Зошто девојките не ги сакат добрите момчиња?

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.705
Поени од реакции
2.788
Очајна тебе некако не можам да те дешифрирам. Понекогаш имаш сварно океј ставови и размислувања, ама понекогаш човече со тоа што го пишуваш не знам дали е тажна реалност или само уникатна смисла за сарказам.

Биди сигурна дека ако имаш покрај тебе грижлив партнер бракот може да ти биде прекрасен. А ако сте несреќни и неисполнети и вашето дете кога тогаш ќе биде негативно погодено од вашиот личен однос и на крајот ќе страда на одредено ниво. Размисли си убаво за тоа што го пишуваш тука, и ако ти треба некогаш другарка за комуникација, слободно може да ми пишеш во инбокс.
Не бе добар ми е бракот, не се караме, детето си го гледаме, не знам зашто морам да се правдам сега, кога тоа што го напишав беше моето искуство со форумов.
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.614
Поени од реакции
33.977
Каква е таа кариера која може да се брка со деца?
Едвај чекам да почнам да работам. Тоа ќе ми биде како релаксација.
Затоа има разлика од работа и кариера.

Лакирање кај “Кај Цеце” е работа. Нема шанса за раст, без потенцијал, не заработуваш доволно (да го издржаваш партнерот и детето како што тој прави сега претпоставувам?) - работа, како што самата велиш, каде одиш за да се релаксираш од детето. Додека и другото е рaбота, ама се кладиш ризично да добиеш многу па поради тоа има жени што жртвуваат гледањето на своето дете што ти го имаш IN ABUNDANCE, жртвуваат свое време, свои пари, нерви, здравје - за да подоцна добијат далеку покомфортен живот. Вечниот морков, или како што Тејлор Свифт би рекла играј глупави игри - освој глупави награди. Наравоучение? Прашувај глупави прашања добиј глупави одговори. :D

Удар обично асоциран со фемицид! :D
Каква кариера да се бркало со деца…
Уште ја чекаме првата да се врати што посегнала по тоа, ќе објасни. Само да се дорелаксира ма ти па каква си одма
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.308
Поени од реакции
8.437
Јас само го кажав моето искуство тука на форумов. Реално ниеден не ми предложи да се запознаеме, иако знаеја дека сум со намера да го оставам мажот. А причина беше мојот мал син.
Нормално дека е најдобро за син ми да си расте со татко му, тука нема збор, но поентата ми беше друга и искуство споделив.(y)
Па ако јас се прашувам, а не се прашувам ама пошто го фати муабетов, не ми смета некој да е разведен и да има дете, ако јас немам.

Ама на крај памет не ми паѓа да се плеткам со некој што уште проблемот со бракот не си го решил. Значи уште не разведен, РАЗМИСЛУВА за развод, што ќе правам јас во таа приказна?

Мое мислење е дека било кој со 2% мозок нема да се вплетка во ситуација која не е расчистена, независно од децата.
Автоматски споено мислење:

Куќа сакаше да прај во Стопански двор... кој знае дали ја направи. (ако добро се сеќавам)
Сакав многу работи, минато свршено време :)
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
5.100
Поени од реакции
7.465
Ustvari se e ova primitivna neli biologija... nas ne pali da e zdrava i plodna a niv da e sposoben, mejks shit dan i moz da gi odbrani od volcite dodeka cica bebeto....
Nego pitanjeto mi e sega sapioseksualkite ko koleshkava... dali kaj niv maskularnosta se zameni so inteligencija kako orudie za prezivuvanje u civilizacijata pa mazestvenosta ne im e tolko bitna.. ni izgledot eto.. ili ipak bi trznala na zivotinjsko nivo na maskularen tipac.... dali u prvata prilika kaj sho nacitaniot kje treba da prezentira borbenost, stegnati vegji, ishendla idioti na primitiv level ona kje se razocara.... ?

inaku ne napravivme muabet za rinjuabls dali vind i solar se dovolni i podobri od nuklear... ili ideme na fuzija za nekoja godina?
Мажественост се однесува во однос на природната женска карактеристика маинпулативност, не да ги брани од волци. Жените природно им доаѓа, значи не е намерно, туку природна особина е да пробаат да манипулираат, природно да го тестираат партнерот, дали сеуште е истиот маж како на почетокот.
Во второто видео Садиа убаво има објаснето врска мажественоста.
Притоа треба да се има во предвид, како што многу машки не успеале да станат мажествени (не мускули и тепачи) поради своите родители и поради пропаганда, уште многу повеќе женски не успеале да созреат согласно правилата на природата.
Затоа мажите мора да се потрудат да бидат лидерот во врската, за женското да се почуствува сигурно, а не да ги обвинуваат женските.
Притоа ако женското има некои тешки трауми, кај повеќето такви, кога тогаш ќе излезат на површина и нема маж кој може тоа да го реши.

Затоа татковци, гушкајте ги своите малечки принцези, бидете активно присутни во нивниот живот, за идниот зет да ви биде благодарен, што кога ќе удрат хормоните, ќе знаат да се самоконтролираат. Не за друго, туку да не ви ги вратат.
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.933
Поени од реакции
9.179
Барем моето искуство е такво, тешки сељачишта (мажи и жени) се со огромни титули, а можеш да најдеш и среднист и те како паметен.
Најверојатно мислиш на твојот Клајд...Ајнштајн без титула, самоук гение.
 
Последно уредено:

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.705
Поени од реакции
2.788
@PurplePuma во право си тука сите се со над 2 % мозок барем :pos:
Најверојатно мислиш на твојот Клајд...Ајнштајн без титула, самоук гение.
Тоа не се мои зборови. Нон стоп фалсификати правиш, да не работиш во изборна комисија.

:pos:
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.933
Поени од реакции
9.179
@PurplePuma во право си тука сите се со над 2 % мозок барем :pos:

Тоа не се мои зборови. Нон стоп фалсификати правиш, да не работиш во изборна комисија.

:pos:
Не сум у комисија, ме нервира тоа дремење со денови без спиење.
Иначе не се пали, грешка е....испив некое пиво повеќе јбг.
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.705
Поени од реакции
2.788
Затоа има разлика од работа и кариера.

Лакирање кај “Кај Цеце” е работа. Нема шанса за раст, без потенцијал, не заработуваш доволно (да го издржаваш партнерот и детето како што тој прави сега претпоставувам?) - работа, како што самата велиш, каде одиш за да се релаксираш од детето. Додека и другото е рaбота, ама се кладиш ризично да добиеш многу па поради тоа има жени што жртвуваат гледањето на своето дете што ти го имаш IN ABUNDANCE, жртвуваат свое време, свои пари, нерви, здравје - за да подоцна добијат далеку покомфортен живот. Вечниот морков, или како што Тејлор Свифт би рекла играј глупави игри - освој глупави награди. Наравоучение? Прашувај глупави прашања добиј глупави одговори. :D

Удар обично асоциран со фемицид! :D
Каква кариера да се бркало со деца…
Уште ја чекаме првата да се врати што посегнала по тоа, ќе објасни. Само да се дорелаксира ма ти па каква си одма
Не знам зашто толкав хејт(не суди да не ти се суди, ако не си атеист)само зашто реално кариера и работа се различни поими,можеш да работиш но да не бркаш и да неможеш да изградиш кариера. Да! знам дека сум блесд шо имам време за дијамантот мој, не не сум паразит и нема да бидам. Релееексс:свиркам:(y)
Автоматски споено мислење:

Не сум у комисија, ме нервира тоа дремење со денови без спиење.
Иначе не се пали, грешка е....испив некое пиво повеќе јбг.
Ја па чекам комарец број 3 да ми дојде во заседа, и да го решам. Не се спие вака. На здравје.
 
Последно уредено:

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.933
Поени од реакции
9.179
Ја па чекам комарец број 3 да ми дојде во заседа, и да го решам. Не се спие вака. На здравје.
Земи си Раид, проверена работа....ај, денеска е веќе прекрасен ден.
 
Член од
17 декември 2019
Мислења
2.210
Поени од реакции
3.814
Јас само го кажав моето искуство тука на форумов. Реално ниеден не ми предложи да се запознаеме, иако знаеја дека сум со намера да го оставам мажот. А причина беше мојот мал син.
Нормално дека е најдобро за син ми да си расте со татко му, тука нема збор, но поентата ми беше друга и искуство споделив.(y)
Laga.. ti predloziv uteha, ja odbi ladnokrvno..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom