Зошто девојките не ги сакат добрите момчиња?

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.539
Поени од реакции
7.214
Многу го потценувате Станко.Има 2 врсти на Стнковци.Едниот до крајот на животот останува Форест Гамп,другиот се претвора во женомрзец.Имам другар веќе е на 40 години.Го запознаваат со жени на негова возраст а тој после неколку изегувања ги откачува.Една од нив знам има скршено многу машки срца а и многу Перовци има јавано.Риба и пол беше.Да ми кажеше некој пред 15 години дека ќе прифати да излезе со другаров Станко немаше шанса да поверувам.Ама ето времето е најголем господар и учител.На рибава и падна цената на берзата и бара некој Форест, да ја улови последната можност за деца и брак.Арно ама Станко кој на времето беше добро романтично момче за дваесет години се шо доби од жените беше фрустрации и комплекси.Тоа кај него предизвикало одбивност кон истите.Го прашав зошто прибира на тие години место да го фати последниот воз ми кажа-На 25 не им чинев сеа на 40 им сум ок?Сватив дека е во право чоекот.
За него само невеста од Албанија, па нек пробат да ја вратит :pos:
 
Член од
7 ноември 2011
Мислења
2.935
Поени од реакции
3.625
Многу го потценувате Станко.Има 2 врсти на Стнковци.Едниот до крајот на животот останува Форест Гамп,другиот се претвора во женомрзец.Имам другар веќе е на 40 години.Го запознаваат со жени на негова возраст а тој после неколку изегувања ги откачува.Една од нив знам има скршено многу машки срца а и многу Перовци има јавано.Риба и пол беше.Да ми кажеше некој пред 15 години дека ќе прифати да излезе со другаров Станко немаше шанса да поверувам.Ама ето времето е најголем господар и учител.На рибава и падна цената на берзата и бара некој Форест, да ја улови последната можност за деца и брак.Арно ама Станко кој на времето беше добро романтично момче за дваесет години се шо доби од жените беше фрустрации и комплекси.Тоа кај него предизвикало одбивност кон истите.Го прашав зошто прибира на тие години место да го фати последниот воз ми кажа-На 25 не им чинев сеа на 40 им сум ок?Сватив дека е во право чоекот.
А он ебе нешто друго поарно па така да и мавне корпа? Не верувам. Он си е Станко до крај. Да мрднел малку накај Перо ке ја покецал малку и ке и кажел чао цуци, кај беше ти кога имав 25.... Ја сум убеден дека он сакал ама се уплашил, дали после таков долг пост машината ке запали, и после ти мавнал далга као кај беше она пред 15 години ...
 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.689
За него само невеста од Албанија, па нек пробат да ја вратит :pos:
Да ,ама чоекот реши да не се жени.И во право е не го окривувам.Изборот на тие години е многу мал,а од друга страна кога деца?Само тој шо не е во брак мисли дека бракот без деца има некоја смисла.Ова е мое мислење,не сакам никому да му солам памет.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.514
Поени од реакции
34.564
Glej, sfakam, Dan Bilzerian e maskata Kim Kardashian. Dan Bilzerian e brend i toa ubedliv i uspesen brend sho go pretstavuva sonot na sekoj maz. Ama e fake i samo poradi toa ne e bad Boy. Bad Boy ne plaka za 10 zeni da se mknat po nego. Bad Boy e tatko mu.

Bad boy moze da go kazes Clint Eastwood, Cristiano Ronaldo, avtenticni likovi so imaat hrabrost da pravat sto sakaat i sho i pokraj toa sho imaat svrteno 100 zeni, uste 100 stojat na red.
Demek napravi mnogu cash of poker.

So Ignite mora da fura takov zivot, samiot si e glavna marketing zvezda. Ne se prodavaat cbd oil, votka, el.cigari I tn ako promovira joga :D

Inaku si ja plakja cenata, a moze I da ja preplati, imase srcevi udari uste pred 30ka.
Автоматски споено мислење:

Многу го потценувате Станко.Има 2 врсти на Стнковци.Едниот до крајот на животот останува Форест Гамп,другиот се претвора во женомрзец.Имам другар веќе е на 40 години.Го запознаваат со жени на негова возраст а тој после неколку изегувања ги откачува.Една од нив знам има скршено многу машки срца а и многу Перовци има јавано.Риба и пол беше.Да ми кажеше некој пред 15 години дека ќе прифати да излезе со другаров Станко немаше шанса да поверувам.Ама ето времето е најголем господар и учител.На рибава и падна цената на берзата и бара некој Форест, да ја улови последната можност за деца и брак.Арно ама Станко кој на времето беше добро романтично момче за дваесет години се шо доби од жените беше фрустрации и комплекси.Тоа кај него предизвикало одбивност кон истите.Го прашав зошто прибира на тие години место да го фати последниот воз ми кажа-На 25 не им чинев сеа на 40 им сум ок?Сватив дека е во право чоекот.
Има и трета група што си купуваат нусе од албанска за 1 бон :D
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.631
Поени од реакции
4.933
Многу го потценувате Станко.Има 2 врсти на Стнковци.Едниот до крајот на животот останува Форест Гамп,другиот се претвора во женомрзец.Имам другар веќе е на 40 години.Го запознаваат со жени на негова возраст а тој после неколку изегувања ги откачува.Една од нив знам има скршено многу машки срца а и многу Перовци има јавано.Риба и пол беше.Да ми кажеше некој пред 15 години дека ќе прифати да излезе со другаров Станко немаше шанса да поверувам.Ама ето времето е најголем господар и учител.На рибава и падна цената на берзата и бара некој Форест, да ја улови последната можност за деца и брак.Арно ама Станко кој на времето беше добро романтично момче за дваесет години се шо доби од жените беше фрустрации и комплекси.Тоа кај него предизвикало одбивност кон истите.Го прашав зошто прибира на тие години место да го фати последниот воз ми кажа-На 25 не им чинев сеа на 40 им сум ок?Сватив дека е во право чоекот.
Си лечи малиот фрустрации таа си лечи лоши избори и суета. И двајцата лузери.
 

Лаик

Романтичар
Член од
4 август 2018
Мислења
1.387
Поени од реакции
3.078
Добрите момци им го даваат срцето на женскиве кое овие го сматраат за ефтин производ...:coffee:
 
Член од
5 август 2007
Мислења
847
Поени од реакции
1.230
Комантарите се пример за реалноста во четивата на @Sussaro за моралниот код во фирмверот на жените. Всушност целиот r/niceguys е добар приказ за истото, дополнително бидување 30 години американски протекторат со стандард на живеење во рангот на земјите од третиот свет, овде ситуацијата е дури и полоша.


Пријатели, ебете ама и проучувајте вакви материјали за да не бидете животно заебани.
 

Curious

пичкин дим
Член од
24 јули 2007
Мислења
1.642
Поени од реакции
1.894
Интересна тема. Видеово мислам дека е добар ресурс на оваа тема.

Мање више кажува дека има две мерила: изглед и game. Game би било мерило на тоа колку е тој мангуп и bad boy.
Убаво објаснува дека се се сведува на правата комбинација на ове два критериуми. И многу битно кажува дека ако не си убав не ти помага да се правиш дека си самоуверен или мангуп или не ти помага да биде забавен или да имаш смисла за хумор...

И секако, ова е само објаснување за тоа како да се дојде до, да речеме, дејт или врска, и не навлага во тоа што е потребно да успее една врска.
 
Член од
28 ноември 2021
Мислења
55
Поени од реакции
41
Јас сакам машко кое ке ми одговара во се да е со средно длабок џеб,да биде привлечен да има убава насмевка да е откачен...
Автоматски споено мислење:

Јас сакам машко кое ке ми одговара во се да е со средно длабок џеб,да биде привлечен да има убава насмевка да е откачен...
Автоматски споено мислење:

Добро, значи ај да расчистиме.



Младичов се однесува као лик од книгите на кој и да е овој Драган, али се сфаќа поентата, он е уствари класично добро момче:


А младичов се однесува сосема спротивно (впрочем како ти што опишуваш дека треба да се однесува еден алфа мажјак што ебе):


Прво прашање: Кој ќе ебе повеќе и кој ќе носи дома тинејџерка после излазак у некое Скопско дувло полно со промискуитетни млади девојчиња?

Второ прашање: Дали првиот маж НЕКОГАШ би слушал "dead can dance" и би имал 4к+ мислења на форум?

Трето прашање: Дали изгледот е главна предетерминанта за сексуалниот успех?

Четврто прашање: Колкав фактор игра алфа(lol) однесувањето во сексуалната селекција кај жена што не поста по форуми, нема +80 кила и излага секој петок/сабота по дискотеки/клубови?
Јас сум за првиот дечко кој си обрнува внимсние на здравјето овој вториот не ми се допага ич не би го ни погледнала
 
Последно уредено:

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
Смотав нешто и ми фати око, ќе го глеам изглеа, а и онака ми го препорачала неколку пати една другарка овој Хуберман иако ме напна еднаш пошо се праи експерт а у едно видео 7 пати рече „не знам“.


Кажи ми дека се голд дигерки без да ми кажуваш дека се голд дигерки.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom