Заработка на интернет (официјална тема)

Г

Грејвдигер

Гостин

Hyperz

Изгубен во времето и просторот...
Член од
13 август 2011
Мислења
715
Поени од реакции
423
Дали некој од вас заработува на начин кој што не е инволвиран во кликање реклами на ptc страни?
 
D

detence007

Гостин
Дали некој од вас заработува на начин кој што не е инволвиран во кликање реклами на ptc страни?
Јас не заработувам но има многу такви луѓе (програмери, веб дизајнери и сл) кои заработуваат на free lancer сајтовите:)
 

Lux

Inglourious
Член од
25 октомври 2010
Мислења
1.189
Поени од реакции
888
Скам е !!!!!!!
--- надополнето: Aug 21, 2011 10:13 PM ---
Дали некој од вас заработува на начин кој што не е инволвиран во кликање реклами на ptc страни?
Со спортски блогови се занимавам веќе 3 година и солидно заработувам.
Кликм само на http://buxify.com/?r=grujov
 

Hyperz

Изгубен во времето и просторот...
Член од
13 август 2011
Мислења
715
Поени од реакции
423
Постирај на MafiaHat.org... даваат пари од постови постирање.
Како мислиш ти даваат пари за постирање?Ти даваат што постираш на сајтот или што ставаш фајлови на фајлшеринг сајтовите?
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
4.625
Поени од реакции
5.678
Јас се занимавам со warez и сум прилично задоволен за 2 месеци направив 250$ :)
 
Член од
9 август 2011
Мислења
57
Поени од реакции
3
Јас се занимавам со warez и сум прилично задоволен за 2 месеци направив 250$ :)
Како мислиш ти даваат пари за постирање?Ти даваат што постираш на сајтот или што ставаш фајлови на фајлшеринг сајтовите?
Ти даваат пари што постираш!
Регистрирај се почни да постираш ќе видиш ќе ти стигне порака...
Инаку треба да имаш трансакција за да ти ги пратат парите...
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Како мислиш ти даваат пари за постирање?Ти даваат што постираш на сајтот или што ставаш фајлови на фајлшеринг сајтовите?
Преку сајтовите за прикачување и сл.(adfly) се заработува, не со самото постирање.
Сајтот е на некој македонец, па уште да чекаш за постирање да ти плаќа. :)
Еве тука пишува за како оди заработката.

Инаку прашање до тие што заработуваат со прикачување, што најчесто прикачувате и на колку форуми објавувате? Дали се исплаќа цело време да апладираш и да постираш на голем број форуми?
 

Hyperz

Изгубен во времето и просторот...
Член од
13 август 2011
Мислења
715
Поени од реакции
423
Очекував да се појави некој Freelancer со своето искуство на различни сајтови, каде е полесна работата т.е клиентите не бараат многу, каде се плаќа подобро и сл..
Инаку за варез имам ресурси(огромна колекција на 18+ клипови и пристап до секоја можна 18+ страница) и знаење ама нет од 30 гб не ми дозволува да се занимавам со тоа.Знам дека можам да си купам rdp ама сакам да заработам а не да трошам...
Благодарам што ги споделивте вашите начини за заработка, се надевам дека ке се најде уште некој кој ке сподели или ке даде некој совет. :)
 

Lux

Inglourious
Член од
25 октомври 2010
Мислења
1.189
Поени од реакции
888
Јас се занимавам со warez и сум прилично задоволен за 2 месеци направив 250$ :)
шо е финтава со варезов
шо се работи поточно глеам поискусен си околу тоа
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
4.625
Поени од реакции
5.678
Ти даваат пари што постираш!
Регистрирај се почни да постираш ќе видиш ќе ти стигне порака...
Инаку треба да имаш трансакција за да ти ги пратат парите...
Јас не постирам на тој сајт ти што си го навел.
Постирам на 50 варез форуми и не ти исплаќаат тие туку фајлхостот. Filesonic Wupload и слични.

шо е финтава со варезов
шо се работи поточно глеам поискусен си околу тоа
Аплоадираш музика програми и слични ствари и ги постираш линковите по форуми и колку ги спуштаат толку повеќе заработуваш :)
 

Hyperz

Изгубен во времето и просторот...
Член од
13 август 2011
Мислења
715
Поени од реакции
423
шо е финтава со варезов
шо се работи поточно глеам поискусен си околу тоа
Се качуваат пиратски фајлови(игри,музика,апликации и сл...) на страници како wupload,fileserve,filesonic каде шти ти плаќаат доколку некој го симне фајлот.Во суштина тоа е, само потребно е да ставаш многу работи и да ги објавуваш на повеќе форуми.Потребно е да бидат квалитетни а е да се полни со вируси и сл непожелни работи.За заработката и како се заработува најдобро ке оставам некој поискусен од мене да каже, ова е само колку да ти го објаснам концептот.
 
Член од
9 август 2011
Мислења
57
Поени од реакции
3
Преку сајтовите за прикачување и сл.(adfly) се заработува, не со самото постирање.
Сајтот е на некој македонец, па уште да чекаш за постирање да ти плаќа. :)
Еве тука пишува за како оди заработката.

Инаку прашање до тие што заработуваат со прикачување, што најчесто прикачувате и на колку форуми објавувате? Дали се исплаќа цело време да апладираш и да постираш на голем број форуми?
Не, не ...
Ти што уплоадираш башка земаш пари - башка од постирање.
Треба да постираш али мислам дека требаше да имаш трансакциона за да ти ги пратат парите нз точно..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom