Заработување со YouTube во Македонија

Член од
3 март 2010
Мислења
633
Поени од реакции
359
за исплата кај адсенс, што е подобро со чек или поврзување на банка, и дали треба да се пријави данок на крајот на годината
 
Член од
17 март 2014
Мислења
600
Поени од реакции
1.662
поврзување на банка и да, треба да се пријави данок
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
а со чекови можи да се разменуваат во банка
Немам јас лично искуство ама имам слушнато муабети дека може, и тоа Шпаркасе банка без проблем секогаш ги менувала. Ама ова беше онака муабет што го имам слушнато пред 3-4 години. Најубаво да се јавиш во некоја од банкиве и директ да си прашаш дали менуваат адсенс чекови.
 
Член од
3 март 2010
Мислења
633
Поени од реакции
359
значи ти мудаваш чек, ти не исплаќаат кеш, напротив чекаш цел месец да ти префрлат на сметка
 
Член од
24 септември 2016
Мислења
502
Поени од реакции
693
Vo Komercijalna Banka, davas chek, cekas minimum 3 nedeli za prefluvanje na sredstava.
Uslugata se naplakja 400 mkd, no ako cekot e so pogolema suma i provizijata e pogolema.
Treba da uplatuvas 60 € rezervacija kako garancija deka cekot ne e falsifikat, no, istite gi zemas koga kje ti stigne prilivot.
 
Член од
3 март 2010
Мислења
633
Поени од реакции
359
а да поврзиш банкарска сметка така помала ке биди провизијата
 
Член од
24 септември 2016
Мислења
502
Поени од реакции
693
Da mozes, preku devizna smetka, im davas tvoj IBAN i SWIFT Code od Bankata.
 
Член од
3 март 2010
Мислења
633
Поени од реакции
359
прашањето ми беше дали би била помала провизијата со сметка отколку со чекови

Колку заработувате месечно со јутуб, ако би сакал некој да сподели?

Знам за еден дечко што напуште работа бидејќи му тргна со tutorials hacks, и чоечето зема добри 5 илјади евра месечно
 
Член од
24 септември 2016
Мислења
502
Поени од реакции
693
Za provizijata najdobro e da prasuvas vo Banka bidejki ako ima posrednicka banka mozno e da ti zema taa provizija.

Za zarabotkata podobro neka se izjasni nekoj koj vekje go raboti toa!
 
Член од
3 март 2010
Мислења
633
Поени од реакции
359
има на fiverr да се купи фејсбук постирања, шерови, твитовања и сл. Е сега колку е безбедно не знам. Можи или да ти крени наеднаш seo, или сомнително да му падни на адсенсе системот како само во еден ден имало голем подем, а во другите не.
 
Член од
28 август 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
3.171
поврзување на банка и да, треба да се пријави данок
Македонија спаѓа на листата на "Пријателски" држави, и не си обврзан да плаќаш данок на заработката преку Адсенсе (било преку јутуб или преку обичен блог/веб). Околу 20 мислам беа држави, не ме држи за збор, што се обврзани да плаќаат данок на добивката бидејќи Гугл не им ја гарантира приватноста на тие лица.. побарај ја листата на адсенсе блогот негде ја имаше..
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.720
Поени од реакции
1.477
Vo Komercijalna Banka, davas chek, cekas minimum 3 nedeli za prefluvanje na sredstava.
Uslugata se naplakja 400 mkd, no ako cekot e so pogolema suma i provizijata e pogolema.
Treba da uplatuvas 60 € rezervacija kako garancija deka cekot ne e falsifikat, no, istite gi zemas koga kje ti stigne prilivot.
Каде во главната мислам дирекција на плоштад или во било која филијала може да го замениш ? Ја прашував во НЛБ , Халк и Стопанска само кратко ми одговорија незнат што е тоа и не менуваат , а Шпаркасе ми кажаа дека веќе не вршат замена на вакви чекови.
 
Член од
3 март 2010
Мислења
633
Поени од реакции
359
Македонија спаѓа на листата на "Пријателски" држави, и не си обврзан да плаќаш данок на заработката преку Адсенсе (било преку јутуб или преку обичен блог/веб). Околу 20 мислам беа држави, не ме држи за збор, што се обврзани да плаќаат данок на добивката бидејќи Гугл не им ја гарантира приватноста на тие лица.. побарај ја листата на адсенсе блогот негде ја имаше..
е како ќе објасниш на УЈП дека за адсенс не мора да плаќаме данок. Ги боли таквото нив. ќе те репнат кога најмалце очекуваш.
Ако знаеш како треба што треба, дај малце објасни, да знаеме како да се снајдиме

Бај де веј, овие три дена прегледите на јутуб ми опаднаја за дури 1500% т.е. 15 пати
Дали кај некој друг се осете драстичен пад за католичкиот Божик?
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom