За мажите: Дали сте плеснале (удриле) девојка?

Член од
6 септември 2005
Мислења
34
Поени од реакции
4
Моето_е_поголемо напиша:
Acid напиша:
Моето_е_поголемо напиша:
Само ако директно ми е загрозен животот, или на некој од околината, инаку никогаш.
Чекај, чекај.. Да ти опцуе мајка, шајка, да ти плесне шамар пред твоите, да ти плесне шамар на само, да те загребе со нокти по лице, да ти остави трајни лузни - не би ја плеснал? Само ако животот ти е загрозен?
Во ситуациите што ги наведе не би рекол дека се работи за девојка туку за сајки. Таквите во старт ги решавам на фин и културен начин без да и оставам простор за заплет.
Bravo, bravo za moeto_e_pogolemo. Druze, aj nabaci nekoja finta kako toa ti "na kulturen nacin" gi resavas. Jas ne znam dali sum kulturen ili ne ama takvite sajki jasno im kazuvam da brkaat rabota na drugo mesto i so drug, ne so mene.
 

Моето_е_поголемо

муа не ме лазе
Член од
22 јули 2005
Мислења
475
Поени од реакции
21
Финтата е дека нема финта. Ако имаш контрола над ситуацијата ништо не би можело да те изненади. Луѓето се толку проѕирни што не се свесни за тоа. Треба само да и ја "прочиташ намерата" и соодветно да изреагираш. Работите се многу јасни кога се гледаат од страна смирено.
 
Член од
8 септември 2005
Мислења
12
Поени од реакции
0
ja u princip sum tepal edna devojka ne deka ne ali toa beshe kog bev 8 oddelenie toa sega ne se vazi a i sto sega ne sum i ja kriv 30 i kusur minuti i se derev da prestane da me skube i stipe deka ce ja izdignam sea sama si barashe moze bi preterav malce ama barem se ispukav zdravo :tisted: inace ne opravduvam nekoj da udri zensko isto vazi i za mene mi beshe zal posle tepanjeto ama po nekad "CUTEK E OD RAJ ISKOCIJA" ... inace pleskate po gaze pri onadenje Say My Name Bitch i takvi raboti OK e 8) ...
 
H

HCL

Гостин
Мене ми се има случено да удрам жена само еднаш.Кучката невидено си го бараше!!!Ме правеше идиот на сите страни,а јас пошто сум добродушен го трпам тоа.Целосно и се отварам и кажувам се,може да се каже дека и срцето и го поклонив а она си играше со него.Кога и удрив шамар бевме на кеј и немаше никој околу.Иако ме болеше многу тоа што ја удрив(гарант мене повеќе ме болеше бидејќи ко што кажав:КУЧКА невидена беше,и гарант не се ни замарала со тоа),сепак ама баш ИЧ не се каам бидејќи тоа што го направив знам дека е правилната работа.
Немојте да сватите погрешно дека уживам да тепам-напротив строго против насилство сум!Ама ако според вас удирање шамар е тепање тогаш незнам што да кажам.


А за сите тие што викаат дека само слабаци удираат жени и слични коментари:А ШТО??? АКО ТИПКАТА МЕ БРКА СО НОЖ И САКА ДА МЕ УБИЕ ЈАС ДА ЈА ОСТАВАМ?!?!ПА АКО НЕ АЈ НА ЖЕНИТЕ ДА ИМ ДАДЕМЕ ПУШКИ И ДА ГИ ПРАТИМЕ ВО ВОЈНА,БИДЕЈКИ КО ШТО ВИКАТЕ НЕ СМЕАТ ДА БИДАТ УДРЕНИ ПА ТАКА ЌЕ ГО ОСВОИМЕ ЦЕЛ СВЕТ.И за тоа што викате најди си некој рамен на тебе.Јас не удирам луѓе според нивен физички статус,туку според тоа колку таа личност го заслужува тоа.А некои жени баш тоа дека се жени го злоупотребуваат и се прават нешто силни бидејки знаат дека "не смее да се удираат жени".Верувајте дека физичка болка е многу полесна одколку некој да ти повреди чуства(на пример да те вара).Абе би дал 50 души да ме ринтаат на земја и пак нема толку да ме боли колку тоа ако дознам дека типката што ја сакам се мува со друг.
 

Офчар

The Bite of The Mamba [81]
Член од
24 април 2005
Мислења
3.717
Поени од реакции
57
Мене животна желба ми е да и` мавнам глаучка на некоја глупача, ама не сум имал шанса.

А иначе не се устручавам.. ПА НЕЛИ ЕДНАКВОСТ У КУРАЦ, АКО САКААТ ДА БИДАТ ЕДНАКВИ ЌЕ ЈАДАТ ЌУТЕК КО МАЖИ.. :)

Леле да зберам некоја сеа на клоци и боксои, да ја крвосам.. уффф ќејфои.. абе со ХЕБЛА ако треба ќе ја демолирам ако ме накурчи.

Џентлменството го уби Клара Цеткин.

море и би заклал некоја со нож ако ме накурчи..
 

yin yang

Who, me?
Член од
24 април 2005
Мислења
1.621
Поени од реакции
32
Удираат тие што немаат аргумент.

Кога не знаат како да се искажат, маваат.
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
yin yang напиша:
Удираат тие што немаат аргумент.

Кога не знаат како да се искажат, маваат.
Или пак кога на некоја од уста и искача пролив без причина, едноставно обожава да кења ретко и течно, пробуваш да и ја затнеш а не помага ни тоалетна, ни аргументи, ни затнување на уши, едноставно ти вика: те молам удри ме. Па затоа, како добродушна личност која сака секогаш да помогне, за нејзино добро и ја даваш една преку фаца.

Секогаш помага и поефикасно е од тоалетна.

П.С. Нели кога имаш прилив од многу често бришење почнува да те пржи чмарот? Вака е поефикасно, нема контраиндикации.
 

Dimitarc

Мрчатор
Член од
30 јануари 2005
Мислења
2.639
Поени од реакции
19
Mene me ima udreno zensko (poise pati) ama jas nikogas ne sum i ne ni planiram da udram..

a moze i celava prikazna ne e tocna...
 

yin yang

Who, me?
Член од
24 април 2005
Мислења
1.621
Поени од реакции
32
Мистичен напиша:
Или пак кога на некоја од уста и искача пролив без причина, едноставно обожава да кења ретко и течно, пробуваш да и ја затнеш а не помага ни тоалетна, ни аргументи, ни затнување на уши, едноставно ти вика: те молам удри ме. Па затоа, како добродушна личност која сака секогаш да помогне, за нејзино добро и ја даваш една преку фаца.

Секогаш помага и поефикасно е од тоалетна.

П.С. Нели кога имаш прилив од многу често бришење почнува да те пржи чмарот? Вака е поефикасно, нема контраиндикации.


Ако не можеш да слушаш, тргни се.

Никој не те тера на сила да слушаш што зборува оној кој те нервира.

„Или ајде ќе седам ќе блеам и ќе молчам и кога ќе ми дојде преку глава ќе и опнам една„

Леле тактика.:icon_roll
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
А може и треба да пробаш да удриш. Се разбира, немој да ја удираш без добра причина. Поддржувам само аргументирана шамаријада! : )

yin yang напиша:
Ако не можеш да слушаш, тргни се.

Никој не те тера на сила да слушаш што зборува оној кој те нервира.

„Или ајде ќе седам ќе блеам и ќе молчам и кога ќе ми дојде преку глава ќе и опнам една„

Леле тактика.:icon_roll
Уау, па нели ти беше таа која аргументира? Се гордеам што секогаш баратам со аргументи. Никогаш не блебетам за џабе. Но, никогаш и не напуштам дискусија. А и никогаш не седам, молчам и блеам, без разлика дали ќе и ја бапнам или не.

Знаеш што? Во конкретниот случај не се работи за дискусија, се работи за свесно причинување зло, едноставно поради тоа што на некого му е досадно и решил да ужива во тоа. Тоа морам да го казнам, јеби га.

П.С. Не си ти таа, хев ноу фир! : )
 

yin yang

Who, me?
Член од
24 април 2005
Мислења
1.621
Поени од реакции
32
Не мислев дека се однесува твојот пост на мене. Зборувам општо. И сеуште мислам дека не си во право. Никој никого нема право да удира, ни машко ни женско. Не е нормално да се решаваат несогласувања со ќотек.

А ти, ако оправдуваш удирање, кажи ми дали исто вака ќе го браниш удирачот, доколку удрениот е твој брат или твоја сестра?

Сигурна сум дека нема да кажеш дека е во ред, макар и да тој/тоа зборувал/а, го провоцирал/а напаѓачот, бил/а злобен/на кон неа/него.
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Никој нема право да удира велиш...

Да филозофираме или аргументираме, прашањето е сега...

Дали тој кој би сакал да го удрам има право на мене да ми го прави тоа поради кое јас би сакал да го удрам?

Тоа со бранењето... сигурен сум дека нема да го бранам доколку е виновен и доколку нема сериозни повреди, односно доколку ќотегот бил "воспитен".
 

yin yang

Who, me?
Член од
24 април 2005
Мислења
1.621
Поени од реакции
32
Ќотек е ќотек, насилство. И во никој случај не може да се спореди (буквално) со лаење.
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Зарем само физичкото насилство е насилство мудрецу?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom