Заработка на интернет (официјална тема)

Член од
25 септември 2014
Мислења
309
Поени од реакции
39
KOj se razbira od CPAGrip i Libertagia, neka kaze opsti upatstva za niv, da ne lutame.:)
 

sankerce

прогресиФ
Член од
6 март 2009
Мислења
3.072
Поени од реакции
4.942
KOj se razbira od CPAGrip i Libertagia, neka kaze opsti upatstva za niv, da ne lutame.:)
За LibertaGia ќе пишам (освен ако некој не ме претрка) вечер, бидејќи имам некоја работа сега засега. За cpagrip првпат слушам.[DOUBLEPOST=1413122614][/DOUBLEPOST]
Не е ова пирамида или некој shitbux...далеку сте од ова многу. И немам пејпал. Сакаш преко teamviewer да видиш или сакаш контото у банка скенирано да ти го покажам, избери.
BTW ова се daily earnings (ако нешто ти значи), за ова некој треба да клика на реклами од 2002 година. Поздрав.
Ок фалбаџијо ти си у право, ме "затна" со една слика и натпис "еве клошари , па вие пак кликајте за 0.005 месечно".
Несакам да дискутирам повеќе. А тоа кај јас заработувам , дали бил MLM сајт, или PTC, мислам дека нетреба да те засега.
 
Последно уредено:
T

templar55

Гостин
Се испофали у пм...
Гледам и ти и овој шанкерче со исто мислење.
Знаете колку време и жртва посветив на SEO-то ?
Знаете дека последните 7 месеци спијам по 5 часа и иам подочници до колена иако сум млад.
Знаете дека не сум во можност секој викенд да бидам излезен поради работава иако премногу ми фали тоа ( работам 7 дена во неделата).
Знаете ли дека успеав во ова затоа што го немам типичниот македонски синдром "се испофали" или " да му умре козата на комшијата".
Таа слика ја ставив за да ве мотивирам и во иднина да направам тим кој ке работиме заедно а не да провоцирам. Ништо не добивам од провокација ама изгледа толку му сече на просечниот македонски граѓанин. Среќа моја што не ставив принт скрин од месечна заработка, тогаш кликачиве ке ме колнеа по форумов. Ајт на здравје кликање, моја грешка беше... заборавив дека менталитет тешко се менува.[DOUBLEPOST=1413125785][/DOUBLEPOST]
Па искрено, ова е тоа кон кое треба да се насочиме. SEO е нешто што ми е бр. 1 на листа ствари што сакам да ги научам и верувам дека вложено време ќе се исплати.
Додека читам за тоа у меѓувреме кликам. Па сеа дали денгубам, ќе видам.[DOUBLEPOST=1413111933][/DOUBLEPOST]Кликсенс акаунт имам неколку години, ама на повеќе наврати се имам откажувано.
Ама најбоље е до сеа у однос на исплата за извршени таскови.

Инаку кликам неколку саати на тасковите и веќе имам 3 долари.
Ако сака некој да се зачлени преку мене, бујрумте.
Неам ниту еден реф :(
Во врска со читање за SEO не денгубиш во никој случај. Мој совет е заеби кликање и сконцентрирај се на SEO-то максимално. Вложи некој денар и започни со акција. Проблемот е во тоа што го читаш за SEO-то денеска, можеби следната година нема да важи затоа што константно се менуваат работиве. Искористи го тоа што го знаеш сега, сигурен сум дека ке ти донесе профит.
 
Последно уредено од модератор:
Член од
17 јануари 2014
Мислења
146
Поени од реакции
20
Гледам и ти и овој шанкерче со исто мислење.
Знаете колку време и жртва посветив на SEO-то ?
Знаете дека последните 7 месеци спијам по 5 часа и иам подочници до колена иако сум млад.
Знаете дека не сум во можност секој викенд да бидам излезен поради работава иако премногу ми фали тоа ( работам 7 дена во неделата).
Знаете ли дека успеав во ова затоа што го немам типичниот македонски синдром "се испофали" или " да му умре козата на комшијата".
Таа слика ја ставив за да ве мотивирам и во иднина да направам тим кој ке работиме заедно а не да провоцирам. Ништо не добивам од провокација ама изгледа толку му сече на просечниот македонски граѓанин. Среќа моја што не ставив принт скрин од месечна заработка, тогаш кликачиве ке ме колнеа по форумов. Ајт на здравје кликање, моја грешка беше... заборавив дека менталитет тешко се менува.[DOUBLEPOST=1413125785][/DOUBLEPOST]
Во врска со читање за SEO не денгубиш во никој случај. Мој совет е заеби кликање и сконцентрирај се на SEO-то максимално. Вложи некој денар и започни со акција. Проблемот е во тоа што го читаш за SEO-то денеска, можеби следната година нема да важи затоа што константно се менуваат работиве. Искористи го тоа што го знаеш сега, сигурен сум дека ке ти донесе профит.
Тогаш можеше да пишеш нешто вака: "Работам тоа, таму и вака. Заработувам толку и ве советувам да баталите ПТЦ сјатовите и да ја научите оваа работа."
Твоето беше далеку од ова.
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
Тогаш можеше да пишеш нешто вака: "Работам тоа, таму и вака. Заработувам толку и ве советувам да баталите ПТЦ сјатовите и да ја научите оваа работа."
Твоето беше далеку од ова.
Научи да поставуваш домејни, хостинг, научи да правиш веб страни, прочитај на гугл за стандардите кои треба страницата да ги исполнува за да почне да ти ја рангира. Осмисли квалитетна содржина каде што би имал многу посети. Држи го сајтот активен барем 3 месеци а потоа аплицирај на cpagrip. После тоа обновувај го вебсатот константно но никако со копирање од други сајтови. 99% загарантиран успех.
 
T

templar55

Гостин
Тогаш можеше да пишеш нешто вака: "Работам тоа, таму и вака. Заработувам толку и ве советувам да баталите ПТЦ сјатовите и да ја научите оваа работа."
Твоето беше далеку од ова.
Ме испровоцира шанкеров. Бев спремен да одговорам на се, ама ке баталам, не ми се замара. Планирав да отворам нова тема и секојдневно да ја апдјетирам со детални корак по корак совети и начини како да се влезе во овој бизнис ама не сте заслужиле затоа што ме начекавте на нож.
Планирав после тоа со оние коишто најбрзо учат (контаат) да создадам свој тим и заедно да работиме, ама се залетав и не го послушав инстинктот. Моја грешка, се извинувам и нема веќе да пишувам на оваа тема, а ако му требам на некој нека прати пп.
 
Член од
9 декември 2010
Мислења
495
Поени од реакции
208
http://acesandnudes.com/?ref=AnGeL17

Еве една страна на која се добива бонус од 2 долари кои можете да ги веднаш извадете а
можете и да ги вложете во рефелари (5 за 1,25 долари) дневно има 4 по 0,01 и неколку помали реклами се на се се заработува околу 6 центи на ден....
 
Член од
13 март 2014
Мислења
691
Поени од реакции
142
http://acesandnudes.com/?ref=AnGeL17

Еве една страна на која се добива бонус од 2 долари кои можете да ги веднаш извадете а
можете и да ги вложете во рефелари (5 за 1,25 долари) дневно има 4 по 0,01 и неколку помали реклами се на се се заработува околу 6 центи на ден....
А си извал?
 
Член од
30 април 2013
Мислења
267
Поени од реакции
79
http://acesandnudes.com/?ref=AnGeL17

Еве една страна на која се добива бонус од 2 долари кои можете да ги веднаш извадете а
можете и да ги вложете во рефелари (5 за 1,25 долари) дневно има 4 по 0,01 и неколку помали реклами се на се се заработува околу 6 центи на ден....
Батка,нејќам да контрам,али,ај мало инфо за сите.Прво,да,ти дава на баланс 2$,али тие во никој случај не можи да ги извадиш.Значи,можиш да купиш реферијали.Е сега,тие 5 реферијали што ќе и купиш,баш и не се исплатливи,пошто газда на оваа страница е батката по име masterpiece,со големо искуство од овие страни,и со по неколку други страни.Легитимен е,но нема баш некоја голема пара да напрајш,ако,не вложиш.Работи по принцип на revenue sharing,слично како паидвертс и слични на неа.Разлика е само дека оваа страна работи со реклами за коцкарници и adult страници.Па.ако сакате да вложите,еве ви страна,а инаку,месечна заработка околу 2$.
 
Член од
12 октомври 2014
Мислења
40
Поени од реакции
5
Здраво на сите јас сум нова на сајтов и баш ме заинтересира оваа тема зошто и самата пробувам да дојдам до некој денар повеке.Доколку сакате да не отворате линкови по цел ден регистрирај те се на оваа страна тое е еден вид на програмче кое само работи а парите можат да се извадат по 1 месец на youtube има клип од 2014 година каде што се гледа дека не е scam и дека можат да се вадат пари пробајте ништо не губите
http://www.cashfiesta.com/php/join.php?ref=tanja11991
 
Член од
13 март 2014
Мислења
691
Поени од реакции
142
Здраво на сите јас сум нова на сајтов и баш ме заинтересира оваа тема зошто и самата пробувам да дојдам до некој денар повеке.Доколку сакате да не отворате линкови по цел ден регистрирај те се на оваа страна тое е еден вид на програмче кое само работи а парите можат да се извадат по 1 месец на youtube има клип од 2014 година каде што се гледа дека не е scam и дека можат да се вадат пари пробајте ништо не губите
http://www.cashfiesta.com/php/join.php?ref=tanja11991
Маче ти кажааааав на ова не се вадат пари пробав ми беше симнато од фебруари годинава до април по цел ден и ништо не ми пратија ни денар, па ти како сакаш :)
http://netbusinessrating.com/en/review-34-cashfiesta
 
Последно уредено:
Член од
12 октомври 2014
Мислења
40
Поени од реакции
5
Маче ти кажааааав на ова не се вадат пари пробав ми беше симнато од фебруари годинава до април по цел ден и ништо не ми пратија ни денар, па ти како сакаш :)
http://netbusinessrating.com/en/review-34-cashfiesta
Видов женска на youtube имаја објавено клип од 2014 година дека извале пари ќе се пробам ако можам ќе извадам па ќе ти кажам[DOUBLEPOST=1413149681][/DOUBLEPOST]Иначе според мене од овие страни што се заработува од клик на интернет мислам дека најмногу се заработува преку
http://www.twickerz.com/?ref=tanja11991 регистрирај те се доколку сакате
 
Последно уредено:
Член од
25 септември 2014
Мислења
309
Поени од реакции
39
Видов женска на youtube имаја објавено клип од 2014 година дека извале пари ќе се пробам ако можам ќе извадам па ќе ти кажам[DOUBLEPOST=1413149681][/DOUBLEPOST]Иначе според мене од овие страни што се заработува од клик на интернет мислам дека најмногу се заработува преку
http://www.twickerz.com/?ref=tanja11991 регистрирај те се доколку сакате
Eh, kukli dve i macinja..ja pred edna nedela ja reklamirav cashfiesta i po nekolku negativni intervencii tuka se otkazav.
 
Последно уредено:
Член од
12 октомври 2014
Мислења
40
Поени од реакции
5
тигрица,добра е таа,ама,ќе се скапиш во тие captcha.Инаку,колку што паметам,имаше слични на неа,па требаше во рок од 5 секунди да ги истипкаш,па беа затемнати.Не знам,ова баш и не е добро.За плаќање,веројатно плаќаат,ама,не е добра прилика.Ako,сакаш брзо,тогаш подобра ти е оваа - http://www.gosignups.com/ - исплаќа секој понеделник,не треба да бараш исплата.Знам дека неколку пати ме исплати,и искрено,ако одиш на тие страни од тип на microworkers,оваа е многу подобра,оти,колку заработиш толку добиваш
тигрица,добра е таа,ама,ќе се скапиш во тие captcha.Инаку,колку што паметам,имаше слични на неа,па требаше во рок од 5 секунди да ги истипкаш,па беа затемнати.Не знам,ова баш и не е добро.За плаќање,веројатно плаќаат,ама,не е добра прилика.Ako,сакаш брзо,тогаш подобра ти е оваа - http://www.gosignups.com/ - исплаќа секој понеделник,не треба да бараш исплата.Знам дека неколку пати ме исплати,и искрено,ако одиш на тие страни од тип на microworkers,оваа е многу подобра,оти,колку заработиш толку добиваш
Дали ќе можиш подетално да ми објасниш како се работи зошто ми бара скенирана возачка дозвола или лична карта[DOUBLEPOST=1413151142][/DOUBLEPOST]
Eh, kukli dve i macinja..ja pred edna nedela ja reklamirav cashfiesta i po nekolku negativni intervencii tuka se otkazav.
А на какви негативни интервенции налета колку време работеше од таа страна и дали извади некој денар?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom