Заработка на интернет (официјална тема)

Член од
25 септември 2014
Мислења
309
Поени од реакции
39
Последно уредено:
Член од
22 јануари 2012
Мислења
660
Поени од реакции
421
Луѓе, мој совет е да се посветите на сео/графички дизајн. Штотуку најдов еден човек кој има заработено преку пола милион на фивер.. http://www.fiverr.com/dino_stark/build-an-eminent-backlink-pyramid-good-youtube-seo?context=advanced_search&context_type=rating&funnel=201408291027522703617560
Значи алал верс на типот, нема што. Јас мислам дека треба да вложите време во учење на по исплатливи работи, одколку кликање. Го кажувам тоа затоа што ја следам темава и сакам да дадам совет. Јас сум графички дизајнер и супер ни оди како тим на фивер. Вложивме со другар ми многу труд и време но се исплати. Мој совет е да научете нешто ( посебно сео или графички дизајн) :)

Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
Луѓе, мој совет е да се посветите на сео/графички дизајн. Штотуку најдов еден човек кој има заработено преку пола милион на фивер.. http://www.fiverr.com/dino_stark/build-an-eminent-backlink-pyramid-good-youtube-seo?context=advanced_search&context_type=rating&funnel=201408291027522703617560
Значи алал верс на типот, нема што. Јас мислам дека треба да вложите време во учење на по исплатливи работи, одколку кликање. Го кажувам тоа затоа што ја следам темава и сакам да дадам совет. Јас сум графички дизајнер и супер ни оди како тим на фивер. Вложивме со другар ми многу труд и време но се исплати. Мој совет е да научете нешто ( посебно сео или графички дизајн) :)

Sent from my iPhone using Tapatalk
Џабе збориш, наместо темава да е квалитетна, овде пишуваат како 2$ ставиле на пауза за 5 месеци а провизија во банка е 30$ и на тоа некој уште ќе каже исплаќаат.:facepalm:
Мислам дека кликачиите само ја загадуваат темата, тоа кликање не е заработка туку е класичен мазохизам.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.598
Поени од реакции
38.751
Џабе збориш, наместо темава да е квалитетна, овде пишуваат како 2$ ставиле на пауза за 5 месеци а провизија во банка е 30$ и на тоа некој уште ќе каже исплаќаат.:facepalm:
Мислам дека кликачиите само ја загадуваат темата, тоа кликање не е заработка туку е класичен мазохизам.
и микроворкерс исто,:icon_lol:
 
Член од
25 септември 2014
Мислења
309
Поени од реакции
39
Џабе збориш, наместо темава да е квалитетна, овде пишуваат како 2$ ставиле на пауза за 5 месеци а провизија во банка е 30$ и на тоа некој уште ќе каже исплаќаат.:facepalm:
Мислам дека кликачиите само ја загадуваат темата, тоа кликање не е заработка туку е класичен мазохизам.
Ne znam za payza, ama na paypal moze da ti stavat 8 dolari za 10 min ,klikanje, na den..pokraj toa mozes da si rabotish sto sakas drugo..pa i graficki dizajn...
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
Дали некој има искуство со https://www.freelancer.com/ ако може да ми објасни во порака што треба и како фала многу
Треба да им бидеш конкуренција на индијци, што значи на почеток треба да се нудиш пониску од нив.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.626
Поени од реакции
14.399
@KralAleks и @DonExo

Намалетете со навредите, последна опомена...

Абе земете нешто РЕАЛНО РАБОТЕТЕ, како уште се лажите со овие кликања за кило мастики не ми се верува...до толку ве мрзи значи :facepalm:...лежи лебу да те јадам работава.
Пазете што ќе кажете во темава, немојте никако да ги кудите страните за кликање оти тие се света работа, некои и куќи направија од нив...ќе ви се заканат со бан како мене...:oops:
Tебе ти реков да намалиш со шерифувањето.
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
Ne znam za payza, ama na paypal moze da ti stavat 8 dolari za 10 min ,klikanje, na den..pokraj toa mozes da si rabotish sto sakas drugo..pa i graficki dizajn...
Мене ми ставаат за 4 мин. на пејпал ама 8$ сигурно не се. Ако ти е висока цифра 8$ можеш комотно да вршиш истовар/утовар тука у мк. И на крај како ке ги земеш во денари кога се е блокирано???
 

sankerce

прогресиФ
Член од
6 март 2009
Мислења
3.072
Поени од реакции
4.942
Пазете што ќе кажете во темава, немојте никако да ги кудите страните за кликање оти тие се света работа, некои и куќи направија од нив...ќе ви се заканат со бан како мене...:oops:
Во ред, ова очигледно се однесува на мене, исто и на костурот постот се однесува на мене, оти нели, ја ги ругам страните како oDesk (или како и да беше), SEO - мео, freelancer, а ги почитувам PTC страните. Не! Си се држам до она што го знам, и го бранам она што го знам, верувај неможе да имаат сите исто мислење тоа верувам и тебе ти е јасно.
Темпларот се налути оти наводно сум го изругал, а не ми беше ни тоа поентата, поентата ми беше што влага на темава, лепи слика од таму некаде си шо заработил 176 долара и пост "уште ли кликате реклами"? у стилу "абе к****ри уште ли кликате за половина долар месечно", наместо да даде бар колку толку опис за работата која ја работи за да се заинтересираат и други членови да земат да се заработат. И после ааа ме изнервира овој шанкеров, сме го дочекале на нож, не сме заслужиле да ни даде подетален опис за неговата работа бла бла, а тој самиот си се стави во ќорсокак со неговиот пост...
Толку страни начукала темава, со еден куп дебати и сега ја што пишав дека типот не е у право шо оставил слика и опис со двојно значење, се испишаа 2 страни како тоа PTC сајтовите биле подобри, останативе шо погоре ги набројав врска си немале... бог да чува.
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
Во ред, ова очигледно се однесува на мене, исто и на костурот постот се однесува на мене, оти нели, ја ги ругам страните како oDesk (или како и да беше), SEO - мео, freelancer, а ги почитувам PTC страните. Не! Си се држам до она што го знам, и го бранам она што го знам, верувај неможе да имаат сите исто мислење тоа верувам и тебе ти е јасно.
Темпларот се налути оти наводно сум го изругал, а не ми беше ни тоа поентата, поентата ми беше што влага на темава, лепи слика од таму некаде си шо заработил 176 долара и пост "уште ли кликате реклами"? у стилу "абе клошари уште ли кликате за половина долар месечно, наместо да даде бар колку толку опис за работата која ја работи за да се заинтересираат и други членови да земат да се заработат. И после ааа ме изнервира овој шанкеров, сме го дочекале на нож, не сме заслужиле да ни даде подетален опис за неговата работа бла бла, а тој самиот си се стави во ќорсокак со неговиот пост...
Толку страни начукала темава, со еден куп дебати и сега ја што пишав дека типот не е у право шо оставил слика и опис со двојно значење, се испишаа 2 страни како тоа PTC сајтовите биле подобри, останативе шо погоре ги набројав врска си немале... бог да чува.
Глеам мене нешто ме спомињаш, другарче ако ти се доволни 5$ месечно терај, овде се збори за заработување и ако имаш фамилија да ја раниш.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.626
Поени од реакции
14.399
@sankerce
Темпларот се налути оти наводно сум го изругал, а не ми беше ни тоа поентата, поентата ми беше што влага на темава, лепи слика од таму некаде си шо заработил 176 долара и пост "уште ли кликате реклами"? у стилу "абе к****ри уште ли кликате за половина долар месечно", наместо да даде бар колку толку опис за работата која ја работи за да се заинтересираат и други членови да земат да се заработат
Oва.

Стварно последна опомена за тој стил на пишување - Абе клошари уште ли кликате? Па после пастирајте слики на Фемина
 
Член од
25 септември 2014
Мислења
309
Поени од реакции
39
Мене ми ставаат за 4 мин. на пејпал ама 8$ сигурно не се. Ако ти е висока цифра 8$ можеш комотно да вршиш истовар/утовар тука у мк. И на крај како ке ги земеш во денари кога се е блокирано???
Za 8 dolari 10 min na den.. dodeka pies kafe ,plus mozes da si ,dizajnuvash, dodeka ne se onesvestish...i da im ispolnuvas muzicki zelbi na evropjanite za 4 dolari na Fiver..:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom