Заработка на интернет (официјална тема)

fenomen

Сезнајко
Член од
17 јули 2008
Мислења
387
Поени од реакции
51
Ова со earngroups стварно функционира. Еве и слики од моите први исплати.

earngroup1.jpg

STP acoount.jpg
Кој ги исполнува условите слободно нека вложува.
 

Kajgana e sranje

Македонија Шампион
Член од
9 април 2010
Мислења
225
Поени од реакции
64
@fenomen

HYIP програмите што нудат толку високи добивки за кратот период се секогаш измами. порано или подоцна ќе пукне и тој програм каде вложуваш.

треба да го погодиш вистинскиот миг кога да прекинеш со вложување за да излезеш со добивка на крај.

и тоа што користат gmail акаунт не дава баш многу доверба.
 

sickjoce

Ненормален
Член од
30 јуни 2007
Мислења
1.231
Поени од реакции
337
Од HYIP програмите само Powerful Strategy Линк најверостојни со голема маркетинг кампања, добри планови, можен почетен влог од само 1 Долар
 

fenomen

Сезнајко
Член од
17 јули 2008
Мислења
387
Поени од реакции
51
@fenomen

HYIP програмите што нудат толку високи добивки за кратот период се секогаш измами. порано или подоцна ќе пукне и тој програм каде вложуваш.

треба да го погодиш вистинскиот миг кога да прекинеш со вложување за да излезеш со добивка на крај.

и тоа што користат gmail акаунт не дава баш многу доверба.
И еарнгрупс ги има истите сертификати за исплата.
Во право си кога велиш дека треба да се погоди и вистинскиот момент за инвестирање. ТОКМУ сега е тој момент затоа што ова е релативно нов сајт постои нешто повејќе од 1 година. И секако ако вложуваш околу 100 тина $ и небараш (не лакомиш) по многу поголеми исплати, сигурна е исплатата. Поздрав!
 

sickjoce

Ненормален
Член од
30 јуни 2007
Мислења
1.231
Поени од реакции
337
Со HYIP вложувај на почеток и бегај додека можеш ако има сајтот повеќе од 1 година бегај
 

Lux

Inglourious
Член од
25 октомври 2010
Мислења
1.189
Поени од реакции
888
Гледам го купувате овај постеров Ехтреме за варез а јс го симнав овој бесплатно


Го има ли некој користено овој постер Dcrew , да каже некој мислење , чини не чини, да знам дали да го користам овој или да купам и јас
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
4.625
Поени од реакции
5.678
Гледам го купувате овај постеров Ехтреме за варез а јс го симнав овој бесплатно


Го има ли некој користено овој постер Dcrew , да каже некој мислење , чини не чини, да знам дали да го користам овој или да купам и јас
Па прво треба да пробаш за да знаеш дали работи. :)
 

fenomen

Сезнајко
Член од
17 јули 2008
Мислења
387
Поени од реакции
51
Од HYIP програмите само Powerful Strategy Линк најверостојни со голема маркетинг кампања, добри планови, можен почетен влог од само 1 Долар
Дали ти или некој кој го познаваш лично има некакво искуство со оваа HYIP страна.:cool:
 

sickjoce

Ненормален
Член од
30 јуни 2007
Мислења
1.231
Поени од реакции
337
Дали ти или некој кој го познаваш лично има некакво искуство со оваа HYIP страна.:cool:
Читам низ HYIP форумите имам и вложено нешто ситно таму, исплаќаат 100% релативно нова страна неколку месеци, Голема маркетинг кампања има и меѓу топ 3 на сите HYIP мониторинг сервиси.
 

fenomen

Сезнајко
Член од
17 јули 2008
Мислења
387
Поени од реакции
51
Преку ко
Читам низ HYIP форумите имам и вложено нешто ситно таму, исплаќаат 100% релативно нова страна неколку месеци, Голема маркетинг кампања има и меѓу топ 3 на сите HYIP мониторинг сервиси.
Преку која интернет банка е најдобро да се прават трансакциите, Libertireserve, Solidtrustpay, PayPal, Alertpay???? итн. Јас преку СолидТрустПеј вложувам во еарнгрупс и сега засега оди одлично. Инаку парите ги вложувам преку Виса интернет на СТБ- Скопје. Твое мислење???
 

sickjoce

Ненормален
Член од
30 јуни 2007
Мислења
1.231
Поени од реакции
337
Преку ко
Преку која интернет банка е најдобро да се прават трансакциите, Libertireserve, Solidtrustpay, PayPal, Alertpay???? итн. Јас преку СолидТрустПеј вложувам во еарнгрупс и сега засега оди одлично. Инаку парите ги вложувам преку Виса интернет на СТБ- Скопје. Твое мислење???
Исто е Алертпеј,ЛБ,МБ сите се доверливи а разликата е во неколку центи, лично МБ ми е прва опција ако нема можност за МБ користам Алертпеј.
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
348
Поени од реакции
81
Гледам го купувате овај постеров Ехтреме за варез а јс го симнав овој бесплатно


Го има ли некој користено овој постер Dcrew , да каже некој мислење , чини не чини, да знам дали да го користам овој или да купам и јас
Овој го имам користено порано, но знае да зафркава. Ако добро се сеќавам, на секое постирање треба да се најавуваш на страните ?.

Ако сакаш добар постер, земи го од extremecoderz и бркај работа.
 

Lux

Inglourious
Член од
25 октомври 2010
Мислења
1.189
Поени од реакции
888
На кој начин функционираат овие HYIP страници?
Дали и колку заработувате на нив?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom