Заработка на интернет (официјална тема)

Член од
16 април 2011
Мислења
607
Поени од реакции
154
Чиста превара е и bux.to. Ај што не ми исплаќаат и ги нема на сметка 55$. Па и ми ја блокирале IP адресата.
 

fenomen

Сезнајко
Член од
17 јули 2008
Мислења
387
Поени од реакции
51
Чиста превара е и bux.to. Ај што не ми исплаќаат и ги нема на сметка 55$. Па и ми ја блокирале IP адресата.
Сигурни сега засега се само. neobux, Clicksia, (од овие имам и примено инстант исплата), а исто така за сигурни се сметаат и ClixSense, Incentria, Bux-Matrix и BuxP, сега засега за нив кликам, ако сакаш да ми бидеш реферал и да ти бидам пиши пп.
 
Член од
16 април 2011
Мислења
607
Поени од реакции
154
Сигурни сега засега се само. neobux, Clicksia, (од овие имам и примено инстант исплата), а исто така за сигурни се сметаат и ClixSense, Incentria, Bux-Matrix и BuxP, сега засега за нив кликам, ако сакаш да ми бидеш реферал и да ти бидам пиши пп.
Здосадено ми е веке од овие ПТЦ не кликам повеќе на ништо.
 
W

WildChild

Гостин
Вака сеа.
Сакам да отворам гугл адсенс акаунт.
Ама, финтава е што Македонска ми е страната (на Мак. јазик :) ).
И сеа помош ве молам :D
 

Lux

Inglourious
Член од
25 октомври 2010
Мислења
1.189
Поени од реакции
888
Абе работите ли на ghigg.com?Баш случајно го најдов и многу е слично на микроворкерс.Им ли некој искуство околу ова?
 
Член од
7 март 2009
Мислења
1.136
Поени од реакции
797
Скам е !!!!!!!
--- надополнето: Aug 21, 2011 10:13 PM ---

Со спортски блогови се занимавам веќе 3 година и солидно заработувам.
Кликм само на http://buxify.com/?r=grujov
Солидно заработуваш повеќе преку кликање на buxify или преку блоговите на кои претпоставувам имаш поставено реклами од типот на Google Adsense?
Јас се разочарав во PTC(pay to click) сајтовите откако тотално невин,ме банираа и тоа на еден од најпознатите Neobux.com и отогаш бегам од ваквите скамери!
--- надополнето: Oct 5, 2011 9:36 AM ---
Чиста превара е и bux.to. Ај што не ми исплаќаат и ги нема на сметка 55$. Па и ми ја блокирале IP адресата.
Исто срање,се извинувам скам,се и Neobux.com,тотално исто ми направија и мене,а се рекламираат како најдобри и најпоштени,како да не,ќе пробам за заработка на друг начин,преку PTC доаѓа во предвид,;)
--- надополнето: Oct 5, 2011 9:42 AM ---
Функционираат така што прибираат пари од инвеститори и ги пласираат на берзи со валути , метали и акции. Барем така кажуваат. Колку е точно и реално ќе постирам за 2-3 недели кога ќе подигнам кеш од СТБ -Скопје. Дотогаш ништо не постирам на формов.
Ајде,поминаа 2-3 недели,чекаме одговор или не си го подигнал сеуште ќешот?
 

fenomen

Сезнајко
Член од
17 јули 2008
Мислења
387
Поени од реакции
51
Ајде,поминаа 2-3 недели,чекаме одговор или не си го подигнал сеуште ќешот?[/quote]
Еарнгрупс сега засега се изгледа СКАМ :(. Затоа што несезнае , еве чекам да ми извршат некои трансакции и ме држат во неизвесност , до кога ... незнам. Бегајте од тие HYIP страници.
 
Член од
23 април 2011
Мислења
135
Поени од реакции
246
Се надевам дека еден ден ќе се логирам на некој од нашиве форуми и ќе пронајдам мислења од маркетери кои успешно заработуваат солидно од понапредни методи од PPC пFрограмите.

За почеток еве термини за кои би требало да почнете да пребарувате на google.
- Micro niche websites + adsense
- Fiverr
- Clickbank earning
- Article marketing
- Sharecash ili CPA + torrents
- Site Flipping
- Youtube earning
- Adwords vouchers + affiliate

итн. има уште многу методи ама овие се едни од главните. Ако наместо во PPC, го вложите времето и трудот во некоја од наведените методи, ќе заработите 50 пати повеќе од било која PPC програма.
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Се надевам дека еден ден ќе се логирам на некој од нашиве форуми и ќе пронајдам мислења од маркетери кои успешно заработуваат солидно од понапредни методи од PPC пFрограмите.

За почеток еве термини за кои би требало да почнете да пребарувате на google.
- Micro niche websites + adsense
- Fiverr
- Clickbank earning
- Article marketing
- Sharecash ili CPA + torrents
- Site Flipping
- Youtube earning
- Adwords vouchers + affiliate

итн. има уште многу методи ама овие се едни од главните. Ако наместо во PPC, го вложите времето и трудот во некоја од наведените методи, ќе заработите 50 пати повеќе од било која PPC програма.
Има и такви, но се многу ретки... А кога веќе спомна нешто, пожелно е да напишеш повеќе информации и некоја препорака од каде да се почне.
Инаку, Македонија не е вклучена во програмата на YouTube за заработка.
 
Член од
15 јули 2011
Мислења
201
Поени од реакции
117
Има и такви, но се многу ретки... А кога веќе спомна нешто, пожелно е да напишеш повеќе информации и некоја препорака од каде да се почне.
Инаку, Македонија не е вклучена во програмата на YouTube за заработка.
challenge.co. Беспари е (оние софтверите што ти вика дека имаат 30 day trial имаш кракувани од нив на торент).
 

Hyperz

Изгубен во времето и просторот...
Член од
13 август 2011
Мислења
715
Поени од реакции
423
Разгледувајки ги сите методи на заработка, тестирајки еден голем дел од нив дојдов до заклучок дека никој од нив неможе да ми донесе толку пари за толку брзо време колку што носат нелегалните активности.Незнам. дали е до мене проблемот што сум навикнат цело време да стојат од другата страна, но ете, до тој заклучок дојдов.Секако, ова е индивидуално..На некој му се исплаќа да клика цел месец за 15 долари додека јас и глувчето не би го помрднал.
 
Член од
12 април 2010
Мислења
491
Поени од реакции
143
Ај некој да ми помогне!!
Пробувам да постирам на warez bb форумот и никако неможе..ми се појавува ова:
You do not have sufficient privileges to make this post.

Please read this notification for solutions.


Што треба да направам за да можам да постирам??
 
K

kalimer0

Гостин
Имам 11 долари на microworkers само немам пејпал акаунт да ги подигнам (n)
 
Член од
1 јануари 2010
Мислења
1.925
Поени од реакции
1.449
Солидно заработуваш повеќе преку кликање на buxify или преку блоговите на кои претпоставувам имаш поставено реклами од типот на Google Adsense?
Јас се разочарав во PTC(pay to click) сајтовите откако тотално невин,ме банираа и тоа на еден од најпознатите Neobux.com и отогаш бегам од ваквите скамери!
--- надополнето: Oct 5, 2011 9:36 AM ---

Исто срање,се извинувам скам,се и Neobux.com,тотално исто ми направија и мене,а се рекламираат како најдобри и најпоштени,како да не,ќе пробам за заработка на друг начин,преку PTC доаѓа во предвид,;)
--- надополнето: Oct 5, 2011 9:42 AM ---

Ајде,поминаа 2-3 недели,чекаме одговор или не си го подигнал сеуште ќешот?
...како да не,ќе пробам за заработка на друг начин,преку PTC доаѓа во предвид...
Еве уште еден човек се опаметил и нема повеќе да си го троши времето.

Епа другар честитки! :)

Другите, што верувате во овие измами - кликајте ко ботови сега за сега, но кај и да е ќе дојдете до истиот заклучок, по некое време.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom