За Ресен

Zipo X

WinZip
Член од
27 октомври 2008
Мислења
37
Поени од реакции
0
Абе не за друго ресенски јаболка са многу убаи нели. :salut:
 

blaster1

Искусен Кајганџија
Член од
16 декември 2008
Мислења
777
Поени од реакции
26
Најубави јаболки имаат :)
уфффф:salut:
 

Hooligan

..The President...
Член од
9 февруари 2008
Мислења
2.358
Поени од реакции
701
ТЕМАВА ПОДОЛУ Е ПОСТАВЕНА ВО ПОЛИТИКА И МОЖЕТЕ ТАМУ ДА ДИСКУТИРАТЕ И ГЛАСАТЕ :


Димитар Бузлевски Vs. Михајло Волкановски Vs. КИКО - ќе ја бијат битката за Ресен!


Конечно денес добиваме можност да продискутираме и за кандидатите кои се предложени за градоначалник во општина Ресен , според подадоците една од најбогатите општини земено по бројот на жители.

Се чини дека битката ќе биде најжестока во дуелот помеѓу актуелниот градоначалник на општина Ресен г-дин Димитар Бузлевски -кој е подржан од СДСМ - кој има богат политички беграунд задсебе како повеќекратен министер во поранешните влади на СДСМ , како и водечки функции на повеќе значајни компании.

Наспроти него стои кандидатот на актуелната владејачка партија ВМРО-ДПМНЕ , потпретседател во ресенскиот огранок - г-дин Михајло Волкановски ,повеќегодишен директор на електростопанство Ресен.

Вмро - дпмне по првата (воопшто) остварена победа на минтогодишните парламентарни избори во Ресен се надева дека ќе доживее и прва победа за битката за градоначалник на општина Ресен. По разгледувањето на неколкуте предложени кандидати ,дури денска се дозна името на Волкановски како кандидат.

Од друга страна Бузлевски ќе се бори за втор едноподруго мандат со цел како што вели тој да ги доврши многуте започнати проекти, и да ја оправда довербата што во него ја полагаат ресенчани - да направи економски бум со бројни инвестиции во Ресен и Преспа , намалување на бројот на невработени и создавање на можности за враќање на бројните ресенчани кои работат по другите градови .

Како трета опција во гласачкото ливче за ресенчани ,ќе стои името на г-дин Сашко Василевски - КИКО , поранешен заменик министер за правда , кандидат на НСДП , истакнат и признат правник од општина Ресен.


Дали на овие градоначалнички избори ќе продолжи доминацијата на СДСМ и Бузлевски , дали после победата на парламентарните ВМРО-ДПМНЕ и Волкановски можат да очекуваат и уште една победа овој пат за градоначалник , или кандидатот на НСДП Василевски од втор план ќе излезе како победник ???????
 
Член од
23 февруари 2009
Мислења
25
Поени од реакции
2
Ресенчани денеска налетав на блогот : prespapress.blog.com.mk

на кој е најавено дека без трошка на јазикот ќе бидат објавувавни информации од ресенските политички и општествени случувања , па ме интересира да ве прашам дали тоа што го пишува во текстото е вистина и како ви оди работата со новиот градоначалник???
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
interesno gratce e toa resen
najinteresno mi e koga minis na sred centar po taa pravata ulica
a inaku ima li ubavi zeni
ako ne se lazam ima mnogu turci vo resen ili se lazam
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
interesno gratce e toa resen
najinteresno mi e koga minis na sred centar po taa pravata ulica
a inaku ima li ubavi zeni
ako ne se lazam ima mnogu turci vo resen ili se lazam
Се лажиш. Има околу 1500 турци и албанци од 10 000, а има повеќе по селата. Налето има повеќе и турци и македонци зошто многу се странство и на лето гратчето е 20 000, нема каде да прднеш ама убаво е, барем има забави :)
Жени има убави:smir:
 

ogledalo

провинцијалец
Член од
12 мај 2008
Мислења
3.198
Поени од реакции
173
Ресенчани денеска налетав на блогот : prespapress.blog.com.mk

на кој е најавено дека без трошка на јазикот ќе бидат објавувавни информации од ресенските политички и општествени случувања , па ме интересира да ве прашам дали тоа што го пишува во текстото е вистина и како ви оди работата со новиот градоначалник???
dobar obid vo sekoj slucaj, samo treba poveke reklama za pogolema masovnost....veruvajte nema mesto na net kade bi se diskutiralo pristojno za politicki slucuvanja vo prespa.
 

ani4e

mega star
Член од
12 јули 2009
Мислења
158
Поени од реакции
3
pa pretor blisku im e...toa e ubavo blisku si imaat ezerce... ama onie plazive so se krani, mrani mn tesni nekako i4 ne mi se bendisaa , a i prljavo...ina4e resen nemam pojdeno:kesa:
 
Член од
27 август 2009
Мислења
15
Поени од реакции
3
Каков е таков е наш си е ЧДЧД
поздрав до сите Ресенчани

epa vaka nekolku pati sum pominal od tamu i toa "gradot" kako vie sto go vikate licini na vistisko selo (bez navreda ali taka e )
а ти од кој град си да кажиш прво па после ќе споредуваме Ресен со твојот ЧДЧД па да видиме што ќе излезе:pos2:
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Да не знај некој телефон за контакт од фирмата Преспа Текс ? Или веб страна нешто.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom