За фитнес почетници

  • Креатор на темата Stef Bachatero
  • Време на започнување

Кртот

Лоботомичар
Член од
19 април 2007
Мислења
653
Поени од реакции
23
Ајде да предложи некој,некоја теретана во скопјево тоест центаров ама да не е мн скапа ама да има што да се види во неа чекам брз одговор...со почит КрТоТ
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
1.852
Поени од реакции
1.382
KrToT напиша:
Ајде да предложи некој,некоја теретана во скопјево тоест центаров ама да не е мн скапа ама да има што да се види во неа чекам брз одговор...со почит КрТоТ

Извини пррр али ја не шетам по теретани , ама мислам дека таа теретаната у олимписки што е ги задоволува двете потреби ( јез да не вежбам таму далеку ми е .. ) и е прилично пријателка атмосфера .. извини незнам како се вика .. ама отиди и информирај се .. поздраф :P
 

Кртот

Лоботомичар
Член од
19 април 2007
Мислења
653
Поени од реакции
23
Знам за теретаната али знам и дека веќе не постои........:tapp:
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
1.852
Поени од реакции
1.382
KrToT напиша:
Знам за теретаната али знам и дека веќе не постои........:tapp:
Извини ти таму кај што живееш нема никаква теретана !? мора да има нешто .. бтв пробај и у кисела вода у атанасовски бев еднаш и не е лошо , само малце му се стари клупите за на бенч ( ти зборам од пред 1 година ) се надевам нешто помогнаф : )
 

Кртот

Лоботомичар
Член од
19 април 2007
Мислења
653
Поени од реакции
23
Да да да сепак фала...Па во чаир има една теретана партизан се вика али ја држат белокапци ! и нејќам да идам таму ! а и нема справи се се некои од 1946
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
1.852
Поени од реакции
1.382
KrToT напиша:
Да да да сепак фала...Па во чаир има една теретана партизан се вика али ја држат белокапци ! и нејќам да идам таму ! а и нема справи се се некои од 1946
Лоооолз , литературно кажано а !? : )))) пеер па што си се родил таму ја не сум ти криф : ))) земи купи клупа и шипка дома ке те фати околку 1500-2500 .. имаш ефтина опрема за бодибилдинг во еден магацин накај по патот за накај сопиште нагоре од лево ... тука има и еден боксер магацин .. и види си таму има сфашта ... поздраф.
 
Член од
24 јуни 2007
Мислења
4
Поени од реакции
0
Истово прашање го поставив на idividi форумот и ми рекоја нема шанси. Е ај да видам ваше мислење. Имав проблеми со тежината но со диети и возење велосипед ослабев. Но кожата, осбено на градите ми е како растегната. Дали со редовно вежбање има шанси да се подобри состојбата до септември бидејќи тогаш одиме на екскурзија во Турција. Инаку вежбам од пред три недели. Првите денови ме болеја сите мускули ама сега е во ред. За да не дојди до забуна станува збор за машки гради.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
2.842
Поени од реакции
31
Деникинг напиша:
Истово прашање го поставив на idividi форумот и ми рекоја нема шанси. Е ај да видам ваше мислење. Имав проблеми со тежината но со диети и возење велосипед ослабев. Но кожата, осбено на градите ми е како растегната. Дали со редовно вежбање има шанси да се подобри состојбата до септември бидејќи тогаш одиме на екскурзија во Турција. Инаку вежбам од пред три недели. Првите денови ме болеја сите мускули ама сега е во ред. За да не дојди до забуна станува збор за машки гради.
И ја ослабев прошлото лето, а минимален проблем е кожата на стомакот, каде што имаше и највеќе наслаги и бев најширок. Праам стомачни али не иде така лесно, да се затегне кожата. toae:
 

Potato

Cold hearted
Член од
18 мај 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
86
Ako veruvas vo sebe, mozes da uspees ;)
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
457
Деникинг напиша:
Истово прашање го поставив на idividi форумот и ми рекоја нема шанси. Е ај да видам ваше мислење. Имав проблеми со тежината но со диети и возење велосипед ослабев. Но кожата, осбено на градите ми е како растегната. Дали со редовно вежбање има шанси да се подобри состојбата до септември бидејќи тогаш одиме на екскурзија во Турција. Инаку вежбам од пред три недели. Првите денови ме болеја сите мускули ама сега е во ред. За да не дојди до забуна станува збор за машки гради.
Едно нешто, чим на градите имаш сега виснато т.е. кожата ти е поголема од мускулот што е нормално си имал предходно мрснотии, сега треба да вежбаш редовно. Една работа немој да мислиш ако вежбаш секој ден гради дека тие повеќе ќе растат, напротив повеќе ги гориш т.е. дефинираш и сушиш. Затоа на секои 3ти ден вежбај гради, ќе има ефект не се секирај до Септември
 

Ted Dettman4e

Real Optimist
Член од
25 јуни 2007
Мислења
1.697
Поени од реакции
56
Bravo momce!!! Se nadevam deka ovie soveti od tebe ke bidat dobredojdeni!!Odlicno
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
1.852
Поени од реакции
1.382
точкест напиша:
Едно нешто, чим на градите имаш сега виснато т.е. кожата ти е поголема од мускулот што е нормално си имал предходно мрснотии, сега треба да вежбаш редовно. Една работа немој да мислиш ако вежбаш секој ден гради дека тие повеќе ќе растат, напротив повеќе ги гориш т.е. дефинираш и сушиш. Затоа на секои 3ти ден вежбај гради, ќе има ефект не се секирај до Септември

Нормално и добро кажано , но гледај и НАЈмногу да внимаваш на исхраната зашто тоа е најважно од се ! консултирај се и држисе стрикно до кој режим , кога ке оцениш дека е добро и дека напредуваш ондак додади нешто и од себе , бтв тоа се растегната кожа е нормално и немој да се замараш зашто ако правилно вежбаш се тоа ке си дојде на свое место .. поздраф.

п.с. мислам дека првиот месец мора све да вежбаш у теретана како што се сеќавам , па послем тој месец се делеа вежбите .. али пробај да бидеш самокритичен и да оцениш што тебе ти треба најмонгу ! :helou:
 
Член од
24 јуни 2007
Мислења
4
Поени од реакции
0
Фала многу за многубројните совети и ветувам дека ќе ги применувам. Голем поздрав до сите што се потрудија да ми објаснат и ако ми треба нешто пак ќе ве прашам вас.
 
Член од
27 јуни 2007
Мислења
1
Поени од реакции
0
Ги читав вашите коментари и повеќе од вас велат дека за да растат мускулите не треба вежбање секој ден. А мене ме интересира дали трабе да вежбам секој ден бидејќи не вежбам за да добијам мускулна маса туку да симнам некое килце особено на стомакот и градите.
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
1.852
Поени од реакции
1.382
Milanez напиша:
Ги читав вашите коментари и повеќе од вас велат дека за да растат мускулите не треба вежбање секој ден. А мене ме интересира дали трабе да вежбам секој ден бидејќи не вежбам за да добијам мускулна маса туку да симнам некое килце особено на стомакот и градите.
Те разбирам .. Ако сакаш да симнеш некое кило тогаш "вежбање" не е она вежбање кое го практикуваат они што сакаат да издрадат мускули и да добијат мускулна маса , во твојов случај не е потребно да се определуваш кога да вежбаш или не , односно ако си во можност најубаво е секој ден континуирано да го навикнеш организмот да согорува маснотии и воедно да внимаваш на правилната исхрана , односно тоа не значи да јадеш еден патлижан и една кришка леб на ден за да ослабеш , ако е така ке ти ослабне и крвта , ке практикуваш диети препорачани од нутриционисти на интернет ( или било каде ) или некој доктори , сето ова убаво измиксано со добар тренинг ( и атлетски вежби ) резултира со тргнање на маснотиите нормално и ти ке дојдеш до она што го посакуваш , значи одговорот е дека не си ограничен со одморот на мускулите во твојот случај .

п.с. пази да не ги воспалиш ножните мускули . поздраф. :helou:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom