Зошто девојките не ги сакат добрите момчиња?

Joshua_Tree

Samo na minuvanje...
Член од
21 март 2010
Мислења
1.304
Поени од реакции
4.651
...најубаво поминуваат оние што знаат да се прилагодат на дадената ситуација
...ова насловов на темата ми звучи многу самобендисано,као ете јас сум добар па немам срече и животу,зато ме нико нече :D
...а нели треба некој друг да одцени каков си...или нема везе?
 

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.550
Поени од реакции
9.110
...најубаво поминуваат оние што знаат да се прилагодат на дадената ситуација
...ова насловов на темата ми звучи многу самобендисано,као ете јас сум добар па немам срече и животу,зато ме нико нече :D
...а нели треба некој друг да одцени каков си...или нема везе?
Осакатена е малку темава фали едно А треба да биде САКААТ а иначе сфе друго е топ времето исто за пружење алишта е погодно...
 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.689
Ме интересира, кој ви ги кажува овие приказни за западот?
Е добро де не е на запад,на југоисток е од нас поточно Австралија.Во кратки црти државата е прекрасна за жените особено ако мажот нема државјанство и е принуден да има заедничка сметка со жената.Го очекуваат прекрасни моменти негде по бушојте ,додека принцезата заљубена и исполната со романтични чуства ги троши неговите пари по трговски центри.Во спротивно ќе биде транспортиран во вукојебината од која дошол.Не е приказна реалност е.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.181
Поени од реакции
17.990
Е добро де не е на запад,на југоисток е од нас поточно Австралија.Во кратки црти државата е прекрасна за жените особено ако мажот нема државјанство и е принуден да има заедничка сметка со жената.Го очекуваат прекрасни моменти негде по бушојте ,додека принцезата заљубена и исполната со романтични чуства ги троши неговите пари по трговски центри.Во спротивно ќе биде транспортиран во вукојебината од која дошол.Не е приказна реалност е.
За жал ова му се случува и на жени, со коцкари мажи со австралиско државјанство. После кога ќе добијат државјанство цел живот долгови отплаќаат.
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.735
Поени од реакции
24.380
Е добро де не е на запад,на југоисток е од нас поточно Австралија.Во кратки црти државата е прекрасна за жените особено ако мажот нема државјанство и е принуден да има заедничка сметка со жената.Го очекуваат прекрасни моменти негде по бушојте ,додека принцезата заљубена и исполната со романтични чуства ги троши неговите пари по трговски центри.Во спротивно ќе биде транспортиран во вукојебината од која дошол.Не е приказна реалност е.
Колку овакви случаеви познаваш? Искрен одговор!
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.309
Поени од реакции
22.595
Е добро де не е на запад,на југоисток е од нас поточно Австралија.Во кратки црти државата е прекрасна за жените особено ако мажот нема државјанство и е принуден да има заедничка сметка со жената.Го очекуваат прекрасни моменти негде по бушојте ,додека принцезата заљубена и исполната со романтични чуства ги троши неговите пари по трговски центри.Во спротивно ќе биде транспортиран во вукојебината од која дошол.Не е приказна реалност е.
wtf???

ova od iskustvo ili i ja da prasam ko agda koj vi gi kazuva prikaznite?
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Ама не пронајдов таков :toe:а ти не се пријави :pos::pos::pos:
Е сега немам друга работа ќе барам твои текстови :) Инаку муабетот беше со НАЈИЗДРЖЛИВИОТ, болдот ќе го прескокнеме:pos:
Се сеќаваш на: Нека чури нека гори?
Јас? Далеку сум јас од кандидат! Ти реков на времето, за муабет праење бујрум, за друго не ме закачај:ROFLMAO:
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.704
Поени од реакции
22.094
Moze li konsenzus sto podrazbirate pod paravanot los a sto dobar.
Сакав подолг пост да пишам ама ме смрзе и ќе бидам пократок. Дали си ја гледала серијата NCIS?


Од се што сум гледал не постои подобро парче од филмови/серии каде што доброто и лошто момче се толку јасно претставени. Чисто за разјаснување, не мислам дека оваа е најдобрата серија, нити дека немало други серии филмови каде што немало добри или лоши момчиња или и двете на едно место, ама појасна претстава, поувидлив контраст и претставување на што е едниот а што другиот јас барем не сум сретнал. Ако стварно те интересира симни изгледај 7-8 рандом епизоди од 1 до 13-та сезона. Не мора да ти се допадне серијата, доволно е да ги запазиш овие два лика. И двајцата се агенти/детективи во службата на NCIS.



Овој лево во серијата се вика Ентони ДиНозо, тој десно Тимоти МекГи. Нема ни да ти кажам кој е кој самата ќе сфатиш ако ја гледаш серијата. Во реалноста еден од нив многу би се мачел во љубовниот/дејтинг живот, на другиот драстично подобро ќе му оди. Сега ме мрзи да се објаснувам зошто е тоа така.
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.702
Поени од реакции
19.748
Сакав подолг пост да пишам ама ме смрзе и ќе бидам пократок. Дали си ја гледала серијата NCIS?


Од се што сум гледал не постои подобро парче од филмови/серии каде што доброто и лошто момче се толку јасно претставени. Чисто за разјаснување, не мислам дека оваа е најдобрата серија, нити дека немало други серии филмови каде што немало добри или лоши момчиња или и двете на едно место, ама појасна претстава, поувидлив контраст и претставување на што е едниот а што другиот јас барем не сум сретнал. Ако стварно те интересира симни изгледај 7-8 рандом епизоди од 1 до 13-та сезона. Не мора да ти се допадне серијата, доволно е да ги запазиш овие два лика. И двајцата се агенти/детективи во службата на NCIS.



Овој лево во серијата се вика Ентони ДиНозо, тој десно Тимоти МекГи. Нема ни да ти кажам кој е кој самата ќе сфатиш ако ја гледаш серијата. Во реалноста еден од нив многу би се мачел во љубовниот/дејтинг живот, на другиот драстично подобро ќе му оди. Сега ме мрзи да се објаснувам зошто е тоа така.
Мене сеуште Мекги ми е срцка.
 

TOT

sorcerer
Член од
2 јануари 2019
Мислења
790
Поени од реакции
1.289
Добро момче е маминото момче, жената која што се издупила со лошото момче сака да направи баланс во универзумот и ствара добро момче(синче), односно феминизирано момче. Тоа се оние неолиберали, проваксерски ориентирани у принцип, СДС-овци....педерчиња. Лошо момче не може да биде буљаш....добро малку сум пристрасен околу партииве, ама да го искористам моментот да кажам два три фини зборови за буљашите од СДС.
Има финеси и нијанси у муабетот ама генерално на ова се сведува.
Лошо момче е у принцип некој што е бунтовник, а добро е мамина маза. Има и случаи малку забегани, каде 1/5 и јаче од жените бараат психопати, ама ај да баталиме тој муабет.
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.704
Поени од реакции
22.094
Мене сеуште Мекги ми е срцка.
Од се што сум сфатил за жени во овие години живот е дека ако некоја женска каже за некој тип дека е срцка, душа човек или дека среќна ќе биде таа што ќе го земе тој може комотно да заборави дека ќе дојде до неа макар бил и последниот маж на светот. Тоа и порано сум го кажал:

Ако каже дека си срцка, фин и културен ти гола ќе ја видиш само во твоите мастурбаторски фантазии.
Ако сакаш ти биди лепотан на Цеца и идеален во многу погледи, најлесен начин да си заебеш шанси кај девојката е да бидеш внимателен, културен, фин. Да бев јас страшно љубоморен човек и ако мојата девојка ми каже дека вечерва ќе излезе со Трајче кој е толку сладок, љубезен, срцка и најфин, јас мртов озбилен ти кажувам дека таа вечер повеќе ќе се плашам и љубоморам ако Елтон Џон и направи муабет, ма ако сака Трајче нека е и Мистер Македонија. Кога женска ќе каже дека си фин, срцка, најзлато на свет ти автоматски си и во фолдерот на геј другарчиња иако после истата таа на форум ќе пише дека баш таков дечко со тие карактеристики сака.
Така што, да, ти верувам, тебе МекГи ти е срцка и би го препорачала на секоја што ќе те праша, ама не и за тебе. Ти него го гледаш како другар, како брат. Во реалноста ти го одбираш ДиНозо да те развали од дупење. Не се извињавам за вака вулгарното и директно изразување, знам дека немаш проблем со тој начин и го ценам тоа. Ако не, тури ми казнени :D.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom