За девојките: „Лошо момче“ - да или не?

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903
Кого го тепаат? Каков им е карактерот?
Не мислев да навлегвам во полемики... глупа ми е темава.
Во кратки црти, бед бојз би биле оние фаци кои помогнати од одредени структури (па дури и државни) имаат власт (најчесто локална)... и се главатари во одреден круг на дивјаци.
Законот лагира кај нив, а кога е неизбежно.. стапот го јаде најглупиот дивјак од племето.
Така нешто...
 
Член од
24 февруари 2012
Мислења
1.012
Поени од реакции
2.154
Ако некоја сака толку многу лош момак тогаш треба да биде подготвена за последиците од нивното однесување.
Вакви лоши момци би можеле да сакат некои малолетнички кои до вчера носеле пелени и се уште мирисаат на млеко но кога ке созрее повеке до себе би сакала да има стабилен и одговорен маж.
Секој има своја дефениција за поимот лош момак..
Нарко тип,желен за тепање и кавги,премногу агресија,момак кој не знае да се разбере со зборови туку на некој друг начин,некој кој наметнува свои ставови.Или пак неизживеано детиште...А и да,недоволна почит кон девојката кој некој го карактеризира како СЕЉАК.И ко за крај...некој кој не знае да посвете доволно внимание на својата девојка,доколку ја има.
Некој друг со дефиниција?

И да се надополнам..Како бе некој може да кажува дека сите девојки сакаат лоши момци?Ги има и тие што сакаат но тоа не дава право да се ставаат сите девојки во исти кош.
Баш бидејки моја другарка страда од нејзиниот лош момак кој го опишав со карактеристиките погоре мене ни малку не ми е привлечно.
 
Член од
19 март 2012
Мислења
1.439
Поени од реакции
3.810
Ја муабетов „девојките сакаат лоши момци“ не го сфаќам како финална и конечна изјава и желба, туку повеќе како повременена дистракција на која два пати ќе фрлиме поглед и толку.

Ако морам да дадам дефиниција за бед бој - вајда би ги опишала како тип кој е мање-више рамнодушен према скоро све, не е многу зборлив, многу луѓе го познаваат - никој не го знае вистински. Има некоја мистериозност околу него, некоја темна страна и лош поглед.По мојава дефиниција мора да има тетоважи и мотор.И мора да биде црн - плав дечко кај мене у глава ни под разно не може да биде бед бој :P

Убаво си беше кажано на темава - девојка над 20 години би требало да знае подобро одколку да очекува здрава врска со ваков (или било каков тип) на бед бој.

За муабетите дека бед бој е тип кој вреѓа, понижува, удира девоки - немам коментар. Ниедна девојка на светов свесно не сака да биде малтретирана на тој начин, па така - по мене, барем, таа дефиниција отпаѓа.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.725
Поени од реакции
18.473
Ниедна девојка на светов свесно не сака да биде малтретирана на тој начин, па така - по мене, барем, таа дефиниција отпаѓа.

Да да....секако. Сосема случајно кај мене во маало, ги има 3 такви. И уште колку што не ги знам, под знак прашалник.
 
M

Muranyi

Гостин
Тоа е работата уствари се ова е индивидуално и којзнае дали постои пишано правило или дефиниција. За некоја некој е бед бој ако му го фати редот на друг човек во КАМ маркет, за друга ако некој некого истепа или убие, за трета ако некој земе и го ебе народот во здрав мозок, такви најмногу имаме кај нас додуше итн.
Ете така.
За мене бедбој е Чарли Шин.
 
Член од
24 февруари 2012
Мислења
1.012
Поени од реакции
2.154
Да да....секако. Сосема случајно кај мене во маало, ги има 3 такви.

Ке ја споменам повторно мојата пријателка.3 години со типот,малтретирање,ударање и што уште не а таа продолжува да биде со него.И тоа свесно и покрај сите забрани од страна на нејзините.
Го сака бе,а што е најстрашно некои кои го трпат тоа малтретирање велат:Тој ме сака,од љубов го прави тоа.:facepalm:
 
S

StormRage

Гостин
Ако ова е дефиниција за вашиот Бед Бој, тогаш драги мои Дами, вие имате голема грешка.

Да ви кажам што навистина е Бед Бој.

Тоа ти е машко коешто израснало со горчината на животот во своето грло, што секој ден се проколнувал себеси, како може да заврши на такво место, и правел се за да излезе од таа ситуација.
Тоа ти е машко коешто веќе во својот живот го имал допрено дното, и знае како е да стигнеш таму и да бидеш сосема осамен.
Знае како е да немаш другари и да нема кој да ти помогне во животот, и да не се плаши ако повторно остане сам.
Тоа ти е машко коешто се труди да успее во животот на свој начин и не бара помош од никого.
Машко коешто води битки за кои никој незнае.
Машко коешто знае колку вреди секоја личност во неговиот живот, и знае како е кога некој ќе го напушти, и ќе си замине без да каже збор.
Машко коешто ќе те сака, и ќе те воздигне до небо, како никој дотогаш, и ќе направи да се чувствуваш како единствената девојка на светот.
Машко коешто ќе се плаши да те изгуби, а и ако те изгуби, ќе направи се, за да те врати повторно во неговиот живот.

Е ова машко е "Bad Boy", ова првото опишано е "Колатерална Штета".
Ако ја спукам класификацијата на овој термин во погорниов опис тогаш да, сум видел такви, знам такви.
Успат секој може да го исфејкира тој бед бој што беше поназад опишан од бубамарата ... И тоа многу лесно:
Кола, ренташ (може и од пријател некој што би ти направил услуга) работиш недела дена вадиш 100тина евра, одиш до пријател што е златар му земаш еден ланец онака на услуга за вечерта, кошула курац палац (тоа гелот не знам, ја фризурата со перница си ја правам) некоја фора, убавезно шише виски на маса... пали ко бензин

Е сеа имаш и такви, од овие од цитираниот, кои се со капа, носат некоја поголема јакна, убавезно раце вџеб, кој ретко го интересира како изгледа, излегол да види што има и да си помине убаво, кој ќе ти даде се што има иако не е многу и нема да те фрли за три дена. А да, и тоа што го троши го заработил... југото што го крцка сам си го купил, телефонот што го има и тој сам си го купил. Се што направил почнал од себеси. Тоа се тие луѓе за респект, нема да размаваат боксовите на кој стигне од банална причина, дури и ретко го прават тоа, попаметни се од остатокот на стоката (масата) не е битно каде и да се. Кога може буквално во секакво друштво да се вклопи без да има проблем и да си стои на својот став не е битно до каде одело тоа. Али ова е веќе карактер

како и да е, свашта шета :)
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
719
Поени од реакции
537
Млад маж, кој има карактеристики на немирно дете (немирно не знам дали е точниот збор). Самостоен и со желба за успех. Прави што сака, кога сака, како сака...Не следи мода, таа го следи него. Се облекува по негово, но секогаш ќе кажат "супер му стои". Не излегува на фенси места, туку на помирни, потемни...Не е алкохоличар, но сака да се напие од време на време. Пуши, не се дрогира. Не е важно дали има кола/мотор...и да ги има/нема, тоа е затоа што сам одлучил така. Никогаш прв не прави проблем со други, ама изгледа проблемот прв почнува со него...Кон жените е мил...знае да се пикне под кожа...Не бара љубов, не ја почитува жената како жена...сака само секс. И ништо повеќе. Ако случајно сретне некоја што ќе го смири, добро. А, ако сретне некоја што ќе го "отече со љубов" и ќе му галами дека не и возвратил...ќе најде друга (потивка) и ќе продолжи понатаму. На крај, ваков дечко/маж не бара од жена да го дефинира, да го потврди како таков, а уште помалку да му дозволи да биде bad boy. Тој е таков, ако ти чини добро...Ако не, кој те ...Ова е bad boy. Кога жена ќе рече дека сака bad boy, сака да каже дека сака маж кој директно ќе и каже дека сака да ја легне, без многу зборување одоколу или улизување.
 
Член од
19 март 2012
Мислења
1.439
Поени од реакции
3.810
Да да....секако. Сосема случајно кај мене во маало, ги има 3 такви. И уште колку што не ги знам, под знак прашалник.

Ке ја споменам повторно мојата пријателка.3 години со типот,малтретирање,ударање и што уште не а таа продолжува да биде со него.И тоа свесно и покрај сите забрани од страна на нејзините.
Го сака бе,а што е најстрашно некои кои го трпат тоа малтретирање велат:Тој ме сака,од љубов го прави тоа.:facepalm:

Јас зборев за изворната желба да бидеш со некого. Овие девојки сигурно не добиле шамар или клоца уште на фрст дејт, па за да кажете дека такви дечковци уствари барале у сам старт.

Кој што трпи и дозволува во врска и како стигнале до стадиум на трпење и ќутење е посебна тема - иако апсолутно се слагам со Anfem дека девојка што е малтретирана и не презвема ништо околу тоа - си заслужува да биде малтретирана и три пати повеќе.
 
A

AnFem

Гостин
Кога жена ќе рече дека сака bad boy, сака да каже дека сака маж кој директно ќе и каже дека сака да ја легне, без многу зборување одоколу или улизување.
Ова ти се вика Кајгана школа. Овде сите стануваат експерти за жените. :icon_lol:
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
719
Поени од реакции
537
Бедбојот не тепажени. Тие се тепаат за него.
Точно (y)
--- надополнето: 15 декември 2013 во 23:27 ---
Ова ти се вика Кајгана школа. Овде сите стануваат експерти за жените. :icon_lol:
Срцке, појма немаш...ама ај. Bad boy e Attitude, а не тепање жени или не знам што ;) А за тоа експерт, јас си знам што сум и до каде :cool:
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.725
Поени од реакции
18.473
Јас зборев за изворната желба да бидеш со некого. Овие девојки сигурно не добиле шамар или клоца уште на фрст дејт, па за да кажете дека такви дечковци уствари барале у сам старт.

Кој што трпи и дозволува во врска и како стигнале до стадиум на трпење и ќутење е посебна тема - иако апсолутно се слагам со Anfem дека девојка што е малтретирана и не презвема ништо околу тоа - си заслужува да биде малтретирана и три пати повеќе.
Некои девојки едноставно сакаат да бидат доминирани, мене тоа не ми е сватливо, нити на повеќето тука, сум гледал како влечат за коса една таква скоро секој ден, и пак трчаше по дечкото и го молеше да се врати.

Пред да кажете зошто не сум помогнал, да викнам џандари или нешто сличнно, искрено сметам дека таквите не заслужуваат помош, најсериозно...

Проблемот е што она не е единствена, имам уште две вакви у населба кои скоро сите ги знаат. Сум зборел со нивни познанички за ова, и ми викаат дека наводно за нив, тоа биле вистински мажи, сакале кога им било наредувано, и биле држани под контрола, едната вика дека намерно правела проблеми во врската, за да имало повеќе адреналин, и напнантост, иначе досадно и било :facepalm:

Класични мазохистички профили...ако нема модро око, не е тоа тоа :icon_lol: :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom