За мажите: машинка за бричење или стариот добар брич?

Samurai Jack

Penspinner
Член од
15 април 2012
Мислења
3.659
Поени од реакции
8.660
Некој да препорача машинка за бричење, или пак да каже која од овие би била најдобра.
Phillips Norelco G370 All In.
Remington MB-200
Remington MB-4040

Само не сакам од тие машинките со глави што се, сакам да има и опција за подесување на должината.
 

hEnDo

すべてのメンバーを尊重する
Член од
17 април 2012
Мислења
2.541
Поени од реакции
4.767
Ја имам машинка од Бит Пазар некоја бош марка е кога ептен се брзам со неа се поминувам,иначе со брич се мавам:)
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Бидејќи е голем бројот на мажи на Кајганава кои користеле машинка за бричење да ве прашам.... бидејќи машинкиве се со ротирачки сечења, дали добро се справувате со бричењето во пределот на брковите.... бидејќи пред неколку години на топ шоп видов машинка рамна како со правоаголник а не ротирачки и некако ми изгледаше по ефикасна? :)
 
Член од
26 октомври 2012
Мислења
2.535
Поени од реакции
3.362
Се знае брич (old school )
 
Член од
19 март 2012
Мислења
300
Поени од реакции
367
Бидејќи е голем бројот на мажи на Кајганава кои користеле машинка за бричење да ве прашам.... бидејќи машинкиве се со ротирачки сечења, дали добро се справувате со бричењето во пределот на брковите.... бидејќи пред неколку години на топ шоп видов машинка рамна како со правоаголник а не ротирачки и некако ми изгледаше по ефикасна? :)
ако мислиш за cleen cut можам комотно да ти ја подарам нит бричи нит влакно сече ништо иначе да тие со 3 тркалца се најдобри
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Ај едно прашање... на една страна прочитав дека машинката за бричење не ги отстранува темелно влакната како бричот....
Вистина е ова или не? :)
 
Член од
21 октомври 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
2.394
Ај едно прашање... на една страна прочитав дека машинката за бричење не ги отстранува темелно влакната како бричот....
Вистина е ова или не? :)
другар, машинката за бричење е моја најпаметна инвестиција досега во животот. Да точно е дека не е длабоко колку бричот, ама сепак доволно длабоко бричи.
Процедурата за бричење е следнава:
Земаш машинката, ја приклучуваш и се бричиш, откако ќе завршиш со ладна вода измисе и по твоја желба нанеси колонска. За 2 до 5 минути си готов.
Немаш иритација никаква, ниту акни нешто после бричење, ниту лигавење со пена/гел.
Јас имам филипс со ротирачки и сум презадоволен. Само гледај да ја земиш филипс да е водоотпорна машинката.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
другар, машинката за бричење е моја најпаметна инвестиција досега во животот. Да точно е дека не е длабоко колку бричот, ама сепак доволно длабоко бричи.
Процедурата за бричење е следнава:
Земаш машинката, ја приклучуваш и се бричиш, откако ќе завршиш со ладна вода измисе и по твоја желба нанеси колонска. За 2 до 5 минути си готов.
Немаш иритација никаква, ниту акни нешто после бричење, ниту лигавење со пена/гел.
Јас имам филипс со ротирачки и сум презадоволен. Само гледај да ја земиш филипс да е водоотпорна машинката.
Тие што не се со ротирачки, добри се? :)
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Ја имам машинка од Бит Пазар некоја бош марка е кога ептен се брзам со неа се поминувам,иначе со брич се мавам:)
Хех и јас имам таква ефтина чкарт машинка за бричење ја купив пред некоја година од еден дуќан на Пластичарската улица ама таа е за поситни, покуси и потенки влакна инаку си користам класичен брич со жилети и како добар класичен стар брич ништо друго подобро не врши работа ... додуше ги бричам само брковите брадичката си ја оставам по малку да ми е зацрнета и ја обликувам со ножици ... :icon_mrgr:
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Кајганџии, вистина е дека брадата можела да се отстранува со veet крема за депилација?
Мене некако ова ми е чудно и штетно, зошто нели кај вратот се наоша тироидната жлезда?
:)
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.295
Поени од реакции
15.512
Кајганџии, вистина е дека брадата можела да се отстранува со veet крема за депилација?
Мене некако ова ми е чудно и штетно, зошто нели кај вратот се наоша тироидната жлезда?
:)
Па би требало да е вистина, али колку треба да си глуп да нанесеш такво нешто на лице? :icon_mrgr:
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Кајганџии, вистина е дека брадата можела да се отстранува со veet крема за депилација?
Мене некако ова ми е чудно и штетно, зошто нели кај вратот се наоша тироидната жлезда?
:)
Депилација на брада ... ма немој да ме је*еш бре ... па нормално е машкото да има брада тоа си е природа какви депилации, какви креми ... тие креми за депилација на влакна на лицето поволно е да ги користат некои девојки и жени кај кои се појавува одредена влакнатост на лицето(обично поради некои хормонални нарушувања) но машко да ги употребува е лудост !
 

Kajgana Shop

На врв Bottom