Зошто девојките не ги сакат добрите момчиња?

Член од
1 септември 2021
Мислења
28
Поени од реакции
71
Тоа што го пиша Sussaro во однос на доминацијата е многу точно, доминантен е оној кој што има избор, ја ако имам избор не би трпела некој идиот да ме изневерува или навредува, тоа се случува кога девојките немаат друг избор или мислат дека немаат а најчесто е второто затоа што генерално нeмаат самодоверба и тој однос многу повеќе личи психолошка игра отколку вистинска привлечност.
 

fat

Член од
3 ноември 2014
Мислења
53
Поени од реакции
113
Добро, значи ај да расчистиме.

Драган ги опишува жените како жени, кралици, мајки, чесни, вредни, полни добрина и љубов, убави, паметни, секогаш спремни да помогнат, да подадат рака и слично. Во реалност ако делуваш по неговите описи жени ќе ти се смеат и најмногу што ќе догураш е да бидеш нејзин геј другар.
Младичов се однесува као лик од книгите на кој и да е овој Драган, али се сфаќа поентата, он е уствари класично добро момче:


А младичов се однесува сосема спротивно (впрочем како ти што опишуваш дека треба да се однесува еден алфа мажјак што ебе):


Прво прашање: Кој ќе ебе повеќе и кој ќе носи дома тинејџерка после излазак у некое Скопско дувло полно со промискуитетни млади девојчиња?

Второ прашање: Дали првиот маж НЕКОГАШ би слушал "dead can dance" и би имал 4к+ мислења на форум?

Трето прашање: Дали изгледот е главна предетерминанта за сексуалниот успех?

Четврто прашање: Колкав фактор игра алфа(lol) однесувањето во сексуалната селекција кај жена што не поста по форуми, нема +80 кила и излага секој петок/сабота по дискотеки/клубови?
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Добро, значи ај да расчистиме.



Младичов се однесува као лик од книгите на кој и да е овој Драган, али се сфаќа поентата, он е уствари класично добро момче:


А младичов се однесува сосема спротивно (впрочем како ти што опишуваш дека треба да се однесува еден алфа мажјак што ебе):


Прво прашање: Кој ќе ебе повеќе и кој ќе носи дома тинејџерка после излазак у некое Скопско дувло полно со промискуитетни млади девојчиња?

Второ прашање: Дали првиот маж НЕКОГАШ би слушал "dead can dance" и би имал 4к+ мислења на форум?

Трето прашање: Дали изгледот е главна предетерминанта за сексуалниот успех?

Четврто прашање: Колкав фактор игра алфа(lol) однесувањето во сексуалната селекција кај жена што не поста по форуми, нема +80 кила и излага секој петок/сабота по дискотеки/клубови?
Ова се исклучоци брат, не можеш да праиш вакви споредби и као демек му контра аргументираш на Сусаро.
Овој долу е лилјак + ултра грд, овој горе е со перфектна коса, мускули, jaw line итн. Нормално тој горе ќе биде победникот макар и пишувал Таневски бљувотина поезија што год и да пишува.
Праиме м0абет за просечниот човек, знаеш, оние кои се 80% од сите.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.611
Поени од реакции
26.121
Добро, значи ај да расчистиме.



Младичов се однесува као лик од книгите на кој и да е овој Драган, али се сфаќа поентата, он е уствари класично добро момче:


А младичов се однесува сосема спротивно (впрочем како ти што опишуваш дека треба да се однесува еден алфа мажјак што ебе):


Прво прашање: Кој ќе ебе повеќе и кој ќе носи дома тинејџерка после излазак у некое Скопско дувло полно со промискуитетни млади девојчиња?

Второ прашање: Дали првиот маж НЕКОГАШ би слушал "dead can dance" и би имал 4к+ мислења на форум?

Трето прашање: Дали изгледот е главна предетерминанта за сексуалниот успех?

Четврто прашање: Колкав фактор игра алфа(lol) однесувањето во сексуалната селекција кај жена што не поста по форуми, нема +80 кила и излага секој петок/сабота по дискотеки/клубови?
1. Овој ебе сигурно:


2. Глуп адхоминем аргумент, кој нема никаква врска со темата.

3. Изгледот му дава на човек некаква предност и колку да е типот Станко, има предиспозиции да стане Перо, затоа што на некој начин искуството му кажува што сакаат жените.

4. Алфа однесување неможеш да видиш на форум. На форум гледаш букви и друго ништо. На Форум можеш да видиш речити и неречити луѓе кои кога ќе ги видиш во реалноста најчесто врска да немаат со твојот впечаток, ниту по изглед, ниту по интелект. А стомакот на мажот ушпте помалце може да го определи тоа, ниту пак (не)излагањето по дискотеки.
 

fat

Член од
3 ноември 2014
Мислења
53
Поени од реакции
113
1. Овој ебе сигурно:


2. Глуп адхоминем аргумент, кој нема никаква врска со темата.

3. Изгледот му дава на човек некаква предност и колку да е типот Станко, има предиспозиции да стане Перо, затоа што на некој начин искуството му кажува што сакаат жените.

4. Алфа однесување неможеш да видиш на форум. На форум гледаш букви и друго ништо. На Форум можеш да видиш речити и неречити луѓе кои кога ќе ги видиш во реалноста најчесто врска да немаат со твојот впечаток, ниту по изглед, ниту по интелект. А стомакот на мажот ушпте помалце може да го определи тоа, ниту пак (не)излагањето по дискотеки.
Mode: аутистично дебилен.

1. Ебе зошто има пари (а со тоа и популарност).


2. Нормално дека е ад хоминем и воопшто не е ни аргумент. Да не беше терминално аутистичен, ќе приметеше.

3. Никој не вика дека не можеш да стигнеш од 2 до 3, проблемот е што во повеќето случаи колку и да се трудиш, подобро е воопшто и да не се замараш да играш игра во која веќе имаш изгубено. Жените решаваат дали им се "сфиѓаш" во рок од 3 секунди скенирање, и за тоа да го сфатам не ми се потребни клипови од јамајка кај што јаде 1000+ корпи во рок од 10 минути зошто е грд ко кур и учи што точно им се допаѓа на жените.

4. Буквално каша попара бљувотина што нема смисла, ни некаква врска со моето прашање.

@Anon
Тогаш @Sussaro треба да е попрецизен. Зошто дава универзални решенија за проблеми каде некои почнуваат со огромна предност која не е земена во предвид.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.611
Поени од реакции
26.121
Mode: аутистично дебилен.

1. Ебе зошто има пари (а со тоа и популарност).


2. Нормално дека е ад хоминем и воопшто не е ни аргумент. Да не беше терминално аутистичен, ќе приметеше.

3. Никој не вика дека не можеш да стигнеш од 2 до 3, проблемот е што во повеќето случаи колку и да се трудиш, подобро е воопшто и да не се замараш да играш игра во која веќе имаш изгубено. Жените решаваат дали им се "сфиѓаш" во рок од 3 секунди скенирање, и за тоа да го сфатам не ми се потребни клипови од јамајка кај што јаде 1000+ корпи во рок од 10 минути зошто е грд ко кур и учи што точно им се допаѓа на жените.

4. Буквално каша попара бљувотина што нема смисла, ни некаква врска со моето прашање.

@Anon
Тогаш @Sussaro треба да е попрецизен. Зошто дава универзални решенија за проблеми каде некои почнуваат со огромна предност која не е земена во предвид.
Дијагноза: мало куре.
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.704
Поени од реакции
22.134
Не ме читаш од претходно туку се убацуваш на крај на муабет, последните мислења и толку. Поназад пишував за генерализации, давав примери за трки на 200 метри, за разглобување на социјални ситуации версус природни науки и слично каде што зборам за се тоа. Ме мрзи сега пак се од ново.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.141
Поени од реакции
28.898
Без лажна скромност, додворувачи сум имала многу. Само за еден ќе коментирам, зошто со него поминав години...
Он за фри бенефитс е бил со тебе :coffee:
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.611
Поени од реакции
26.121
Јамајко бе аман ме умре...

Јас секогаш сум сакала и сум трчала по машки што ако биле со мене биле паралелно и со 10 други, што не се јавувале со месеци додека јас тагував и одев по гатачки да ја заклучам нашата љубов со катанец и олово стопено во вода со која требало да го испрскам.

Без лажна скромност, додворувачи сум имала многу. Само за еден ќе коментирам, зошто со него поминав години. Знаев дека е заљубен во мене, се дружевме и толку многу се зближивме што ич не се делевме. Јас го гледав како најдобар другар, тој само за да биде со мене тераше другарство. Толку многу беше добар што кога ќе дојдеше кај мене и ме начекаше да чистам одма ја земаше правосмукалката дај дај јас ќе ти помогнам, па мети рибај кутриот, па кучето ми го шеташе, одеше до продавница, ми фрлаше ѓубре и искрено грдо од моја страна ама го злоупотребував и користев. Не во смисла за пари, зошто невработен беше и јас купував т.е јас пари му давав да купува за нас јадења, сокови ова она, плаќав пијачки по кафани, него онака ќе цивкаше кучето за надвор и јас порака или титка само и одма на врата тој. Ќе ми се пријадеше милка, со трчање до продавница. И тотално како принцеза си живеев. Глупо е сега вака кога ќе се сетам навистина.

Сите тежнееме да имаме маж што ќе не сакал, почитувал, ќе помагал, да имало рамноправност, како капка роса да не држел, да не разбирал, ценел бла бла а таков кога ќе се појави се дешава ова што го пишав малце погоре.
Чудна работа.

Комплицирано е и ако навлегуваме малку подлабоко ваљда добрината и тоа што се трудат да угодат се, тие дечки ги прави да ги гледаме ко помалце мажествени и привлечни, па оние лошите ги идеализираме, па она без врска мислење дека ќе смениш некого ако е со тебе, а со добринчево нема пеперутки, нема предизвик, нема борба, акција, се на тацна ти е сервирано и досадно е, монотоно, не знам.
Ова 90 посто од жените го доживуваат немој да ме каменувате сега.
Генерално и обратно е. Барем за мене можам да кажам. Ако имам жена која како пластелин се обликува на моите потреби, мислам дека не би издржал ни 5 минути. А ако некако издржам, мислам дека како човек, нема да сум ни четврт од тоа што сум.

А за умирањето, нема да умреш… само го имитирам методот (тој најдосадниот) на феминистките во нивниот општествен булинг.
 
Последно уредено:
Член од
25 јуни 2017
Мислења
50
Поени од реакции
123
Добро, значи ај да расчистиме.



Младичов се однесува као лик од книгите на кој и да е овој Драган, али се сфаќа поентата, он е уствари класично добро момче:


А младичов се однесува сосема спротивно (впрочем како ти што опишуваш дека треба да се однесува еден алфа мажјак што ебе):


Прво прашање: Кој ќе ебе повеќе и кој ќе носи дома тинејџерка после излазак у некое Скопско дувло полно со промискуитетни млади девојчиња?

Второ прашање: Дали првиот маж НЕКОГАШ би слушал "dead can dance" и би имал 4к+ мислења на форум?

Трето прашање: Дали изгледот е главна предетерминанта за сексуалниот успех?

Четврто прашање: Колкав фактор игра алфа(lol) однесувањето во сексуалната селекција кај жена што не поста по форуми, нема +80 кила и излага секој петок/сабота по дискотеки/клубови?
1. Лилјаков ќе ебе и ќе носи дома повеќе после излазак повеќе отколку првиот. Не мора да значи дека и првиот нема да ебе, ама во споредба со лилјакот, ќе ебе многу помалку.
Целокупното мое искуство каде што имало журка во Скопје, дали дискотека/кафич/бар го потврдува овој феномен. Не мора да ми веруваш слободно. Затоа те канам да дојдеш утре со мене во Mечос во Дебар Маало, од 21:00 ќе има журка, точно млади девојчиња како ти што опишуваш ќе идат. Таргет: 18-23 години. После Мечос ќе продужиме накај Привилиџ. Таргет 18-27 години (штета Хавана нема да работи, иначе важи и за таму истото, да не речат дека само во Привилиџ идат сељандури и сељандурки и во Хавана нема да важи истото правило, иако ќе важи) до накај 4 саат сабајле и да погледнеме кој профил од двата лика што ги наведе ќе направат девојчињава да им се утепаат од лигавење по нив. Јас тврдам дека поголем успех ќе бележат таквите со однесување како ти што го опиша лилјакот на сликата. Затоа што секој викенд сум на некоја журка, имам очи и уши, следам околу мене што се случува (кое однесување) бележи многу поголем успех на тоа поле, а кое бележи многу помал успех.
Убавиот кој го гледаш сам на почетокот на журката кој резервирал конопој со негови три девојчиња, пред крајот на журката го гледаш пак сам и дознаваш дека овие му биле другарки кои во меѓувреме им дошол ваков како лилјакот со двајца другари у ист ментален склоп на понашање и ги утепале од лапање и драпање истата вечер. Веќе видено 200+ пати, секој викенд мора да има по некој таков без разлика.

Во неделата ја имав таа среќа да стојам до едни кои за наши стандарди беа "лепотани", високи, добро средени и дотерани. Машко друштво. Играа, пиеја, им се пуштаа на едно женско друштво одма кое стоеше пред нив, ги частеа пијачки и претпоставувам бруцоши беа и двете таргет групи. Исходот на крајот беше катастрофален, изедоа такви гнасни корпи што во никој случај не ги ни заслужија од толку што беа коректни со нив во понашање. Си излегоа типциве сами на крајот на журката со извици "боооооље битии пијанннннн негоооо стааар", гушнати, и продужија накај Ла Делишс да се отрезнат со по една баничка веројатно. Додека истите девојчиња, истата таа вечер завршија со многу посмкнати, поостри и поружни ликови.

А тоа што се дешава у Привилиџ нема ни да го коментирам, само следен пат кога ќе одам, ќе пробам да снимам со телефон чисто да го имам за доказ ако некој не верува. Е таму што се дешава се коси со секое мислење дека лепотанот и добриот ебе и е посакуван многу повеќе од ваквите како лилјаков. Предлагам и ти да си присутен со мене кога ќе го гледаме тоа.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.611
Поени од реакции
26.121
Pa obicno toa se slucuva koga kupuvas eskort ili prostitutka.
Megutoa ne se vazi vo muabetot.
Конкретно за типов, мислам дека си го имал човекот тоа и пред да има пари.

А што се однесува конкретно до муабетот. Тој типот од горе, колку и да не сакал да стане Перо, животот ќе го направел. Да речеме имал почетна предност во животот. Можда Близеријан е добар пример како животот го направил Перо, доколку не бил претходно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom