Заработка на интернет (официјална тема)

Член од
23 декември 2007
Мислења
330
Поени од реакции
157
Дечки да ве питам нешто со дебитна картичка кога ќе направам на алерт пај верификација ќе можам ли на таа картичка да ми пристигнуваат долари или ќе ми пристигнат во мкд денари .... :)
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Дечки да ве питам нешто со дебитна картичка кога ќе направам на алерт пај верификација ќе можам ли на таа картичка да ми пристигнуваат долари или ќе ми пристигнат во мкд денари .... :)
Во денари ќе ти стигаат.
 
Член од
24 ноември 2007
Мислења
174
Поени од реакции
110
Јас имам верифицирано со виза на тутунска и преку алертпај имам примано во долари ама тутунска одма ги префрла во денари но сепак ги пишува и износот во долари оригинал колку бил.
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
330
Поени од реакции
157
Значи стигаат оти тиа во банката ми кажа дека немало да стигаат ни во долари ни во денари демек а тука имаше некои што им беше верификуван преку дебитна и затоа да си питам како престигаат . А колку зимаат за верификацијата од прилика да не знаете 200 денари ми имаат кажувано дека требело да имаш на картичката ?
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Значи стигаат оти тиа во банката ми кажа дека немало да стигаат ни во долари ни во денари демек а тука имаше некои што им беше верификуван преку дебитна и затоа да си питам како престигаат . А колку зимаат за верификацијата од прилика да не знаете 200 денари ми имаат кажувано дека требело да имаш на картичката ?
1.5 € зимаат за верификација на картичката и ти ги додаваат на PayPal сметката.
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
330
Поени од реакции
157
Јас сум на AlertPay оти од microworkers не даваат да се префрла на PayPal а и плус ја нема македонија во државите :)
 
I

Ivanovska

Гостин
Дајте бе некој тут за заработка на интернет ама и нешто како пејпал за да ги префрлам парите што ќе ги заработам. И најважно да е легално и да не е лажно и да не е со аплоадирање варез. Прво не планирам да фрлам нет за глупости и најважното - варезот не е легален а јас барам нешто легално. Па? :)
 
Член од
9 август 2011
Мислења
57
Поени од реакции
3
Дајте бе некој тут за заработка на интернет ама и нешто како пејпал за да ги префрлам парите што ќе ги заработам. И најважно да е легално и да не е лажно и да не е со аплоадирање варез. Прво не планирам да фрлам нет за глупости и најважното - варезот не е легален а јас барам нешто легално. Па? :)
Само со warez можеш да направиш некоја пара така поголема...
Со се друго што е легално си имаат Веб Страна од кај што нај сигурно е да го превземеш... :) - Бар така размислуваат луѓето .
 

WalterWhiteTheMethKnight

Генијалец
Член од
19 мај 2010
Мислења
407
Поени од реакции
292
Дајте бе некој тут за заработка на интернет ама и нешто како пејпал за да ги префрлам парите што ќе ги заработам. И најважно да е легално и да не е лажно и да не е со аплоадирање варез. Прво не планирам да фрлам нет за глупости и најважното - варезот не е легален а јас барам нешто легално. Па? :)
Freelancer сајтови (треба да си про) Би те замоли ако се регистрираш да одиш преку мојот реферал ти ништо не губиш само јас добивам некој процент од таксата http://bit.ly/rfQD11
Fiverr.com Извршуваш работи за 5 долари кој уствари се 4 ;)
Афилиејт програми да продаваш работи на нет за други и добиваш одредена сума или процент.
Адсенс Треба да имаш вебстраница која би ти препорачал да е на англсики зошто ако е на македонски тапа нема да можеш тие 100 долари да ги направиш за 1 месец!
Да продаваш твои дела на некој од пазарите на Envato.com - Гледам дизајнер имаш пишано дека си така да на Graphic River или Theme Forest би можела да земеш некои денар ако успееш да шитнеш. И за овде би те замолил ако сакаш да се регистрираш преку моите реферали http://bit.ly/oIwq8T или http://bit.ly/oTGNui

А за пај-пал имаш лимит од 650 долари нема да дадеш број на картица парите од пај-пал ќе ги префрлиш на пример на фрилансер и од фрилансер ќе ги префрлиш на манибукерс и после на картица ;)

 
Член од
9 август 2011
Мислења
57
Поени од реакции
3
НОВО НАЈНОВО!!!!!
Инвестирајте во ова, загарантирана добивка за 7 дена 20%, за 14 дена 45% ПРОФИТ! 100% Проверено. Кој сака сериозно да заработува со почетен капитал од стотина долари слободно нека ми пиши ПП.
Другар, линков ниту ти работи нит бога моли :)
А кој ќе гарантира дека нема да се загубат тие 100 долари?
 

fenomen

Сезнајко
Член од
17 јули 2008
Мислења
387
Поени од реакции
51
Ново, НАЈНОВО.!!!!!!
100% проверено. За 7 дена 20% , за 14 дена 45% ПРОФИТ, Ништо нетреба да работите само седите и чекате да поминат деновите. Со минимална инвестиција од неколку стотина долари, можете добро и сигурно да заработувате. За подетални информации пишетеми на ПП. Кој сака да се регистрира може преку овој банер.
--- надополнето: Aug 26, 2011 3:15 PM ---
Другар, линков ниту ти работи нит бога моли :)
А кој ќе гарантира дека нема да се загубат тие 100 долари?
моја грешка беше извинете
сега ставив добар пост ОК
Исплатата е загарантирана на интернет сметката што треба да ја имаш за да вложуваш, (во некоја од овие интернет финансиски институции, SolidTrustPay, Libertireserve ili Perfectmany). А потоа правиш повлекување на парите на интернет картицата или бараш исплата со чек или пак бараш да ти се исплати на девизна сметка во некоја од нашиве банки. тоа зависи од самата интернет банка на која ќе ја отвориш твојата сметка.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom