Зборувате со самите - себеси!?

  • Креатор на темата Eko1
  • Време на започнување

Nuneee

Nune
Член од
27 декември 2009
Мислења
449
Поени од реакции
29
Понекогаш размислувам на глас.. но чудно ми е тоа што најчесто си зборам на англиски..
и не само тоа.. кога размислувам за нешто сам во себе - размислувам на аглиски

тоа англиски-то како во психата да ми е влегло упм
Ај што размислувам, туку има и сутиации кога не може да ми текне на зборот на Македонскиот јазик, па го изговарам на Англиски. Серииве и филмовиве ме пореметија скроз...
--- надополнето: 15 јануари 2012 во 17:48 ---
Да, многу често. Јбг, најдобар пријател сум си.
:) Битно е да се дружите, kidding.
 
Член од
1 декември 2011
Мислења
2.680
Поени од реакции
3.053
Понекогаш размислувам на глас.. но чудно ми е тоа што најчесто си зборам на англиски..
и не само тоа.. кога размислувам за нешто сам во себе - размислувам на аглиски

тоа англиски-то како во психата да ми е влегло упм
Англичанец бе упм!
 
Член од
3 март 2009
Мислења
601
Поени од реакции
178
Порано секогаш си "дискутирав" со себеси за секакви случки во моето секојдневие.... онака ке се занесев и си зборував.... понекогаш и на глас..... сум видел и некои луѓе онака по улица како си "муабетат" со себе :icon_lol:

Какви сте вие?.... Се карате себеси?.... Си ги кажувате маките или плановите?.... Што мислите за тие што тоа го прават ? (доколку вие не сте од тој "тип")..... Ке си речете што мака видел човеков па самиот со себе си зборува или ке го сватите тоа како нешто нормално?
Хахаха
Мене ми се дешава понекогаш да си зборам сама со себе, ама не по улица и не пред луѓе :) И тоа обично зборам на англиски, да си го вежбам јазикот :icon_lol: Иии некоаш коа ќе оплескам некоја работа, коа ќе се обрукам ми доаѓа на глас да си се искарам, али ретко е тоа. Иии ми доаѓа да се изнасмеам некогаш по улица додека си одам. Ама онака на глас, од срце. И некогаш не можам да се воздржам :)
Иначе да си иде чоек по улица и да си праи муабет... Па и не е баш нешто нормално.
 

Дрндалче

...никад не запира...
Член од
11 јануари 2009
Мислења
837
Поени од реакции
338
Да, многу често хахахах
кога ќе се изнервирам, или ќе напраам глупост, кога некој ме нервира и сл.
У суштина често ми се случува :свиркам:
 
Член од
24 јуни 2010
Мислења
206
Поени од реакции
68
нормално, прво сам себе си се консултирам па после со останатите
 

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.546
Поени од реакции
9.457
Кога ке направам некоја глупост, ке турнам кафе/сок, ке скршам чаша, ке заборавам нешто, нема да сработам убаво и најчесто си викам браво глупчо, така е сета а нареди сеа, торко итн...
А за други работи во себе:cenzura:.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Знам некад коа ќе заебам ствар опасно да се издерам онака - Брао дејан НАЈГЛУП си !
 

Dr.House

Аудиофил
Член од
18 февруари 2010
Мислења
2.546
Поени од реакции
3.845
Си збориме ние,со чичо алцхајмер. Шала на страна не си зборам, многу налудничаво си го сметам тоа. Мада млад сум имам 16 години и сеуште не сум проговорил со себе си. Често патувам и немам видено во никоја друга земја освен кај нас било кој да си збори сам со себе. Баш го коментирав тоа со еден другар, се враќам од германија и на аеродром во минхен гледам еден си збори со себе, му викам на другар ми, овој гарант со нас ќе се качи на авион, и гледаш и он македонец.. (y)
 
Член од
11 декември 2009
Мислења
292
Поени од реакции
103
Стално зборувам сам со себе АМА ВО СЕБЕ а не на глас :) и мислам дека нема човек кој не зборува сам со себе ВО СЕБЕ
 

karan

бивш поет, плукач, вљубеник во слободата
Член од
31 мај 2006
Мислења
3.595
Поени од реакции
2.719
Со себеси ако не си направиш муабет нема со кој.
А и најголеми шанси има да се разбереш со "соговорникот".
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Многу често. Мислам дека повеќе зборувам самиот со себе, отколку со другите.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom