Зоран Заев приведен!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
18 април 2008
Мислења
593
Поени од реакции
10
Ова е обид на прикривање на коалицијата помеѓу ДПМНЕ и ДУИ. Се сеќавате на изјавите на Грујо дека ако коалицира со ДУИ дека би бил преавник? Се ближат локани избири и тоа можеби превремени што не би си го дозволила ниту една демократија!
Заев се сметаше за наследник на Шекеринска, па очигледно е дека Грујо полесно му е да ја убие, одошто да се бори со конкуренцијата.
ДПА го напушти парламентот. САСМ го напушти исто така. Е па сега нека види Грујо каква политика води. Вивееме во 21 век, треба да владее демократијата а не диктарура!


So ima tva vrska be so koalicijata i so kriminalot :tapp::tapp::tapp::tapp::tapp: ne se praj GLUP, ako nekoj treba da zabelezi na koalicii toa e na SDSM bidejki vo 2002 ja dogovorija vojnata i posle pravija vlada i za tva kjuti ne mesi babi i zabi
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Ни европа,ни нато....Ништо,ништо !Со овие ѓупци НИШТО !!!!:(:(:(И сега ќе го пуштат и што направиле,се испезиле ?Ц.ц.ц.ц ПРОСТИ СТЕ ВМОРОВЦИ ПРОСТИ СТЕ !!!
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Туфф туфф.... толку врева за што?

Ако е невин ништо нема да биде, неможат лошите вмровчиња да го наместат за 70 милиони евра, што е многу многу е.

Башка каков е тој притисок врз Судството со партиски протести?

Заев мора на распит и тоа е се’ :toe:
 
Член од
18 април 2008
Мислења
593
Поени од реакции
10
Detence malenko u Evropa i Nato se ode bas taka so borba prtiv korupcija i kriminal ama malecok si oste da gi svatas tii poimi, i jas sm protiv takvi spektakularni apsenja ama ak si kradel treba i da odgovoras
 

Славјански

Антички Словен
Член од
2 мај 2008
Мислења
5.644
Поени од реакции
1.346
Ајдеее високи политики.
Абе градел на туѓо земјиште или не ?
Имал уредна документација или не ?
Има злоупотреба на функција или не ?

Математиката мене ми кажува дека дечкиве направиле дубара и добро заработиле.

Едино уставен амадман да се даде, градоначалниците на СДСМ да не смеат во затвор да одат, зошто без нив општината ќе пропадне и луѓето ќе умрат за леб.
Нели они кога не се на власт, стално има црни сценарија.
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
И јас сум за распит...Да го викнат,нека оди на распит....Ама такви глупости....Ајде сега ќе одиме на работното место ќе снимиме...Ќе го снимиме пред судот,ќе се ситиме на тоа што го притворија...:nesvest::nesvest::nesvest::nesvest::nesvest:
 
Член од
18 јули 2007
Мислења
71
Поени од реакции
0
fala bogu i na nego mu dojde krajot i sega ke go pase biko i toa ubavo ke go napase
 

realen_07

Опозиционер
Член од
12 април 2008
Мислења
3.636
Поени од реакции
134
Туфф туфф.... толку врева за што?

Ако е невин ништо нема да биде, неможат лошите вмровчиња да го наместат за 70 милиони евра, што е многу многу е.

Башка каков е тој притисок врз Судството со партиски протести?

Заев мора на распит и тоа е се’ :toe:
Заев, братот можел да оди на распит и без холивудско апсење.
Ти го подржуваш овој начин.

Забава на народот му треба овие денови, забава.
Најдобрите забави ги прави Горде, а Иво им пишува покани на гостите.
 

ogledalo

провинцијалец
Член од
12 мај 2008
Мислења
3.198
Поени од реакции
173
Ни европа,ни нато....Ништо,ништо !Со овие ѓупци НИШТО !!!!:(:(:(И сега ќе го пуштат и што направиле,се испезиле ?Ц.ц.ц.ц ПРОСТИ СТЕ ВМОРОВЦИ ПРОСТИ СТЕ !!!
Возраст: 13 ako e tocno ova,......spored vozrasta forum politika i vsti bi trebalo da ne te tangira. mozebi gresam ama mene na 13 godini me zanimase dali ke se sobereme za basket.
e sega ako veke si dosol na diskusija ..kazi mi ti patot vo evropa dali vodi so anamnezi kon kriminalni dejstvija?
dali nekoj sto e clen a uste poveke vo rakovoddstvo na odredena partija treba da e amnestiran od krivicna odgovornost , se razbira dokolku ja napravil?
 
Член од
31 јули 2007
Мислења
1.580
Поени од реакции
39
капитализам(либерален)= 10% богати,90% беда,
социјализам(самоуправен)90%средна класа 10% беда а и ако сме кај пазарното стопанство признавам само скандинавско
немам коментар.... заостанати во време и место, имало уште шо свршуваат на комуњари

Еејјјјј што се дешава у таа Македонија ејјјјјј ГЛУПОСТИ ....
Златен Чоек ... ццццц:tapp::tapp:
Е вака не се влегува во Европската Унија ....:tapp::tapp:
Златен човек??? Во ЕУ сигурно не се влегува со криминал, но не и со спектакуларни апсења пред камери...

Ни европа,ни нато....Ништо,ништо !Со овие ѓупци НИШТО !!!!:(:(:(И сега ќе го пуштат и што направиле,се испезиле ?Ц.ц.ц.ц ПРОСТИ СТЕ ВМОРОВЦИ ПРОСТИ СТЕ !!!
Мафо кој ти е идол гарурамон или пикачу???
 

KvAzI

Дипломиран Ѓубрар
Член од
3 септември 2007
Мислења
172
Поени од реакции
49
Ако беа 5-6 канализации и тротоари оК...Струмица за Велес е Лондон...И за сите други градови,ама тоа е....:bip:
Мали ај не јади трици, додуша што можам повеке да очекувам од 13 годишноо детенце:uvo:
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Абе ај јадејте ми ......Јас имам јузер на форумот,ќе пишувам што сака ќе пишувам каде сакам...А вие можете да ми ги читате постовите и да ми реплицирате...А за другото има модератори и администратори....А идол ми е ....Ај ќе ти кажам друг пат...се**
 

KvAzI

Дипломиран Ѓубрар
Член од
3 септември 2007
Мислења
172
Поени од реакции
49
Ikona ne se stanuva so nasadeni 10 palmi, 3 fontani i poploceni 1 km trotoar. Tuku siroti strumicani, im ja ispraa glavata so toa fontanite.
Браво мајсторе, само да те надополнам, да ставиме уште 5 палми, 4 фонтани и еден кружен тек, и како капак на се, поплочениот 1 км тротоар е долж трговскиот центар Глобал :helou:
Јас сум од Струмица, можеби ке очекувате да го бранам но ГРЕШИТЕ, вистина е тоа дека е "најдобриот" градоначалник кој го имал градот воопшто, НО ако направил проневера и криминал ТРЕБА да си одговара пред судот - фала Богу нели?:smir:
 

KvAzI

Дипломиран Ѓубрар
Член од
3 септември 2007
Мислења
172
Поени од реакции
49
Абе бегате сите сте сељаци , до вчера заев го праваате цар сега тука сите против нега , мрш ај градо ни го направи париз од такви как вас ке пропаднаме ... ЕДЕН Е ЗАЕВ
Кога веке браниш комуњари, смени си го АВАТАРОТ :smir:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom