Зошто девојките не ги сакат добрите момчиња?

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.705
Поени од реакции
2.788
Има, има, не се жалиме.
Е ете видиш, реков јас, чим немаш "приколица" немаш гајле. Ќе има кандидати полно. Само полека не се упуштај брзо во врска, сите ветуваат брда и долини на почетокот, се е мед и млеко ама после идат знаеме сите што... :rolleyes: :icon_lol:

Јас кога дојдов ваму прошлата година, да се жалам од мажот дека го оставам реков, бев лута на него и инбоксот празен ми беше, зш имав "приколче":love: на мама сонцето, за кое сите "мажи" ваму се согласија дека е приколица и терет, моето најмило бебе, без кое не сакам да си го замислам животот, па вака така си средив со мажот,:) видов дека ќе останам сама со детево, бидејќи очигледно дека никој не сака жена со дете
(а само за онаа работа нема шанси да прифатам) таков ни е менталитетот, затоа бери памет со кој правиш деца зш после нема назад. А самохрана мајка е тежок и "трнлив пат" , посебно со мало детенце и посебно во Македонија. Кога ќе порасне друго е, а и најдобро е за детето да си расте со биолошките родители. Љубовта која ќе ја добие од нив неможе да ја замени никој.
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.308
Поени од реакции
8.437
Vo red, taka beshe ko tebe i zenava na drugarot i sega on ne i go diga. Poshto ona " se kaci da go ishendla komshijata ". Celiot muabet mi e dobronameren, ne ste bash svesni za realnostite na zaednickiot zivot posle....
Живеев бе чоек заеднички живот, не сум дете од 15 години па да не знам. Не им навлагам на тие двајца што мака имаат.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.529
Поени од реакции
22.578
Не знаев дека разлика од 4 години е голема, за да ме викаш тетка:) кога ти ќе си 80 јас ќе сум 84 години. Шо ќе бидеме јас и ти тогаш? Девојки или баби?

Имам 37 год. Сеуште не сум наполнила 38.:LOL: Ти имаш 33. Колку за споредба јас на твоја возраст веќе вртев по болници барав кај ќе се породам, трудна до заби :rolleyes:
Ти посакувам што поскоро и на тебе, тетке Пума :) таква среќа, не бирај многу зашто времето лета.
Автоматски споено мислење:


Абе и маж да ти бил шо има врска, :pos: овие тука алергични се на деца, немој само тоа да извадиш сега дека имаш, зш е тек тогаш ќе си останеш со мачките:icon_lol:
Автоматски споено мислење:
Ama mu go rece :D
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.308
Поени од реакции
8.437
Znaci puma mazo ti treba so ovaj da se razbere gore... vlade ne e agresivec ali e seljacina, ovaj e levelot.. u mk ziveete...
Eve ti najmozno scenario.... ako ti se kacish so vlade da se opraash sam vlade kje pocne da go ismejuva mazo ti ( profesor na fax ) po cel komshiluk... ko kje prosheta maz ti site kje go gledaat ko nekoe grevce i kje se smeat... kolko i da ima doktorati na mazo ti iden toa kje mu vlijae... kje prestane da mu se diga.... posle nekoe vreme kje se razvedete oti nema da imate sex lajf i tenzii.... ti kje zemesh kuce i vlade kje e kriv za ushe edna livadarka ....
Владе е секако крив, секогаш.
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.308
Поени од реакции
8.437
Za so pak jas kriv sega :cautious:
Шо маж ми будуќи ќе се осеќа помалку маж, ќе ми го испонижиш :(
Автоматски споено мислење:

Е ете видиш, реков јас, чим немаш "приколица" немаш гајле. Ќе има кандидати полно. Само полека не се упуштај брзо во врска, сите ветуваат брда и долини на почетокот, се е мед и млеко ама после идат знаеме сите што... :rolleyes: :icon_lol:

Јас кога дојдов ваму прошлата година, да се жалам од мажот дека го оставам реков, бев лута на него и инбоксот празен ми беше, зш имав "приколче":love: на мама сонцето, за кое сите "мажи" ваму се согласија дека е приколица и терет, моето најмило бебе, без кое не сакам да си го замислам животот, па вака така си средив со мажот,:) видов дека ќе останам сама со детево, бидејќи очигледно дека никој не сака жена со дете
(а само за онаа работа нема шанси да прифатам) таков ни е менталитетот, затоа бери памет со кој правиш деца зш после нема назад. А самохрана мајка е тежок и "трнлив пат" , посебно со мало детенце и посебно во Македонија. Кога ќе порасне друго е, а и најдобро е за детето да си расте со биолошките родители. Љубовта која ќе ја добие од нив неможе да ја замени никој.
Нека ви е со среќа со мажот, ама тука најде брачни совети да бараш? Озбилно?
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.705
Поени од реакции
2.788
Нека ви е со среќа со мажот, ама тука најде брачни совети да бараш? Озбилно?
Па не беа баш совети, повеќе како жалење од мажот и желба да го оставам. Арно ама поради детето никој не се осуди да предложи да се запознаеме(со чесни исклучоци од еден постар господин кој го поздравувам сега, и кој е според мене единствениот "нормален" и културен ваму кој ми пиша од странство, не сме се запознале), никој не сака жена со дете т.е "приколица" како што самите го нарекоа моето свето чедо. Јас а и не само јас, секоја мајка на светов попрво би умрела сама во манастир, одколку да се откаже од своето дете. Тоа е, затоа велам, пази со кого правиш деца.
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.308
Поени од реакции
8.437
@Goyathlayyy инаку гледам докторати, научници спомнуваш. Ниту една не спомна никакво образование, интелигенцијата и начитаноста нема нешто многу врска со образованието.
Барем моето искуство е такво, тешки сељачишта (мажи и жени) се со огромни титули, а можеш да најдеш и среднист и те како паметен.

Можеби не се разбираме, ок.
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.308
Поени од реакции
8.437
Па не беа баш совети, повеќе како жалење од мажот и желба да го оставам. Арно ама поради детето никој не се осуди да предложи да се запознаеме(со чесни исклучоци од еден постар господин кој го поздравувам сега, и кој е според мене единствениот "нормален" и културен ваму кој ми пиша од странство, не сме се запознале), никој не сака жена со дете т.е "приколица" како што самите го нарекоа моето свето чедо. Јас а и не само јас, секоја мајка на светов попрво би умрела сама во манастир, одколку да се откаже од своето дете. Тоа е, затоа велам, пази со кого правиш деца.
Де бе Очајна, па лично знам куп мажи што се со жени со деца. Ништо толку трагично не е. Ама не се мешам - секој со своето, ти си решила да си спасуваш брак и тоа си е твоја одлука.

Се шегував за инбоксот, и тие што ми пишаа пораки беа многу културни и нормални разговори, мислам не ќе се мажиме преку форум да му се невиди :D

За последното истото го напишав, само не со тие зборови, напишав дека поважно ми е да најдам маж со кој взаемно ќе сакаме да си бидеме во животот, дете е бонус. Децата растат и ако сме нормални ги пуштаме да си одлетаат од гнездото, ако не сме и посебно ако не си го сакаме партнерот можеме да станеме опсесивни кон тоа дете и раат од нас да нема. Па после лоша свекрва/мајка итн. Кога немаме свој живот и си го гушиме возрасното дете и сите негови/нејзини партнери не ни чинат оти мама знае најдобро.

Ова се случува и кај машки и кај женски деца, чим видиш ПРЕинволвирани родители во живот на детето кое е возрасно, има свое семејство, родителите имаат шит брак и не можат меѓу себе да се поднесат па замараат.

Затоа е важно на кого "му раѓаме" деца, а за мажите е важно на која "и' прават" деца, треба со тој човек да живееш и кога децата, како што е најприродно, ќе излезат од домот.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.564
Поени од реакции
48.129
Па не беа баш совети, повеќе како жалење од мажот и желба да го оставам. Арно ама поради детето никој не се осуди да предложи да се запознаеме(со чесни исклучоци од еден постар господин кој го поздравувам сега, и кој е според мене единствениот "нормален" и културен ваму кој ми пиша од странство, не сме се запознале), никој не сака жена со дете т.е "приколица" како што самите го нарекоа моето свето чедо. Јас а и не само јас, секоја мајка на светов попрво би умрела сама во манастир, одколку да се откаже од своето дете. Тоа е, затоа велам, пази со кого правиш деца.
Си се спасила. Нормален и здрав цицач, туѓо чељаде не се нафаќа да чува.
Добро е што си се средила со сопругот, триста маки и разочарувањс ќе те чекаа ако те снајдеше некој таков.
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.705
Поени од реакции
2.788
Си се спасила. Нормален и здрав цицач, туѓо чељаде не се нафаќа да чува.
Добро е што си се средила со сопругот, триста маки и разочарувањс ќе те чекаа ако те снајдеше некој таков.
Јас само го кажав моето искуство тука на форумов. Реално ниеден не ми предложи да се запознаеме, иако знаеја дека сум со намера да го оставам мажот. А причина беше мојот мал син.
Нормално дека е најдобро за син ми да си расте со татко му, тука нема збор, но поентата ми беше друга и искуство споделив.(y)
 
Член од
13 април 2021
Мислења
3.320
Поени од реакции
11.063
Па не беа баш совети, повеќе како жалење од мажот и желба да го оставам. Арно ама поради детето никој не се осуди да предложи да се запознаеме(со чесни исклучоци од еден постар господин кој го поздравувам сега, и кој е според мене единствениот "нормален" и културен ваму кој ми пиша од странство, не сме се запознале), никој не сака жена со дете т.е "приколица" како што самите го нарекоа моето свето чедо. Јас а и не само јас, секоја мајка на светов попрво би умрела сама во манастир, одколку да се откаже од своето дете. Тоа е, затоа велам, пази со кого правиш деца.
Очајна тебе некако не можам да те дешифрирам. Понекогаш имаш сварно океј ставови и размислувања, ама понекогаш човече со тоа што го пишуваш не знам дали е тажна реалност или само уникатна смисла за сарказам.

Биди сигурна дека ако имаш покрај тебе грижлив партнер бракот може да ти биде прекрасен. А ако сте несреќни и неисполнети и вашето дете кога тогаш ќе биде негативно погодено од вашиот личен однос и на крајот ќе страда на одредено ниво. Размисли си убаво за тоа што го пишуваш тука, и ако ти треба некогаш другарка за комуникација, слободно може да ми пишеш во инбокс.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom