Заработка на интернет (официјална тема)

Lux

Inglourious
Член од
25 октомври 2010
Мислења
1.189
Поени од реакции
888
Се качуваат пиратски фајлови(игри,музика,апликации и сл...) на страници како wupload,fileserve,filesonic каде шти ти плаќаат доколку некој го симне фајлот.Во суштина тоа е, само потребно е да ставаш многу работи и да ги објавуваш на повеќе форуми.Потребно е да бидат квалитетни а е да се полни со вируси и сл непожелни работи.За заработката и како се заработува најдобро ке оставам некој поискусен од мене да каже, ова е само колку да ти го објаснам концептот.
интересна работа во секој случај
да видам само како и колку оди плаќањево и че пробам секако имам многу интернет
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Не, не ...
Ти што уплоадираш башка земаш пари - башка од постирање.
Треба да постираш али мислам дека требаше да имаш трансакциона за да ти ги пратат парите нз точно..
Не исплаќаат само за постирање. Убаво пишува дека со adf.ly иде заработката и + ти ако прикачуваш на сајтови што плаќаат за Х преземања.
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
4.625
Поени од реакции
5.678
Друже да ти објаснам поопширно. :)

Значи ги уплоадираш фајловите на некој фајл хост и добиваш линкови за секој фајл посебно па тие линкови потоа ги ставаш во пост и ги постираш во соодветна секција на форумот. На пример апликации музика игри итн. И потоа некој американец ќе го спушти тој фајл и ти добиваш пари на твојата сметка на фајл хостот. А за исплата може и на пеј пел алерт пеј да се извадат парите.
 
Член од
9 август 2011
Мислења
57
Поени од реакции
3
Леле сега ќе ме убедувате :D ...
Ви кажувам како што стојат работите еден мој другар постира таму...
50 поста - 10 денари мисечини беше незнам од дамна не сме збореле на таа тема...
а тоа што ќе ти downloadiraat тоа ти е гратис пари :)
 
Член од
11 јануари 2009
Мислења
722
Поени од реакции
90
доколку планирате околу варезот мој совет купете Rapidleech или VPS да ви олесни.
 
Г

Гучи

Гостин
Ај пратете ми линк од тоа warez, се утепав од барање на гугл.
ЕДИТ: најдов :LOL:
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
348
Поени од реакции
81
Јас кога започнав да аплоадирам, користев трафикот од интернетот (80гб/месечно) и при крај на месец секогаш снемував нет. После некој месец, почнав да купувам RapidLeech и многу е полесно, побрзо а и повеќе заработка имаш, со тоа што повеќе ќе можеш да аплоадираш.
Исто така си купив и мулти постер, со што уште повеќе се олеснува работата, така што не треба да го копираш секој пост по форуми, туку постот/постовите го ставаш во програмот и ги постира по форуми.

Можеш да имаш заработка од 50$ месечно, па и повеќе, ако аплоадираш редовно, да не бидат фејк филмови/апликации, без вируси итн.
 
Г

Гучи

Гостин
Јас кога започнав да аплоадирам, користев трафикот од интернетот (80гб/месечно) и при крај на месец секогаш снемував нет. После некој месец, почнав да купувам RapidLeech и многу е полесно, побрзо а и повеќе заработка имаш, со тоа што повеќе ќе можеш да аплоадираш.
Исто така си купив и мулти постер, со што уште повеќе се олеснува работата, така што не треба да го копираш секој пост по форуми, туку постот/постовите го ставаш во програмот и ги постира по форуми.

Можеш да имаш заработка од 50$ месечно, па и повеќе, ако аплоадираш редовно, да не бидат фејк филмови/апликации, без вируси итн.
А кај аплоудираше, на hotfile? и после како иде, линкот го постираш на warez? и од кај ти исплаќаат?
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
4.625
Поени од реакции
5.678
А кај аплоудираше, на hotfile? и после како иде, линкот го постираш на warez? и од кај ти исплаќаат?
1. Во моментов најдобај фајл хост е filesonic најмногу спуштања има па потоа е wupload тие повеќе плаќаат но помалку спуштања имаш.
На hotfile не аплоадирајте пошто ке ве банираат заради пиратерија.
2. Линкот го постираш на warez форуми и луѓето ќе ги спуштаат и ќе се прават пари на твојот акаунт на filesonic или било кој друг хост.
Отворете некој варез форум како warez-bb и видете како изгледа еден пост. Прво ставаш наслов после ставаш слика за да ги привлече луѓето да го спуштат па ќе ставиш инфо што има во тие линкови што си ги поставил. На пример ако е музика листата на песните ќе ја ставиш. А на крај ќе го ставиш линкот.
3. За исплата како веќе напоменав има да избереш пеј пел и алерт пеј.

a mozit link od multi posterot:vozbud:
Постерот не е бесплатен чини 16 долари мислам.
Ако сакаш да го купиш страната е extremecoderz.net.
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Јас уплоадирав на hotfile 2 месеци некаде, ама не редовно. Некогаш 2-3 пати неделно, некогаш повеќе, некогаш ниту еднаш. Уплоадирав најчесто песни .. и бев регистриран како реферал на еден и тој ми постираше со мултипостер. За тоа време заработив околу 60$. А со поредовно уплоадирање може и повеќе. И откако почнаа да банираат акаунти на hotfile, го банираа и мојот и се откажав.

Сега сакам повторно да почнам ама без мултипостер е тешко. Прашањето ми беше дали овој мултипостер што е на оваа страната што ја постиравте е добар, дали го пробал некој?
 
Г

Гучи

Гостин
1. Во моментов најдобај фајл хост е filesonic најмногу спуштања има па потоа е wupload тие повеќе плаќаат но помалку спуштања имаш.
На hotfile не аплоадирајте пошто ке ве банираат заради пиратерија.
2. Линкот го постираш на warez форуми и луѓето ќе ги спуштаат и ќе се прават пари на твојот акаунт на filesonic или било кој друг хост.
Отворете некој варез форум како warez-bb и видете како изгледа еден пост. Прво ставаш наслов после ставаш слика за да ги привлече луѓето да го спуштат па ќе ставиш инфо што има во тие линкови што си ги поставил. На пример ако е музика листата на песните ќе ја ставиш. А на крај ќе го ставиш линкот.
3. За исплата како веќе напоменав има да избереш пеј пел и алерт пеј.

Постерот не е бесплатен чини 16 долари мислам.
Ако сакаш да го купиш страната е extremecoderz.net.
На filesonic пишува Files kept on servers for 30 days (за free акаунт), тоа значи дека за 30 дена ке го нема тоа што сум го аплоудирал?
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
4.625
Поени од реакции
5.678
На filesonic пишува Files kept on servers for 30 days (за free акаунт), тоа значи дека за 30 дена ке го нема тоа што сум го аплоудирал?
Тоа не е проблем. Зошто обично фајловите повеќе ги спуштаат во првите неколку дена или првата недела.

Јас уплоадирав на hotfile 2 месеци некаде, ама не редовно. Некогаш 2-3 пати неделно, некогаш повеќе, некогаш ниту еднаш. Уплоадирав најчесто песни .. и бев регистриран како реферал на еден и тој ми постираше со мултипостер. За тоа време заработив околу 60$. А со поредовно уплоадирање може и повеќе. И откако почнаа да банираат акаунти на hotfile, го банираа и мојот и се откажав.

Сега сакам повторно да почнам ама без мултипостер е тешко. Прашањето ми беше дали овој мултипостер што е на оваа страната што ја постиравте е добар, дали го пробал некој?
Јас го користам и добар е.
 
Г

Гучи

Гостин
Тоа не е проблем. Зошто обично фајловите повеќе ги спуштаат во првите неколку дена или првата недела.

Јас го користам и добар е.
А како да направам PayPal акаунт, нели неможе од Македонија..?
 
Член од
9 август 2011
Мислења
57
Поени од реакции
3
А како да направам PayPal акаунт, нели неможе од Македонија..?
Мислам дека може ...
Али точно како незнам :)
Ќе се распрашам за тоа што ви спомнав со MafiaHat.org како плаќаат... ќе ви пишам или ќе отворам нова тема за тоа...
Како што знам плаќаа од пост...
треба 50 постови да пишеш за 10 денари или така нешто беше...
Ви изгледа дека малку плаќаат али горе доле тука е исто и со хостинг сајтовите...
колку повеќе постираш толку повеќе земаш... + што ќе ти downloadiraat дупли ќар...
Пробајте постирајте на MafiaHat.org Ќе ви стигне Приватна Порака известување со табела за колку плаќаат....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom