетските малку потешко;)
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
зашто би трпела некој да се изживува со мене
Затоа што тоа изживување не е константно и ти создава можност за разговор со другарки и драма во животот без која нема да знаеш што со себе.
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.425
Поени од реакции
7.789
Мислам дека во денешно време е многу релативно да се зборува за добро и лошо.

Едно е сигурно, по овие прашања, ние имаме премногу трибализам и сфаќам дека не сме многу различни од пред 2/3/4.000 години. Малку сме рафинирани, основата е таа.

Не значи ама воопшто дека некој екстровертен “bad boy” е добар или лош по дифолт. Тоа му е само фрагмент од егото. Или дека некој интровертен nerd, мамина маза или што год е под дифолт добар.
Интровертите во најголем дел у социјални ситуации на 5+ луѓе се прилично harmless, но тоа не ги прави добри или лоши.

Мислам дека приказната треба да се сврти повеќе кон површни момци/девојки пример - пијанчење, брз живот, никакви вредности, кеш кеш кеш, брзи коли, рудиментирано себе-фурање у смисла “Јас самиот се прогласувам за лидер во стадото, пошто цело време сам се промовирам” - нешто што е останато од времето на Огедеи Кан, наследник на Џингис Кан силувачот и деспотот.

Кај девојките постои оној “bubble“, принцезичка момент на разгаленост каде што таа е зависна буквално од средината и каде што поради таа вметната навика и се тригерира егото и се вклучува во вивидна себе-промоција.

И тоа не е само во социјални кругови од типот кафана, дружба искачања… Исто така, социјалните медиуми доживеаа таков твист на тотална доминација на егото, такво трибално, анимално, глупо и очигледно.

Е сега, назад кон темата… Мора да се прави разлика меѓу површност и длабочина на карактер.

Не знам, од секогаш ме привлекувале девојки кои “знаат колку е 2+2”, знаат да разговараат за идеи и вредности, а не за луѓе, девојки кои поседуваат хумор и харизма.

Она што е многу интересно е како девојките особено оние површните, наивни какви што ги дал бог, се залетуваат кон површни ликови, кои се претставуваат себе во различно светло. Еве, пример, површна девојка сака согурност… Се залетува во дечко кои само ПОВРШНО изгледа (во кафич) дека има кеш и е богат. Се влага и во бракови и сериозни врски и тн, дур се дознае дека целиот живот на површниот партнер е една голема фасада.

Сепак, за жал дури и за сексуални односи, мозокот, како најголем полов орган е ставен во изолација и заборав. Нека биде колку сака згодна и јака, ако ја нема онаа енергија, џабе. Ќе стане досадна после прво свршување, да се изразам вулгарно.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.656
Поени од реакции
34.947
На кратко сакаат сигурност.
Додека се помлади повеќе физичка и сигурна забава.
Како одминува времето исклучиво финансиска и стабилен партнер што би се грижел за потомството.
 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.689
Обично лица кои се привлечени кон "лоши" партнери покрај тинејџерите се и лица кои никогаш не ја надминале адолесценцијата во емотивна и психолошка смисла, и на 30-40 ќе бидат вечни тинејџери.
Во тоа светло може да се гледа на интересот кон пропалици, кримоси, џанаци, насилници...dosadno mije so fini decki ehehe. Многу забеган стандард е очекувањето да едниот партнер го забавља и возбудува другиот со секакви срања. А има и мазохистички настроени особи, за нив нема чаре :angel:
Од машка страна тука е дихотомијата на жена-светица и швалерка-курва во кревет но тоа е веќе друга тема.

Кога човек ќе размисли колку дисфункционални луѓе штанца нашево општество на човек му преседнува утринското кафе :coffee:
Не е само нашево општество така е во поголемиот дел на западната цивилизација која е пред морален колапс.Се дави во декаденција.Види само какви одвратни страња се продаваат како модерна уметност.На пример на запад си модерен и програсиван само под услов ако не ти пречи жена ти да има швалер или швалери.Во спротивно ќе бидиш обвинет за псикичко малтретирање и има да вртиш како куче околу својата куќа на најмалку 50сет метра одалеченост.
 
Член од
6 септември 2021
Мислења
26
Поени од реакции
20
Ne gi sakaat dobrite momcinja zatoa sto gi sakaat losite momcinja. Ednostavno e. Losite momcinja se po cool od dobrite momcinja, a I zenite se cuvstvuvaat pobezbedno so niv. (So losite momcinja)
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.813
Поени од реакции
15.735
ima 3 tipa mazi,
- ebivdtar, zavodnik....
-prosechen ala Homer Simpson
-intelektualec, dechar
Zenite vsushnost mechtaat za Princ na bel konj ama princ so kaval od 22cm, no vo zivotot mora da odberat eden od 3te tipá , gore.navedeni
 

Kajgana Shop

На врв Bottom