Заработување со YouTube во Македонија

Член од
24 септември 2016
Мислења
503
Поени од реакции
693
Каде во главната мислам дирекција на плоштад или во било која филијала може да го замениш ? Ја прашував во НЛБ , Халк и Стопанска само кратко ми одговорија незнат што е тоа и не менуваат , а Шпаркасе ми кажаа дека веќе не вршат замена на вакви чекови.
Veruvam deka moze i po ekspoziturite na Komercijalna Banka, ako ne, togas odi vo glavnata centrala u plostad
 
Член од
28 август 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
3.171
е како ќе објасниш на УЈП дека за адсенс не мора да плаќаме данок. Ги боли таквото нив. ќе те репнат кога најмалце очекуваш.
Ако знаеш како треба што треба, дај малце објасни, да знаеме како да се снајдиме

Бај де веј, овие три дена прегледите на јутуб ми опаднаја за дури 1500% т.е. 15 пати
Дали кај некој друг се осете драстичен пад за католичкиот Божик?
Да не грешам душа али.. Ако имаш некаков прилив на пари, а немаат допирна точка со постоење (пример си нашол под кревет 10,000 евра) и ги внесеш на сметка лична, банката е должна да те пријави бидејќи немаат доказ од каде се парите. Тогаш, УЈП ти ги зима околу 80% па остануваш само со 2 рецимо.. Спротивно на ова, Адсенс е синхронизиран со самата банка и парите автоматски ти легнуваат на сметка, што значи дека Банката веќе има информации од каде се тие пари.

Примерот со 10,000 евра ти го дадов дека во Македонија е толку лимитот што значи секоја сума помала не ја интересира државата од каде ти се или како си ги направил ( ги сметаат како нормална сума која може секој да ја има)

А ако веќе идеш да ги пријавуваш во УЈП незнам како би ги пријавил? Данок на добивка или? Ако правите под 1,000е месечно, џабе пари им давате..
 
Член од
5 август 2016
Мислења
312
Поени од реакции
221
Сакам да прашам, Дали кога отвараш девизна сметка во нашите банки се плаќа нешто?
 
Член од
3 март 2010
Мислења
633
Поени од реакции
359
Да не грешам душа али.. Ако имаш некаков прилив на пари, а немаат допирна точка со постоење (пример си нашол под кревет 10,000 евра) и ги внесеш на сметка лична, банката е должна да те пријави бидејќи немаат доказ од каде се парите. Тогаш, УЈП ти ги зима околу 80% па остануваш само со 2 рецимо.. Спротивно на ова, Адсенс е синхронизиран со самата банка и парите автоматски ти легнуваат на сметка, што значи дека Банката веќе има информации од каде се тие пари.

Примерот со 10,000 евра ти го дадов дека во Македонија е толку лимитот што значи секоја сума помала не ја интересира државата од каде ти се или како си ги направил ( ги сметаат како нормална сума која може секој да ја има)

А ако веќе идеш да ги пријавуваш во УЈП незнам како би ги пријавил? Данок на добивка или? Ако правите под 1,000е месечно, џабе пари им давате..
ова е скроз невалидно, ете зошто.
Ти дома имаш родители вработени, што на пример секој месец ти тргаат пари од нивната плата, и ти после одреден период ги ставаш на банка.
И ујп ќе речи овај невработен е од кај му се парите, ќе му ги одземиме. Хаххахахах
Друг пример на пример ете некој не е во работен однос, ете му паѓаат нма спортска 4 милиони денари, и сега пошто е во неработен однос за да не изгуби одредени бенефиции како здраствено осигурување, парите ги повлекува со лична карта на родителот, и после си ги става на сопствена девизна сметка, и што пак ујп ќе му ги одземи.
Исто ако голема сума од адсенс ги повлекува на име на родител, и после пак не се негови парите ујп ги зема.

Од кај ти се тие глупости јас се чудам.
Има луѓе што цел живот штедат и во одреден период ги стават парите на банка. Е како ќе објаснат тие од кај му се, под кревет ги нашле а.
 

login.php

404 Error on index.php
Член од
5 јуни 2009
Мислења
696
Поени од реакции
28
како прака јутубе пари на шо плака пример од која банка треба картичка ?
бидејки имам од стопанска ама некако не работи на интернет неможам да купам нешо а знам од нлб ко имав таја ми работеше на интернет со неа имав на пајпал сметка само шо поминаја од тогаш 4-5 години па нез дали ке ми треба да одам да видам шо бидна со таја или јутубе работи со овие од стопанска банка картичките ?
 
Член од
3 март 2010
Мислења
633
Поени од реакции
359
што треба да се направи при прва исплата освен што треба да се одбери начин исплаќање, дали треба некој код да стигни на домашна адреса, како да се направи тоа
 

login.php

404 Error on index.php
Член од
5 јуни 2009
Мислења
696
Поени од реакции
28
Кој можи нека ми пиши да си размениме субскрајбер
 
Член од
11 февруари 2016
Мислења
35
Поени од реакции
18
што треба да се направи при прва исплата освен што треба да се одбери начин исплаќање, дали треба некој код да стигни на домашна адреса, како да се направи тоа
da treba kod da ti stigne, mene mi stigna kodot za edno mesec dena odkako podnesiv se na adsense[DOUBLEPOST=1485029280][/DOUBLEPOST]Sakam da prasam dali parite treba se prijavat vo UJP?
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.723
Поени од реакции
1.480
Дечки колку се чека да ти легнат парите на сметка од тоа чекот еве веќе месец дена поминаа од коа го поднесов во Комерзијална и уште нема ништо.
 
Член од
28 август 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
3.171
ова е скроз невалидно, ете зошто.
Ти дома имаш родители вработени, што на пример секој месец ти тргаат пари од нивната плата, и ти после одреден период ги ставаш на банка.
И ујп ќе речи овај невработен е од кај му се парите, ќе му ги одземиме. Хаххахахах
Друг пример на пример ете некој не е во работен однос, ете му паѓаат нма спортска 4 милиони денари, и сега пошто е во неработен однос за да не изгуби одредени бенефиции како здраствено осигурување, парите ги повлекува со лична карта на родителот, и после си ги става на сопствена девизна сметка, и што пак ујп ќе му ги одземи.
Исто ако голема сума од адсенс ги повлекува на име на родител, и после пак не се негови парите ујп ги зема.

Од кај ти се тие глупости јас се чудам.
Има луѓе што цел живот штедат и во одреден период ги стават парите на банка. Е како ќе објаснат тие од кај му се, под кревет ги нашле а.
Прво: Реков одредена сума на пари, а таа е 10,000 евра. Увери се сам и стави над 10,000 евра на сметка од нигде никаде па кажи ми резултат.

Второ: Спортска, автоматски (од 2011/12) си го плаќаме данокот и ти си внесен во компјутер дека си фатил 4 милиони денари на игри на среќа.
 
Член од
3 март 2010
Мислења
633
Поени од реакции
359
Прво: Реков одредена сума на пари, а таа е 10,000 евра. Увери се сам и стави над 10,000 евра на сметка од нигде никаде па кажи ми резултат.

Второ: Спортска, автоматски (од 2011/12) си го плаќаме данокот и ти си внесен во компјутер дека си фатил 4 милиони денари на игри на среќа.
прво да ти кажам дека имам роднини што не биле вработени, возрасни што родителите секој месец му тураат по 500 евра на сметка, во 5 банки имат на сметка на штедна со сума над сто илјади евра. Ете му стојат никој му ги нема земено, можи не се вработени ама родителите му беа

второ јас ти велам дека не тој што ке му падни на спортска да ги повлечи самиот туку некој од домашните, семејството, кој што е вработен и осигуран.
 
Член од
28 август 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
3.171
Другар изглеа не се разбираме. Не спомнав јас штедна книшка па ти да си ставаш по 500 евра. Пак да се повторам, пробај иди во банка и префрли над 600,000 денари на сметка од еднаш. Провери и кажи ми што ќе ти кажат.

Нема врска кој ќе ги подигне парите од спортска кога веќе е платен данокот. На ливчето е пресметан автоматски и данокот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom