Зоран Заев приведен!

Статус
Затворена за нови мислења.

dabo

TOMOX47
Член од
31 март 2008
Мислења
78
Поени од реакции
21
Луге дали знаете ли што му се деси на Заев при организација на кошаркарскиот куп во 2006 мислам?
Организираше наградна игра на која се доделуваше кола,во наградната игра се учествуваше со купени билети за натпревар,е сега доаѓа најјакото КОЛАТА МУ СЕ ПАДНА НА ЗАЕВ
 

ogledalo

провинцијалец
Член од
12 мај 2008
Мислења
3.198
Поени од реакции
173
Луге дали знаете ли што му се деси на Заев при организација на кошаркарскиот куп во 2006 мислам?
Организираше наградна игра на која се доделуваше кола,во наградната игра се учествуваше со купени билети за натпревар,е сега доаѓа најјакото КОЛАТА МУ СЕ ПАДНА НА ЗАЕВ
lol, i koja bese reakcijata na publikata so kupeni bileti?

``i toa e nesreken slucaj, koga nekoj ke padne pod trkaloto na srekjata``- Mikhail Zoshchenko
 
Член од
12 јуни 2008
Мислења
18
Поени од реакции
1
Луге дали знаете ли што му се деси на Заев при организација на кошаркарскиот куп во 2006 мислам?
Организираше наградна игра на која се доделуваше кола,во наградната игра се учествуваше со купени билети за натпревар,е сега доаѓа најјакото КОЛАТА МУ СЕ ПАДНА НА ЗАЕВ


Haha nemise verue :)Abe sto posto ne e mestenka,toj da znael deka kemuse padne nagradata,glavna nagrada bi bilo avion.JOK negledam jas nikakva mestenka tuka.To cista sreka kedae:)
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
Луге дали знаете ли што му се деси на Заев при организација на кошаркарскиот куп во 2006 мислам?
Организираше наградна игра на која се доделуваше кола,во наградната игра се учествуваше со купени билети за натпревар,е сега доаѓа најјакото КОЛАТА МУ СЕ ПАДНА НА ЗАЕВ
И ја поклони на општината..
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
Луге дали знаете ли што му се деси на Заев при организација на кошаркарскиот куп во 2006 мислам?
Организираше наградна игра на која се доделуваше кола,во наградната игра се учествуваше со купени билети за натпревар,е сега доаѓа најјакото КОЛАТА МУ СЕ ПАДНА НА ЗАЕВ
Имаше купено 200 билети и му се падна.После ја даде колата на Општината мислиш тој толку е загреан за кола од 7000 евра.

Друго ми е чудно на мене од 17 години транзиција и политичари што украдоа милиони јас знам само за двајца осудени тој министерот за одбрана и секретарот за одбрана.

А за Заев оваа кривична од поодамна му се спрема ако се сеќавате пред 6 месеци на сајтот на МВР излезе информација дека против Заев е поднесена кривична пријава само нешто се премислија тогаш.
 

realen_07

Опозиционер
Член од
12 април 2008
Мислења
3.636
Поени од реакции
134
17.07.2008 12:02 Опозиционата партија Социјалдемократскиот сојуз на Македонија нема повеќе да учествува во работата на Собранието.
„Сакавте апсолутна власт - ќе ја добиете”, рече денеска претседателката на СДСМ Радмила Шеќеринска, соопштувајќи ја Одлуката, по што пратеничката група ја напушти седницата.
Непосреден повод за повлекувањето е апсењето на потпретседателот на СДСМ, градоначалникот на Струмица Зоран Заев.
 

Акаша

Hydra
Член од
28 мај 2006
Мислења
1.684
Поени од реакции
128
Луге дали знаете ли што му се деси на Заев при организација на кошаркарскиот куп во 2006 мислам?
Организираше наградна игра на која се доделуваше кола,во наградната игра се учествуваше со купени билети за натпревар,е сега доаѓа најјакото КОЛАТА МУ СЕ ПАДНА НА ЗАЕВ
Чисто информативно колата се падна случајно на сопругата и за да не се појават муабети ко овој сега ја подарија...
 

FromSunWithLove

dance or die
Член од
1 февруари 2007
Мислења
524
Поени од реакции
13
Следен е бранко
толку од комунисите :helou:
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Pomognal na partiski vojnicinja vo Strumica, ne pomognal na strumicani.

A toa sto si go sakas Zoki mnogu, toa e tvoj problem.
Vo zatvorot cimerite ke go sakaat uste poveke:toe:

Najbitno e da se otkrie dali cico Zoki nesto napravil nezakonski i kriminalno.
Ako covekot e nevin, bidii siguren deka naskoro ke go oslobodat.
Аха,знам дека ќе го ослободат не се секирај...Знам дека е невин...:helou:
 

dabo

TOMOX47
Член од
31 март 2008
Мислења
78
Поени од реакции
21
Пратениците на опозицискиот СДСМ, нема да доаѓаат повеќе на седниците на Собранието во знак на протест за апсењето на нивниот висок партиски функционер и градоначалник на СТрумица, Зоран Заев.
“Сакавте апсолутна власт - ќе ја добиете“, беа зборовите во парламентот на Радмила Шеќеринска, соопштувајќи ја одлуката на СДСМ. По ова целата пратеничка група на опозициската партија ја напушти седницата.
Како што веќе Нетпрес објави, утринава струмичките полицајци го приведоа Заев и уште три лица со него, а според МВР тој се сомничи за злоупотреба на службената должност.

Автор на веста: Нетпрес
Објавена на 17.07.2008 12:16:34
 
А

Адриано

Гостин
Аха,знам дека ќе го ослободат не се секирај...Знам дека е невин...:helou:
Дете гледам се палиш на градоначалникот!Ако убаво и во велес се палевме овде на Аце коцески за време на 1 мандат ни направи мовче ги поправи тротоарите сменија пет шест канализации и одтолку што беше добар повторно победи. сега Аце коцески во вториот мандат воопшто не се грижи за градот многу го боли него за градот сите пари што ги фаќа ги треска на клупи и споменици ке не прави најстар град у светот ке привлекувал туристи човекот си цица пари и уште па притиска во советот статуи бара на кочо рацин да се граделе!
Остави ти тоа што направил пет-шест работи во центарот и мислите господ го држи за јајца многу работи ке откриете за него во 2 мандат(ако му го дадете) кога ке се покаже вистинското лице!:helou:
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Дете гледам се палиш на градоначалникот!Ако убаво и во велес се палевме овде на Аце коцески за време на 1 мандат ни направи мовче ги поправи тротоарите сменија пет шест канализации и одтолку што беше добар повторно победи. сега Аце коцески во вториот мандат воопшто не се грижи за градот многу го боли него за градот сите пари што ги фаќа ги треска на клупи и споменици ке не прави најстар град у светот ке привлекувал туристи човекот си цица пари и уште па притиска во советот статуи бара на кочо рацин да се граделе!
Остави ти тоа што направил пет-шест работи во центарот и мислите господ го држи за јајца многу работи ке откриете за него во 2 мандат(ако му го дадете) кога ке се покаже вистинското лице!:helou:
Ако беа 5-6 канализации и тротоари оК...Струмица за Велес е Лондон...И за сите други градови,ама тоа е....:bip:
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.765
Поени од реакции
9.935
Нека дојде Грујо сега да им каже за сељјаците за бенефиции на 5 денари домати и 4 денари бостан ,,,ФАШИСТИ ,само толку може да кажам засега за за ЗАЕВ
МАЛЦЕ СЕ ЗАЕБАЛЕ КОГА НЕКОЈ КЕ ЈА ДОПРЕ ИКОНАТА НА СТРУМИЦА КЕ ИМА .......
Иконата? LOL WHAT?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom