Зошто девојките не ги сакат добрите момчиња?

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
13.051
Поени од реакции
24.033
значи не било до државата, следниот пат да не барате оправдување државата не помагала, него да раѓате дечиња, лом дом да ви прават, наместо да губите/тепате време на форум , да не знаете главата кај ви е.
germanija a i ovie ovde sto baraat penzinja imaat gresen pristap. ona stapot i morkovot koga gledas ne raboti morkovot treba stapot...

bracha kinezi ke go resat toa so socijanite poeni. ako neke da ima 3 deca u idnina nema da moze ni da leta ni u hotel da prestojuva ke plaka poveke danok nema da moze da trosi na odredeni luksuzi i ke rodi... ideme kon toa, mene taka mi izgleda
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.614
Поени од реакции
33.977
Не знам зашто толкав хејт(не суди да не ти се суди, ако не си атеист)само зашто реално кариера и работа се различни поими,можеш да работиш но да не бркаш и да неможеш да изградиш кариера. Да! знам дека сум блесд шо имам време за дијамантот мој, не не сум паразит и нема да бидам. Релееексс:свиркам:(y)
Душооооо, мило ми е што најбитниот дел си го сфатила. Децата навистина се дијамант. Кариерите се мастурбација.

Што не разбра точно:

Не те нареков паразит затоа што чуваш дете а маж ти работи. Тоа е сосема нормално. Разликата е што тврдеше дека идење на работа во споредба со гледање дете е релаксација и се прашуваше како имаат некои кариери со деца. Епа така, со тоа што не ги гледаат децата како им растат. Да имаше ти работа доволно сигурна и платена да ги издржуваш сама твоите, сигурен сум маж ти би седнал дома во својата држава и би си го гледал детето а ти ќе си ослободена од тањири или што и да ти беше тригерот да го напишеш постот. Зошто некој би аргатил ако едниот заработува како четворица, да кажеме? Од его? Јас би бил најсреќната мамичка да не мора да работам и да сум со децата - ако некогаш се согласам да ги имам. Јас самиот сум паразит а и не е во мој стил да вреѓам девојки и жени нарекувајќи ги паразити. Премногу сум кул за тоа, жените се за обожавање. Ме иритира мене амбиција и затоа пишав тоа што пишав, blame it on the lifestyle кој патем е 90/60 притисок па ќе те одбијам со советот да се рилаксирам ако тоа е океј со тебе.

Точно инаку, можеби сум атеист, но не те осудив иако судам и немам проблем друг да ми суди без разлика што немам страв од некоја божја волја. Секој го држам на висок морален стандард и немам проблем некој да ме третира поинаку. Тоа иначе се случува и во корпоративниот кариерен свет во форма на фидбек и евалуации.

Ти во нашата интеракција увиде дека си блесд и нема да дејдримаш со идење на мртва работа оти било подобро од гледајќи како ти расте детето. Денес ефективно беше подобра мајка поради мене. Денес бев добро момче.

IMG_5086.jpeg
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.705
Поени од реакции
2.788
@wot денес сум бааги "ефективна мајка" со оглед на тоа што ѕверот реши да стане во 6 саат и да пушта гласна музика од неговото системче, да урла и да се дере, а кога го караш,се смее нема ефект ништо,:cautious: колку и да ми се спие џабе е нема разбирачка.:mad:
Бараше млеко му ставив го истури, му испржив јајца, не ги изеде, корнфлекс со млеко изеде едно лажиче од полн тањир и еве сега моментално, фрла боици во соба седнат на купче искинати ливчиња од боенка, а сеуште не е ни пладне. Забавно зар не :kafence:
Ама не е детето криво за ништо не разбира тоа, само сака забава. Јас сум крива што наместо на 20 го родив на 33 и сега ме боли глава и немам енергија. За грешките во младоста, плаќаме во старост. Биди поздравен и се надевам побрзо и кај тебе таква среќа ама попослушна.(y)
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.705
Поени од реакции
2.788
ocajna several jirs lejtr

Kaj e maz ti?
Ene go u drvorot.
Kaj e ma ne go gledam?
Treba malku da kopash...
Па искрено да ти кажам и сите кавги се ради детето, ненаспани бевме со години, зашто му текнува да стане сред ноќ и да урла со саати да плаче и да кенка, сега фала богу спие цела ноќ, ама зато преку ден, крвта на сламка ни ја пие.
 
Член од
17 септември 2022
Мислења
960
Поени од реакции
2.342
Па искрено да ти кажам и сите кавги се ради детето, ненаспани бевме со години, зашто му текнува да стане сред ноќ и да урла со саати да плаче и да кенка, сега фала богу спие цела ноќ, ама зато преку ден, крвта на сламка ни ја пие.
Vidi... treba so maz ti da se razgovara... i ne mora jas.... vlade znae tacno sho da mu kaze.
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.705
Поени од реакции
2.788
Ne be istrenirana e sega. Ke i sklepa uste edno, ke go izgleda i porasni ko od majtap.
Аха ќе ми склепа на 45 години ко дедовци стануваат на тие години, башка џони му замина пензија. :pos: :pos: :pos:
Vidi... treba so maz ti da se razgovara... i ne mora jas.... vlade znae tacno sho da mu kaze.
Аххаха ме изнасмеа со постов да Владее знае
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.529
Поени од реакции
22.578
Vidi... treba so maz ti da se razgovara... i ne mora jas.... vlade znae tacno sho da mu kaze.
Za nego ne znam, ali so ljubenata tvoja ocigledno ni odi muabetot :sneaky: Vidi zborni ti so nego, sekako si isfeminiziran, ke mu gi pretstavis rabotite od zenska gledna tocka :toe:
 
Член од
17 септември 2022
Мислења
960
Поени од реакции
2.342
Za nego ne znam, ali so ljubenata tvoja ocigledno ni odi muabetot :sneaky: Vidi zborni ti so nego, sekako si isfeminiziran, ke mu gi pretstavis rabotite od zenska gledna tocka :toe:
ne ti raboti dobro radaro za podjebavanje denes vlade, sakav da kazam se slagam so tebe....

Ko neeban zvucesh... i ti :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom