Заработка на интернет (официјална тема)

Член од
23 јуни 2007
Мислења
368
Поени од реакции
333
Апсолутно можеш да го трошиш твоето време како сакаш, но тие 4-5 минути можеш да ги потрошиш на некој друг сајт којшто исплаќа, кога веќе знаеш дека овој не може да исплаќа, затоа што должи милиони долари на десетици илјадници членови. Исплатите од 100-200 долари на неколку луѓе по еднаш-два пати месечно се ништо во споредба со тоа колку луѓе чекаат. Јас не се жалам што не ги имам добиено парите што ми стојат на сметка, далеку од тоа, свесен сум дека нема да ги добијам, и воопшто не се ни надевам на нив. Погледнав во статистиката и имам примено 800 долари од нив, без да вложам ниту денар, така што вечно ќе бидам благодарен на сајтот што за ич ништо ми го купи лаптопов од кој ти пишувам сега. Но реалноста е дека тие времиња умреа, и сегашното опстојување им се сведува во чекање на неинформираните да вложат пари и да се изгорат.
 
Член од
14 мај 2010
Мислења
19
Поени од реакции
4
Nitu sum vlozil nitu pak ke vlozam sopstveni pari :)aktiven sum i na 5-6 drugi sajtoviJasno e deka nitu eden bux nemoze da opstoi poveke vreme,edinstven e samo neo no se postavuva prasanje uste do koga ke trae inaku dosega se pokaza kako eden od najdobrite.Vistina e deka malkU posporo se doaga do nekoja cifra no barem imaat instant isplata!
 
T

Tetro

Гостин
и сега, што би ми предложиле? која е најдобра од сите, за заработка во краток временски период.
 

D-Wade

Miami Heat
Член од
13 октомври 2009
Мислења
597
Поени од реакции
69
и сега, што би ми предложиле? која е најдобра од сите, за заработка во краток временски период.
ако имаш добар интернет, најдобра заработка, барем според мене, имаш на хотфајл (hotfile.com), си аплоадираш фајлови и за секој симнат фајл добиваш пари (зависи од големината на фајлот и ранкот што си моментално), и што е најважно исплаќаат секој понеделник на сите членови што имаат над 15$
еве доказ колку имам заработено од овој сајт за околу 40-50 дена
 

Attachments

fearless

in Arsenal we trust!
Член од
5 јануари 2008
Мислења
1.193
Поени од реакции
185
ако имаш добар интернет, најдобра заработка, барем според мене, имаш на хотфајл (hotfile.com), си аплоадираш фајлови и за секој симнат фајл добиваш пари (зависи од големината на фајлот и ранкот што си моментално), и што е најважно исплаќаат секој понеделник на сите членови што имаат над 15$
еве доказ колку имам заработено од овој сајт за околу 40-50 дена
cekaj cekaj ti uploadirsh fajlovi...i zavisno od toa kolku pati ke ti gi simnat tolku pari ke ti dadat?
 

D-Wade

Miami Heat
Член од
13 октомври 2009
Мислења
597
Поени од реакции
69
cekaj cekaj ti uploadirsh fajlovi...i zavisno od toa kolku pati ke ti gi simnat tolku pari ke ti dadat?
да, токму така.... уплоадираш фајлови и зависи од тоа колку пати се симнати, колку се големи фајловите и кој ранк си моментално ти дава пари

еве ја табелата на заработка:
 

fearless

in Arsenal we trust!
Член од
5 јануари 2008
Мислења
1.193
Поени од реакции
185
да, токму така.... уплоадираш фајлови и зависи од тоа колку пати се симнати, колку се големи фајловите и кој ранк си моментално ти дава пари

еве ја табелата на заработка:
cekaj cekaj... sakash da mi kazesh deka si stavam da receme pesna ili neso od 6 mb... i nekoj mi ja siminja i dobivam 2$ na prvo nivo koa sum...??? i kako se krevash da stignesh do platinum i slicno???
 
Член од
9 јуни 2008
Мислења
1.380
Поени од реакции
804
хаха да ама читај доле не да ти ја симне неколку пати туку 1 000 пати :)
 

D-Wade

Miami Heat
Член од
13 октомври 2009
Мислења
597
Поени од реакции
69
cekaj cekaj... sakash da mi kazesh deka si stavam da receme pesna ili neso od 6 mb... i nekoj mi ja siminja i dobivam 2$ na prvo nivo koa sum...??? i kako se krevash da stignesh do platinum i slicno???
на првиот ранк за 1 песна ќе добиеш 2$ ако е симната 1000 пати, а ранкот се крева лесно ако си активен т.е. имаш барем 100-200 симнувања двевно, тогаш за најмногу 1 недела ќе се качеш на бронзе

а, ти имаат исплатено нешто, или само кревате прашина? :smir:
ете на првата слика што ја оставув погоре пишува дека ми имат исплатено 81$ и исплаќаат секој понеделник доколку имаш над 15$ без да бараш кешаут или слично, значи утре треба да ми стигнат уште околу 25$ (толку ми е заработката од понеделник до сега) :)
 

fearless

in Arsenal we trust!
Член од
5 јануари 2008
Мислења
1.193
Поени од реакции
185
хаха да ама читај доле не да ти ја симне неколку пати туку 1 000 пати :)
auuuuu 1000 downloads !!! so zborish be!!! so treba da staam!!! karolina i rocco goli vo bazen na vodno!!! za da ima 1000download :D
 
T

Tetro

Гостин
ете на првата слика што ја оставув погоре пишува дека ми имат исплатено 81$ и исплаќаат секој понеделник доколку имаш над 15$ без да бараш кешаут или слично, значи утре треба да ми стигнат уште околу 25$ (толку ми е заработката од понеделник до сега) :)
ова работи на принципот со инвајт, или секој може да се лоѓира? дај линкче да го пробаме
 

D-Wade

Miami Heat
Член од
13 октомври 2009
Мислења
597
Поени од реакции
69
ова работи на принципот со инвајт, или секој може да се лоѓира? дај линкче да го пробаме
hotfile.com е сајтот (ако сакаш можам да ти дадам реферал линк, од секој реферал добиваш 20% од неговата заработка), а еве и доказ од последните 2 исплати
 
T

Tetro

Гостин
hotfile.com е сајтот (ако сакаш можам да ти дадам реферал линк, од секој реферал добиваш 20% од неговата заработка), а еве и доказ од последните 2 исплати
ај дај реф. линк на пп, и дообјасни како исплаќаат поточно (како иде исплатата)
 
Член од
9 јуни 2008
Мислења
1.380
Поени од реакции
804
auuuuu 1000 downloads !!! so zborish be!!! so treba da staam!!! karolina i rocco goli vo bazen na vodno!!! za da ima 1000download :D

башка тоа не се рачуна од сите земји си има одредено кој :)
1. Downloads are counted only if done from the following countries: United States, Canada, Norway, Finland, Sweden, United Kingdom, Germany, Latvia, Estonia, France, Spain, Portugal, Italy, Austria, Switzerland, Hungary, Czech Republic, Netherlands, Belgium, Greece, Denmark, Ireland, Poland, Slovakia, Slovenia, Lithuania, Bulgaria, Romania, Australia, Russia, Liechtenstein, Kuwait, Qatar, United Arab Emirates, Saudi Arabia, Bahrain, Turkey, Japan, Singapore, Brazil, South Africa, Oman, New Zealand, Cyprus, Malta, Gibraltar, Malaysia and Luxembourg.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom