За мажите: машинка за бричење или стариот добар брич?

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
i dvete philips ti se arni, na linkovite so gi dade, ama tie se za sekoj ili preku den bricenje. ne se ko tie za sisanje za koga imas pustena brada. jas veke 7 godini bric ne sum koristel. koa sakam ic brada, koristam masinka ko ovie na linkot, samo mojata e remington, koga iam dlga brada koristam masinka za kosa.

И според тебе... која .... имаш некоа видено како работи.... дали добро бриче, издржливост такви работи....?
 
Член од
31 март 2008
Мислења
2.544
Поени од реакции
1.785
i poeftinata ti e arna, ne mora da frlas pari nepotrebno. ti rekov arni se i dvete, koja ti faka oko taa izberi ja. mojata prva masinka od pred 7 god mislam deka bese seuste raboti, zboram za vakva so rotiracki glavi.
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Земи си ја првата, не е некоја огромна разлика во квалитет, а другава е поскапа.

Јас користам една од Браун со 2 ротирачки глави. До пред неколку месеци користев брич, ама почна ептен да ми расне и ако не се бричам на 3 дена, после ми требаше пола саат да се избричам. Вака со машинка средам работа за 5 минути.
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Земи си ја првата, не е некоја огромна разлика во квалитет, а другава е поскапа.

Јас користам една од Браун со 2 ротирачки глави. До пред неколку месеци користев брич, ама почна ептен да ми расне и ако не се бричам на 3 дена, после ми требаше пола саат да се избричам. Вака со машинка средам работа за 5 минути.

Значи да не се залетувам по тие Мокро и Суво бричење.... и такви глупости?

Така.....
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Па не знам, јас секогаш на суво се бричам. Само овие од Браун глави се доста поразлични како тие од Филипс. Оваа не бричи до крај, како пример со брич и затоа немаш „меко“ лице :)
Ваљда е исто и со овие од Филипс.
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Па не знам, јас секогаш на суво се бричам. Само овие од Браун глави се доста поразлични како тие од Филипс. Оваа не бричи до крај, како пример со брич и затоа немаш „меко“ лице :)
Ваљда е исто и со овие од Филипс.
Нејќам Браун.... дека нивното сечило е едно рамно... па според мене мислам дека кај муцката потешко ќе фака.
Затоа се вртам накај овие Филипс.... мислам дека повеќе ќе фаќа на краевите на муцката!
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Колку да знаете, си купив Филипс обична со три кружни за 2000 денари, нема ништо додатно, работи на кабел не се пуни.
Само шо ја донесов ја пробав и сум ПРЕЗАДОВОЛЕН!

Sent from my HTC EVO 3D X515m using Tapatalk 2
 
Член од
27 април 2011
Мислења
2.308
Поени од реакции
3.064
И двете.....брич за кога сакам тасма да сум а машинка кога сакам малце брада (y)
 

Keepitreal

И сега ?....
Член од
18 септември 2012
Мислења
386
Поени од реакции
371
Јас терам и со едно и со друго.. Зависи некоаш ме фаќа мерак за олдскул и мавам брич, али појке со машинка на 3 ротирачки за набрзинка :):):)
 
С

Спасе супата

Гостин
Посебен ритуал ми е тоа. Сабајле, а ме разбудат петлите в двор, редам костумот на мене, во костумот пабурчето, залижвам наназад косата со уље и право на бербер. Берберот ќе ме сапунисат по лицево и избричит со тазе наоштрен брич, ќе врлит тро ракија па оттаму правец до в чаршија. Е таму прво как шо е редот си имам shoeshine па уште кај него застанвам и после то така избричен седвам на едно каве со занаетчите пред да го отворам дуќанот.
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.548
Поени од реакции
5.305
За тие што ги користеле, кој брич е подобар Gillette Mach 3 ili Gillette Fusion?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom