Зошто СДСМ го смени знамето?

Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
темава ојде во контекст од зошто сдс го змани знамето па немајќи никаква одбрана се прфрли на тоа дека на сдс Грујо им е крив и Иванов дали ќе ја сменел политиката
ебати бранењето без ставови и после очекуваат некој да ги подржува, па кој би подржал некого кој нема став :toe:
 

апец

Јувентус фан
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.083
Поени од реакции
60
Покрај тоа што го сменија знамето го сменија и името во референцата (фиром) а сега ако успеат да дојдат на власт најверојатно и идентитетот ке го сменат.
 

Македонеро

Домаќин
Член од
15 декември 2008
Мислења
3.455
Поени од реакции
1.798
Најверојатно голема пара била земена за смена на знаме:toe:
 

Кралот Марко

Не прилепчанецот, ами Јас
Член од
6 ноември 2008
Мислења
3.969
Поени од реакции
278
Јасно е дека меѓународно право и целата аргументација била и е на наша страна, но зошто СДСМ и Киро Глигоров го сменија знамето а за тоа ниту го прашаа народот, ниту пак одговараа за тоа?
Тогаш мислеа дека се почнува и завршува со нив. Та нели во своето учење (комунистичко) учеа дека Бог не постои и дека Бог се тие.
А сега е веќе доцна, дури почнаа да одат и во црква и да го слават Бог. Кривицата е во Бог што простува на сите што грешат.
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Тогаш мислеа дека се почнува и завршува со нив. Та нели во своето учење (комунистичко) учеа дека Бог не постои и дека Бог се тие.
Ко Хитлер шо си снимаше home videos со Евреите, пошо мислеше дека вечно ќе го фура тоа...Али, опа, дојдоа русите и америте :icon_lol:
 

Кралот Марко

Не прилепчанецот, ами Јас
Член од
6 ноември 2008
Мислења
3.969
Поени од реакции
278
Ко Хитлер шо си снимаше home videos со Евреите, пошо мислеше дека вечно ќе го фура тоа...Али, опа, дојдоа русите и америте :icon_lol:
Да, ама ние како да си го вратиме знамето, Русите и Америте некако не доаѓаат
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Да, ама ние како да си го вратиме знамето, Русите и Америте некако не доаѓаат
Еве сеа не тужат за симболот.
Чекај прво да видиме од тоа што ќе излезе.
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Ами мораат за нешто да тужат за да имаат алиби пред својата јавност.
Уште колку долго, за конкретнава тужба ќе го имаат?

Поседуваме еден куп аргументи на наша страна. Па, кога и со законски печат ќе се официјализира фактот дека го имаме секое право на знамето, неговото враќање ќе оди многу полесно.
 

Кралот Марко

Не прилепчанецот, ами Јас
Член од
6 ноември 2008
Мислења
3.969
Поени од реакции
278
Уште колку долго, за конкретнава тужба ќе го имаат?

Поседуваме еден куп аргументи на наша страна. Па, кога и со законски печат ќе се официјализира фактот дека го имаме секое право на знамето, неговото враќање ќе оди многу полесно.
Дај боже, дај боже, дај боже и судот веќе еднаш нека суди чесно. Ме плашат задкулисните игри и големите политики на европјаните.
 
Член од
24 септември 2008
Мислења
68
Поени од реакции
2
Уште колку долго, за конкретнава тужба ќе го имаат?

Поседуваме еден куп аргументи на наша страна. Па, кога и со законски печат ќе се официјализира фактот дека го имаме секое право на знамето, неговото враќање ќе оди многу полесно.
Чул те господ ада, ЧУЛ ТЕ ГОСПОД!!!
 

acetetovo

Македонец!
Член од
1 мај 2007
Мислења
4.002
Поени од реакции
2.375
Требаше уште после Букурешт да се врати знамето и ред други работи од бркање на циганката од гејска амбасада па се до меѓународни тужби против Гејлада. Ние ништо не направивме а и ништо не добивме, до кога ќе плачеме по тоа ебано нато и еу??? кога немаме никаква корист од нив.
 
Член од
18 јануари 2009
Мислења
1.407
Поени од реакции
339
Мене лично ова новото знаме со стилизираното сонце ми се допаѓа повеќе од она старото знаме. Некако сонцето поубаво инкорпорирано е на црвената позадина. Всушност за разлика од претходното на ова позадината и сонцето се порамноправни по површина. Плус ако добро се сеќавам меѓу првите 5 знамиња по убавина беше избрано. Само грбот едвај чекам да го сменат со жолтото лавче. Тука на Кајгана имаше некоја иницијатива за тоа ама накај ојде? Некој знае ли да каже?
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Мене лично ова новото знаме со стилизираното сонце ми се допаѓа повеќе од она старото знаме. Некако сонцето поубаво инкорпорирано е на црвената позадина. Всушност за разлика од претходното на ова позадината и сонцето се порамноправни по површина. Плус ако добро се сеќавам меѓу првите 5 знамиња по убавина беше избрано. Само грбот едвај чекам да го сменат со жолтото лавче. Тука на Кајгана имаше некоја иницијатива за тоа ама накај ојде? Некој знае ли да каже?

Znameto ne e umetnicka slika, pa da go birame i menuvame spored ubavina...
Ventilatorot nema sodrzina, nema dlabocina, istorija, nisto, i najubavo na svet da e mene nisto ne mi znaci i ne se identifikuvam so nego...
Ventilatorot bese eden od prvite cekori na Gejcite so pomos na nivnite makedonski partneri vo unistuvanje na Makedonecot, vo obid da se unisti se onaa so koe se raspoznavame , za koe se borele nasite predci...
I ti dojde tuka da mi kazuvas VENTILATOROT bil poubav od SONCETO NA KUTLES koe so vekovi e simbol na MAKEDONSTVOTO...

Izvini drugar ama mislam deka razmisluvanjeto ti e mnogu plitko...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom