Заработка на интернет (официјална тема)

fenomen

Сезнајко
Член од
17 јули 2008
Мислења
387
Поени од реакции
51
На кој начин функционираат овие HYIP страници?
Дали и колку заработувате на нив?
Функционираат така што прибираат пари од инвеститори и ги пласираат на берзи со валути , метали и акции. Барем така кажуваат. Колку е точно и реално ќе постирам за 2-3 недели кога ќе подигнам кеш од СТБ -Скопје. Дотогаш ништо не постирам на формов.
 
Член од
2 октомври 2009
Мислења
100
Поени од реакции
2
www.scnetmakedonija.com/dimitar46.
Прилично нов онлајн бизнис незнам дали некој слушнал работи доста едноставно и 100% исплата за подетално прочитајте на веб страната
 
D

detence007

Гостин
ај објасни нешто повеќе, јас читав на нивнион сајт но ништо не разбрав како се заработува.
 
Член од
2 октомври 2009
Мислења
100
Поени од реакции
2
ај објасни нешто повеќе, јас читав на нивнион сајт но ништо не разбрав како се заработува.
Се заработува на начин на твоите торшоци пример се зачленуваш и со твојот ид број купуваш на место каде СЦнет соработува пример купуваш нешто за 1000 денари 10% ти пристигнува тебе исто така и од реферали се заработува по 0.5% од рефералот имаш и друга опција која е многу подобра со вложување на 50 евра која може да ти донесе и за неколку дена мн повеќе пари
 
Г

Грејвдигер

Гостин
ај објасни нешто повеќе, јас читав на нивнион сајт но ништо не разбрав како се заработува.
На тој начин што ако потрошиш 1,500 денари, ти ќе добиеш 100 денари и имаш неверојатна заработка од -1,400 денари.
Кога ќе платиш 15 х 1,500 ќе добиеш едно гратис од тоа што си го купил од 1,500 денари. :pipi:
 

fenomen

Сезнајко
Член од
17 јули 2008
Мислења
387
Поени од реакции
51
Функционираат така што прибираат пари од инвеститори и ги пласираат на берзи со валути , метали и акции. Барем така кажуваат. Колку е точно и реално ќе постирам за 2-3 недели кога ќе подигнам кеш од СТБ -Скопје. Дотогаш ништо не постирам на формов.
ЧИСТА ПРЕВАРА!!!! :notworthy:
Едноставно преку ноќ се угаси earngroups.com,
Добро е што навреме го послушав sickjoce.
.
 

Lux

Inglourious
Член од
25 октомври 2010
Мислења
1.189
Поени од реакции
888
На микроворкерс имам извршено 20 задачи.Е сеа 11 ми се одобрени и исплатени и веќе 2 дена ги чекам останативе да се одобра од страна на работодавциве.Проблемо е шо не ми дава да извршам нови задачи и ме враќа на Succes rate линкот.Треба ли сега да чекам да ми ги одобрат и останативе 9 работи или?
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
348
Поени од реакции
81
Треба да чекаш да ти ги одобрат тие, за да ти се покачи sucess rate, и после ќе вршиш нови. Мислам дека ако ти биде sucess rate под 75%, тогаш неможеш да вршиш нови работи.
 
Г

Гучи

Гостин
Има некој земено пари од microworkers? и дали има одреден минимум за да можеш да ги извадиш?
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
348
Поени од реакции
81
Јас имам земено еднаш 9$ и еднаш 18$, а сега имам 20$ и треба да побарам исплата.

Минимална исплата е 9,6$, a исплаќаат на Moneybookers и AlertPay (порано исплаќаа и на PayPal)
 
Г

Гучи

Гостин
Јас имам земено еднаш 9$ и еднаш 18$, а сега имам 20$ и треба да побарам исплата.

Минимална исплата е 9,6$, a исплаќаат на Moneybookers и AlertPay (порано исплаќаа и на PayPal)
А може негде да ги видам задачите што сум ги извршил? пробав на tasks i finished, али не пишува ништо.
ЕДИТ: најдов :D
 

Lux

Inglourious
Член од
25 октомври 2010
Мислења
1.189
Поени од реакции
888
Има уште една слична страна на оваа Minuteworkers се вика.Има многу повеќе задачи за извршување ама и едел дел се само за америка, англија.
добра и сигурна е како микроворкерс.
--- надополнето: Sep 17, 2011 1:27 PM ---
Треба да чекаш да ти ги одобрат тие, за да ти се покачи sucess rate, и после ќе вршиш нови. Мислам дека ако ти биде sucess rate под 75%, тогаш неможеш да вршиш нови работи.
Изгледа така е во секој случај благодарам:icon_mrgr:
 

fenomen

Сезнајко
Член од
17 јули 2008
Мислења
387
Поени од реакции
51
Дали има некој искуство со користење на ClixSense Toolbarot
 

fenomen

Сезнајко
Член од
17 јули 2008
Мислења
387
Поени од реакции
51
Еве релативно нов сајт за инвестирање, Имаат ставено и нивна адреса и онлајн чет, проверете.>>>
 

Kajgana Shop

На врв Bottom