Здравството кај нас

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.207
Поени од реакции
21.931
Да, со вртење, а каде најде таква алатка?
Si ja naprajv od to so mi se najde priraka vo momentot. Ne deka e raketna tehnologija :toe:
Bitnoto vo muabetot e deka funkcionira, izlegva krlezot, a principot toj e. Kolku so pamtam, lamarince nekoe najdov, go svitkav i go zasekov na V kako na videoto. Treba da go fatis pod glavata, a ne megju glava i stomak ako se sekjavam dobro.
Koga sme vekje kaj soveti, a ste stapnale na morski ez i vi se zakaci bocka, nikako nemojte da go vadite kako klasicno trnce so igla. Lom ke se naprajte i pak nema da go izvajte. Ne me prasvajte kako znam :свиркам: .
Prvo ke zemite list od smokva, pretpostavuvam na sekoj cekor ima. Ke go namackate so to beloto so teci od listot, ke pocekate 5-10 min i posle standardno kako najobicno trnce ke go izvajte.
Samo fala ne primam, pijacka sakam:)
 
Последно уредено:

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.207
Поени од реакции
21.931
Пожелно е да одат на доктор и да не прават вакви експерименти дома. Пет минути работа е. :)
Lesno vi e vas na grad, mene najbliskiot doktor mi e 20 km :toe:
Majtapot na strana, i da go skini ili ne, pak ke odi na doktor, vaka mozi i da ne odi, ako go izvadi kako sto treba.
Ete ima opcija, pa koj kako ljubi.
A i sto ke mu pravat tamu, ke zemi pinceta sestrata i pak ke go skini najverojatno .
 
Член од
13 април 2021
Мислења
3.268
Поени од реакции
10.963
Ne znam mozi, nemam vadeno krlez na doktor.
I kako go vadat, ima tehnika nekoja ili so pincetata pa udri ?
Има техника нормално, ама занаетот не се продава. Посебно па кога можи да биди ризичен по живот. Затоа следен пат Владенце на доктор :D
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.207
Поени од реакции
21.931
Има техника нормално, ама занаетот не се продава. Посебно па кога можи да биди ризичен по живот. Затоа следен пат Владенце на доктор :D
To so nemoze da me ubie, me pravi pojak ;) .
Ne sum tip na maz so za sekoja sitnica trca na lekar. Ke gi stegnis zabite i ke izdrzis.
P.s pred nekoja godina si ja sekov rakata, abe koskata mi se gledase, bukvalno. Nemav pri raka nisto drugo osven rakija i nekoj sprej kravite so gi mackat ko ke se udrat. Mislam to covekot imase, ne deka jas to cuvam za prva pomos.
Ete uste zdrav i ziv sum, so nekoja luzna plus ali jbg sega :toe:.
Za srekja vakcinarn bev od tetanus inaku najverojatno veselo ke bese :)
 
Член од
13 април 2021
Мислења
3.268
Поени од реакции
10.963
To so nemoze da me ubie, me pravi pojak ;) .
Ne sum tip na maz so za sekoja sitnica trca na lekar. Ke gi stegnis zabite i ke izdrzis.
P.s pred nekoja godina si ja sekov rakata, abe koskata mi se gledase, bukvalno. Nemav pri raka nisto drugo osven rakija i nekoj sprej kravite so gi mackat ko ke se udrat. Mislam to covekot imase, ne deka jas to cuvam za prva pomos.
Ete uste zdrav i ziv sum, so nekoja luzna plus ali jbg sega :toe:.
Za srekja vakcinarn bev od tetanus inaku najverojatno veselo ke bese :)
Да не бев медицинско лице ќе ти поверував дека си имал посекотина длабока до коската и дека само со ракија и спреј за крави успеала да заздрави истата.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.207
Поени од реакции
21.931
Да не бев медицинско лице ќе ти поверував дека си имал посекотина длабока до коската и дека само со ракија и спреј за крави успеала да заздрави истата.
Sega me teras slikite da gi baram :mad:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom